You are currently viewing Apie “gaidžius” ir “vištas” per velykas. Etiketės.

Apie “gaidžius” ir “vištas” per velykas. Etiketės.

views
6

Man vis užkliūna terminas etikečių klijavimas. Ir kai man vis sako, kad negalima klijuoti etikečių, tai mane erzina. Aš klausiu vis savęs tai kaip man apibūdinti žmogų tuomet. Kaip jį patalpinti savo galvoje? Ir kad tai padaryt aš kalu etiketę. Paskui jei noriu galiu ją pakeisti. Tokiu metodu vadovaudavausi iki šiol.

Rašiau jums temą apie tai ir keliskart redaguojant tekstą vis užstrigdavau už kai kurių savo minčių. Man vis kildavo mintis, o tai kodėl man klijuot ir preklijuot jei yra praktiškesnis būdas? Vertinti žmogų ne iš vieno veiksmo, poelgio, bet vertinti tą veiksmą, poelgį. Tada savęs klausiu, o kas bus, kai prisirinks daug veiksmų vertinimų. Atsakau sau. Tada galėsiu juos skaidyti grupėmis. Tarkim šitas žmogus tam tikrose situacijose greitai susinervina. Jis nėra bendrai nervuotas, jis nervuojasi tokiose situacijose. Tai bus to žmogaus polinkio nervuotis tam tikrose situacijose etiketė. Bet ne bendra asmenybės etiketė. Taip man bus lengviau naviguoti santykį su juo. Nes kai įmame per vieną poelgį – aspektą ar būdingą poelgį – aspektą visą asmenybę, kitose aplinkybėse būna sunku patalpinti tą žmogų. Tą suvokdamas aš keičiu savo mąstymą į kitokią schemą.

Arba tarkim, kai aš sakau ant žmogaus “gaidys/višta”, aš darau ne įvardinimą apie žmogų ir net ne jo vertinimą. Tai yra mano emocijos apipavidalinimas. Emocija įvyniojama į etiketę, kad aš galėčiau ją išreikšti. Tokį išraiškos būdą aš taip pat galėčiau keisti ne įvardindamas žmogų, o įvardindamas mano jausmą jam. Pvz.: “aš noriu galvoti apie tave kaip apie gaidį/vištą, nes tu mane supykdei”. Tiesa, tai po kol kas yra nepatogu, nes pasakyti gaidys/višta – greičiau konflikto metu. Bet manau rasiu būdą kaip kaip šį ilgą sakinį arba adaptuoti arba sutrumpinti.

Linksmų Velykų tuomet! Kiaušinių temos čia nebuvo, bet gaidys ir višta tampriai susiję su tuo.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts