You are currently viewing Antrinės emocijos, kas tai?

Antrinės emocijos, kas tai?

views
35

Antrinės emocijos, tai tokios emocijos, kurios sukyla dėl kitos emocijos. Kitaip tariant antrinės emocijos yra kitų emocijų pasekmė. Ir tai yra labai dažnas reiškinys. Nežinau kas dažniau veikia, ar tai kai emocija sukyla ir paskui pasibaigia. Ar kai emocija sukyla ir ją keičia kita? Ar atsiranda antrinės emocijos? Pateiksiu keletą gyvenimiškų pavyzdžių kaip pasireiškia antrinės emocijos.

Baimė dėl baimės

Atkreipkite dėmesį kaip neretai baiminamės dėl to, kad mums sukyla baimė. Mes patys sau sakome: “čia nėra ko bijoti”. Kiti mums sako: “nėra čia ko bijoti”. Kartais atsakingose situacijose, kuriose galvojame, kad reikia išlaikyti ramybę, mes bijome. Ir tuomet dėl baimės pasireiškia antrinė baimė. Baimė, kad bijome. Tai sukelia pusantro karto didesnį efektą ir didesnę apkrovą. Dažnai tokiu atveju lieka išeitis priimti, susitaikyti su baime.

Baimė dėl liūdesio

Būna atvejų, kai liūdėti yra nepatogu, nes kiti nenorės bendrauti su tokiu, kuris negatyvus. Būna baimė dėl sukilusio liūdesio, nes pastarasis kažkada atnešė emocinį skausmą. Šioje vietoje suveikia emocinė atmintis. Liūdėti negalima, nes liūdėti – baisu.

Pyktis dėl pykčio

– Tu pyksti? Ne! Tokiuose atvejuose pykti, reiškia parodyti, kad tau rūpi. Parodyti, kad tau rūpi, reiškia prarasti galios poziciją, nes tampi pažeidžiamas. Tada atsiranda įtampa ir sukyla dar didesnis pyktis, kad pyksti ne laiku arba negali pasipriešinti pykčiui!

Kiti atvejai

Tas pats ir su kitomis emocijomis: gėda, kalte, džiaugsmu, meile….. Jei norite, kad pateikčiau kitų emocijų pavyzdžių, rašykite komentaruose emociją ir aš jums atrašysiu.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

This Post Has One Comment

  1. Anonimas

    Bejėgiškas, laiminga

Parašykite komentarą

Related Posts