Man labai patinka (nesenai pradėjo patikt) terminas “praktinė magija”. Gyvenimo, buities praktinė magija. Jei pervadinti realistiškiau, tai skambėtų praktinė psichologija. Na ta psichologija, kurią taikome kasdien, kai miegame, keliamės, pusryčiaujam, einam į darbą, bendraujame, rūpinamės buitimi, vaikais, sutuoktiniu, draugu, linksminamės, sportuojame….. Kodėl tai vadinu magija? Nes yra tekę šimtus kartų girdėti, kad kalbu paukščių, debesų, kosmoso kalbomis, kad aš kitoks su savo mąstymu. Praktinė psichologija įsivaizduojama kaip magija. Nes gyvenime realūs dalykai yra realūs dalykai, o ne kažkoks PSICHOLOGIJA. Normalūs žmonės tos “kosminės” nenormalios psichologijos neturi, o va visokie slabakai…………, čia jiems tas dalykas. Nes gyvenime realu yra mokytis, dirbti, pinigai, pašikt, pamiegot, pavalgyt, pasi**st, nuvažiuot į kelionę. Ir psichologija tik tiems, kam negerai su galva, normalūs žmonės tiesiog gyvena. Tai todėl praktinė magija/psichologija man – toks subalansuotas, įvažiuojantis į apibrėžimą terminas.

Viską, ką rašau, tai esu “pravirškinęs” per save. Kaip kažkada viena mergina pasakė “žmogus eksperimentas”. Esu išleidęs ir nemažai “šaibų” ant kursų, mokslų, terapijų, tai žinios nėra visiškai iš po prekystalio. Lankiau du metus psi akademiją, tai susistemino man mano “kosminius išvirškinimus” galvoje. Pasirodo “virškinau” teisinga linkme, tik neturėjau tam apibrėžimų ir pavadinimų, nežinojau pavardžių, kuriomis galėčiau pasišvaistyti, kad pasirodyt protingas. Tai mano rašliava (irgi davė vienas bičelis terminą), apie kasdienius įvykius, kuriuose įžvelgiu, tobulinu ir taikau “praktinę magiją”. “Praktinė magija” buityje/gyvenime, leidžia pažiūrėti į kasdienybę kitu kampu, na tuo, “geresniu”, kuris aiškesnis, labiau subalansuotas, įvairiapusiškesnis. Pažinus praktinę magiją nebereikia vadovautis tik dviem įsitikinimais, kad gyvenimas kaip zebras: balta juoda, balta, juoda, o ant galo vis tiek šikna. Arba, kad gyvenimas kaip vienaragis: margas, spalvingas ir pradedant nuo šiknos vis tiek “kancovkėj” ragas. Praktinė magija – kaip geroji mama, kuri sako: štai čia yra taip, o čia taip; tau liūdna, neramu, baisu, pikta, mes tai pergyvensim, mes tai galim; tau gera, linksma, šviesu, tai duok ir kitiems, mes dar pasigaminsim. Vyksta rūpestingas augimo procesas, kelias link zebro šiknos.

Tai tiek……….

P.S. Darau daug gramatinių klaidų, nes mokykloj man sakė, kad aš užaugęs būsių dūchas (lietuviškai netikėlis), tai išsivystė kažkoks psichologinis “erroras” ir aš jas tiesiog darau. Bet nesistengiu to išsitaisyti, nes tai man primena kokią dūcho ateitį man prognozavo. Tai kaip mano post identitetas ir entelektas.