You are currently viewing APIE POKYČIUS GYVENIME

APIE POKYČIUS GYVENIME

views
27

Esu jau ne kartą rašęs ir daręs video blogą apie tai kodėl pokyčiai gyvenime nevyksta greitai ir kodėl mes nepasikeičiame.🤷‍♂️

Kodėl?

Tam reikės truputi neurobiologijos mokslo. Bet labai truputi. Nors patys neurobiologai nerekomenduoja taip mąstyti, bet kad lengviau suprasti aš paimsiu tokį pavyzdį.

☝ Tarkime, kad mūsų galvos – kaip kompiuteriai, kuriose labai daug laidų, per kuriuos vaikšto informacija. Neurobiologiškai tie laidai vadinasi neuronais. Tad norint pasikeisti, reikia perjungti laidus, o dar tiksliau sukurti naujus laidų junginius. Čia labai supaprastintai kalbant.

Tačiau čia atsiranda problema, kad norint mąstyti “out of the box”, mes vis tiek turime vadovautis esamais laidais. Kas iškreipia (suteršia) naują informaciją.

1987 bendri Massimini, Csíkszentmihályi ir Carli eksperimentiniai tyrimai įrodė, kad žmogus geriausiai įsisavina informaciją (mokosi naujų dalykų) raudonai apibrėžtoje būsenoje (angl. state of mind).

https://henryganderson.wordpress.com/

Nors mūsų senolių gyvi įsitikinimai nešą informaciją iš praeities, kad mes geriausiai mokomės iš sunkumų (per kančias į žvaigždes), tačiau tyrimai rodo, kad geriausiai įsisaviname, kai jaučiamės užtikrinti ir saugūs.

Kitais atvejais mes labiau būname arba sudėtingos įveikos emocinėse būsenose, reakreacijos būsenose arba veikimo (angl. act) būsenose.

🖤 – Tad ugdymas su meile, rūpesčiu ir užtikrinant saugumą, greičiausias jūsų kelias į Valhalą (skandinavų rojus). Ir jei norite pokyčių sau, stenkitės papulti į tokią būseną, kurioje formuosis nauji “laidai”. “Laidai”, kurie kuria naujus įsitikinimus apie save, pasaulį, galimybes.

⚠ Svarbu paminėti!

Bendrai psichologai sutaria, kad žmogus savo raidoje pradeda mokytis per jutimus, suvokimą, bet ne logiškai. Todėl atliekant pokytį derėtų leisti psichikai pirma “pačiupinėti” ir įsisavinti jausmą, kurį vėliau “aplipdys” loginėm išvadom.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts