2020.06 Tatrai.  Pirma diena

2020.06 Tatrai. Pirma diena

views
31

Šitą straipsnį skiriu savo broliui, kuris man parašė žinutę cituoju:

“Patinka man tavo kelionių aprašymai, tikiuosi apie Slovakiją irgi ką nors parašysi”.

Taigi grįžęs, net neišsikraustęs kuprinės, kur toliau troškinasi kelionėje avėtos kojinės sėdu rašyti. Iš karto perspėju, kad tai nebus vaizdingas kalnų didybės aprašymas. Tai bus apie kalnų gyvenimą. Kalnai kaip kasdienybė.

Kelionės pradžia

Kelionė dar prasidėjo nakti prieš išvažiuojant. Miegojau gal tik 3 valandas, nes reikėjo keltis pavedžioti šunį prieš išvažiuojant 6 ryte. Tai kiek pamenu visą naktį sapnavau, kad su Andrium Kalnais ir miškais įkūrėju važinėjom po kalnus, ieškojom kur išleisti baidares, nes visos upės buvo padžiuvę ir akmenuotos. O baidares sapnavau, nes prieš pusantros savaitės plaukėm Nemunu iš Kauno į Nidą, tai kažkaip kalnai susipynė sapne su baidarėm. Žodžiu nei kiek nepailsėjau prieš 900 km autobusiuku į Tatrus, todėl atsisėdau į galą ir nutariau pamiegoti.

900 km

Kelionėje tai snausdavau, tai pabudinėjau, galvoje sukosi sudėtingos mintys. Prieš kelionę nepavyko viena psi terapija, nes po jos apėmė nesaugumo jausmas, kuris tęsėsi ir kelionės metu. Tai ta proga skaitinėjau visokius straipsnius ir snaudžiau. Gavosi tarsi kokia tranzo, hipnotinė būsena, nei pabudęs, nei miegantis. Tokioje būsenoje gerai išsiryškinti, kas vyksta pasąmonėje. Pamenu galvojau apie močiutę, skaičiau Olego straipsnį apie meilės išsioperavimą. Tai žodžiu visą kelią prabuvau kaip narkozėj.

Tatrai. Atvykimas

Atvykom į Horny Smokovec, įsikūrėm pensione. Pardėj nusipirkau vieną alaus, o gal du, nepamenu. Jo, du. Ir pavalgę išėjom prasieiti trumpą paruošiamąjį žygelį. Buvo pavakarė. Smaragdiniai Tatrai skendėjo savotiškoje prieblandoje ir debesų rūke. Per kalnus iš kitos pusės vis persiversdavo debesys ir uždengdavo šlaitus. Vaizdas buvo magiškas ir paslaptingas. Veikė ir mano “ponarkozinė” 900 km kelionė. Traukė nors truputi pasivaikščioti po kalnus, todėl priprašiau Andriaus nueiti bent iki pirmos chatos (kalnų trobos). Ir visa devynių žmonių grupelė pasidavė į tamsiuosius debesyse paskendusius Tatrus.

10 km žygelis

Žmonių vakare beveik nebuvo, čiulbėjo paukščiai, šnerves ir plaučius glostė šiltas, bet švarus kalnų oras. Priėjus prie vieno krioklio į veidą padavė ledinio vandens purslų. Kvepėjo į krioklį sukritusių drėgnų medžių kvapas. Ir gaiva nuo ledinio vandens dar labiau skandino į magiją.

Pradėjau galvoti apie savo patirtą nesaugumo jausmą, kurį sukėlė terapija. Čia, vakariniuose Tatruose, atokiau nuo civilizacijos ir buities jaučiausi saugesnis. Vėl prisiminiau močiutę, prisiminiau laikus kai buvau kokių 5 gal 7 metų pyplys ir ji veždavosi mane į kažkokį kaimą Panevėžio rajone. Tiksliau į vienkiemį. Ten irgi jaučiausi saugus ir smalsus, nes vienkiemį supo miškai į kuriuos tarsi magnetas traukdavo. O naktimis močiutė mane guldydavo lovoj prie sienos ir pati guldavosi prie krašto. Miegodavau saugiausioj pasaulyje vietoje, nuo visko atitverdavo ji.

Saugumas

Ir taip bevaikštant akmenuotais Tatrų keliais ir prisimenant močiutę susidėliojo mintis apie ją ir apie tai kaip ji man sukurdavo saugumo jausmą. Pagalvojau, kad ji kaip plati tamsi jūra, kuri prarydavo kitus, bet man ten buvo paruošta saugi vieta. Jaučiausi išskirtinis, su privilegijom. Prisiminiau net kaip ji stovėdavo rankas ant klubų susidėjusi ir reguliuodavo visiems namie padėtį virtuvėje. Prisiminiau ir įvykį, kai ji mane prižiūrėjo Kaune. Buvome kieme ir toks vyresnis berniukas norėjo mane nuskriausti, tai ji nuo suoliuko jam riktelėjo: “padarysi man ką nors vaikui, tai perplėšiu per puse”. Rimtas argumentas 😀

Kadangi pas mane prastokai išsivystęs saugumo jausmas, o terapeutė sakė, kad jį galima užauginti, pastatyti, tai nutariau, kad močiutė bus mano saugumo jausmo pamatas.

Pirmos dienos pabaiga

Su tokiu palengvėjimu ir mintimis baigėsi pirma diena. Mums bevaikštant jau sutemo bei grįžtant atgal į pensioną sulijo kiaurai. Batai ir kojinės neišdžiuvo visas ateinančias tris dienas. Kažkodėl lauke ir viduje visiškai nedžiūdavo.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts