Ištrauka iš psichologo kabineto. Apie laimingumo jausmą.

Ištrauka iš psichologo kabineto. Apie laimingumo jausmą.

views
83

Vienas žmogus gyvenime tiek daug kartų girdėjo svarstymų apie laimę, kad ši mintis jam įkrito į galvą ir jis niekaip nesugebėjo atrasti apibrėžimo kas tai yra būti laimingu. Nusprendė jis nueiti pas išminčių. Kadangi tai buvo XXI amžius, o išmičiais buvo psichologai terapeutai, nuėjo jis į psichologo kabinetą.

Terapija

– Kas tai yra būti laimingu? – paklausė pacientas.

– OK, kad būtų paprasčiau suvokti šį jausmą, pradėsime nuo kitų jausmų, kuriuos tu tikriausiai labiau supranti – tarė terapeutas. Ar jautiesi piktas gyvenime?- paklausė jis.

– Nežinau, – atsakė pacientas. Taip, būna, kad supykstu.

– O tu labiau piktas ar labiau liūdnas? – paklausė terapeutas.

– Manyčiau, labiau piktas, – atsakė pacientas.

– Kas tau sufleruoja tavyje, kad tu esi daugiau piktas nei prislėgtas?

– Hmm, geras klausimas – garsiai pasvarstė pacientas. Na, aš sakyčiau, jog esu agresyvokas. Aršiai ginu savo tiesą, įsitikinimus, ribas, tikslus. Ir gerai pagalvojus mano elgesys gali atrodyti piktas.

– Kas tavo elgesyje pasako, jog tu esi piktas? – paklausė terapeutas.

– Sakyčiau mano eisena, mano kalbėjimo maniera, mano sprendimo būdai, mano sarkazmas, mano žvilgsnis, mano balso tembras, – pasamprotavo pacientas.

– Kodėl tavo eisena agresyvi, – paklausė terapeutas?

– Nes reikia save poziciuonuoti stipriu, kad niekas nesikėsintu taves nugalėti, – atsakė pacientas.

– Kodėl tavo kalbėjimo būdas agresyvus?

– Nes reikia būti konkrečiu ir tvirtu!

– Kodėl tavo žvilgsnis piktas?

– Nes aš nepasitikiu žmonėmis.

Apie laimingumo jausmą

– Tu puikiai įvardinai kas tai yra pykčio jausmas tavyje, – pabaigė klausimus terapeutas. Dabar pabandykime su laimingumo jausmu, gal mums pavyks jį įsivardinti.

– Kas tavyje sužadina džiugesį, švelnumą, saugumą, pasitenkinimą, geranoriškumą, pergalės jausmą?, – paklausė terapeutas.

– Džiugesį sakot, – susimastė pacientas. Na, džiaugiuosi, kad esu sveikas, turiu darbą, keliauju, turiu namus.

– OK, – tarė terapeutas. Kas dar Jums sukuria džiugesį, švelnumą, saugumą, pasitenkinimą, geranoriškumą?

– Švelnumą jaučiu kai mane apkabina mylimas žmogus.

– Ar pakankamai mėgaujatės šiuo jasmu?, paklausė terapeutas.

– Sakyčiau retai, – nuliūdo pacientas?

– Kodėl?,- paklausė terapeutas.

– Nes niekas tokio jausmo neduoda, visi nori tik sau, – pyktelėjo pacientas. Ir saugumą aš jaučiu retai, nes niekuo nepasitikiu ir nieko neprisileidžiu. Kadangi visi žiūri tik saves. Ir kai pasitenkinimą patiriu, džiaugiuosi vienas, nes kitiems tai nelabai rūpi arba jie tik pritaria abejingai. Nebūnu ir geranoriškas tokiems žmonėms, nes jie man negeranoriški. Ir kurioj čia vietoj džiaugtis jau nebematau, – nuliūdo pacientas.

– Liūdnokai skamba, ką Jūs pasakėt, – rupestingu veidu pasakė terapeutas. Bet Jūs puikiai įsivardinot, ką Jums reiškia būti laimingu. Sveikinu Jus su tuo. Jūs esate šaunuolis! Kaip dėl to jaučiatės?

– Man graudu ir kartu šilta, miela, džiugu, – atsakė pacientas.

– O kodėl?, – paklausė terapeutas?

– Hmm, – susimąstė pacientas. Gal todėl, kad aš gavau iš Jūsų geranoriškumo, rūpesčio, pasitenkinimo mūsų darbu ir tai sukėlė man artumo jausmą, o tai sukėlė džiugesį, saugumą. Va dėl to turbūt.

– Jūs puikiai padirbėjote, mielasis, – tarė tėviškai terapeutas. Dabar Jūs žinote, kas Jums yra laimė, koks yra Jūsų laimės jausmas. Mums puikiai kartu pavyko Jums parodyti, kad laimė tai yra ne kažkas, o tiesiog jausmas, kuri teikia tam tikri veiksniai, įsitikinimai, patyrimai, elgesys. Dabar jau turėsite saves kaip paklausti ar esate laimingas. Ir įsivardinti. O ar tas jausmas pakankamai pilnas, tai čia jau kita tema.

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu