Koks galėtų būti ateities darbas?

Koks galėtų būti ateities darbas?

views
38

Nauda yra tuomet kai tai pavirsta į pinigus? Ar nauda gali būti matuojama ir kitais dalykais?

Na pavyzdžiui aš, darbo metu rašau straispnius psichologinėm tematikom, bet už tai negaunu pinigų. Tai nevirsta į pinigus. Į ką tai virsta? Man tai virsta į savirealizaciją. Ką darbe duoda savirealizacija? Pasitenkinimą. Kai gaunate pasitenkinimą koks jūsų požiūris į darbą? Aš asmeniškai noriu tai dar kartą pakartoti, kad gauti pasitenkinimą. Apie pasitenkinimą esu aprašęs savo kelionę baidare Nemunu iš Kauno į Nidą. Kad darbuotojai norėtų dirbti – tai visų darbdavių svajonė. O dažniausiai būna (~80%) darbuotojų laukia penktadienio. Ką daryti, kad darbuotojas lauktų pirmadienio?

Atlyginimas

Vieni laukia pirmadienio, nes po savaitgalio baigėsi atlyginimas. Kiti nelaukia pirmadinio, bet reikia dirbti, kad būtų atlyginimas. Tad tiems kas moka mėnesinius atlyginimus daryti nieko nereikia. Kas moka atlyginimą už darbą, derėtų skatinti savo darbuotojus išleisti pinigus 😀 Tačiau vienu ar kitu atveju daryti šioje vietoje reikia nedaug, nes atlyginimas yra savimotyvuojanti priemonė. Priemonė, kuri nepaiso laukia darbuotojas pirmadienio ar ne. Bet mums svarbu motyvacija, mes norime, kad apie mus gerai atsilieptų, mes norime, kad darbuotojas, geriausias darbuotojas, rinktųsi mūsų darbo vietą. Tad atlyginimams sugalvojome bonusų sistemą.

Bonusų sistema

Priedas prie darbo pasireiškia įvairiais būdais, bet labiausiai mėgstamas, gal sakyčiau populiariausias – pinigai. Tačiau nutinka toks keistas žmogiškas dalykas. Kuo daugiau uždirbi, tuo daugiau išleidi. Praūžė savaitgalis ir bonusai aptirpo. Ar tai parduotuvėje ar bare ar išvykoje…. Ir vėl reikia pirmadieni į darbą, bet būtų fainai, kad greičiau ateitų penktadienis. O iš viso būtų geriausia nusipirkti NT turto arba išvystyti savo verslą ir nusipirkus vilą gyventi Ispanijoj, Tailande, Filipinuose. Tegul pinigai dirba už mus. Bet po kol kas tai vizija, svajonė, nes poreikiai išaugo. Na ir visi juk gerai gyventi negali.

Darbovietės klimatas

Prieš dešimtmetį, o gal dar anksčiau į darbovietes atėjo naujas trendas “kolektyvas”, “team buildingas”. Tai visai gerai paveikė darbuotojų motyvaciją. Darbas tapo ne vien tik lažas. Atsirado žinojimas, kad esi kažkas, kad esi bendrijos pajininkas. Nuo tavęs kažkas priklauso. Tai jau kvepia savirealizacija. Nemažam kiekiui darbo rinkos ši įdėja tapo priimtina.

Titulai

Kad jau dalis darbo rinkos pajuto savirealizacijos skonį, tam reikėjo skonio pastiprinimo gliutamato. Įteisinti savo svarbai reikalingas titulas. O skambus titulas yra geriau nei tiesiog titulas. O ilgas titulas, kaip ispaniška pavardė Jose Maria Guadalupe Los Del Bajeros Guadalchajaro Linares yra dar geriau. Tačiau žengiame toliau.

Darbo aplinka

Naujausia pozicija , bet gal dar ne visai naujausia, kad darbas nėra darbas. Darbas yra kažkas panašaus į linksmus namus. Inovatyvūs, spalvingi, žaismingi nauji ofisai, lounge erdvės, stalo futbolas, stalo žaidimai per pertraukėles, darbovietės renginiai. Rimtas argumentas atsikelti pirmiedieni ir ateiti į darbą.

Naujausias trendas

Naujausias trendas darbas laisvu grafiku arba darbas nuotoliniu būdu. Ko nežavi sau dirbančių sėkmės verslininkų foto su Apple konpiuteriu iš saulėtų pliažų? Ir dirbi ir atostogauji ir titulas geras ir grįžti į jaukų ofisą ir atlyginimas ir esi beveik pats sau šeimininkas. Įdomus momentas. Kontrolė vis mažėja. Kai pradžioje tekdavo prieš ateinant į darbą atsižymėti kortele, tai dabar kiek mes nuėjome. Davėm darbuotojui daug laisvės, leidom pajusti svarbą, savivertę, savirealizaciją. Kur didinsim našumą toliau?

Galima ateitis

Kuris laikas gyvenu pagal naujausią darbo rinkos trendą ir matau, kad esamoje komfortabilioje rinkoje teks pradėti rūpintis darbuotojų vidine būsena. Nors darbuotojui ir suteikiami visi esami privalumai, jis turi vieną rimtą verslo priešą, emocines būsenas. Nėra nuotaikos, nėra motyvacijos, dingo prasmė, reikalai šeimoje, santykiuose. Teks darbdaviui keisti vadovo profilį iš vadovaujančio į konsultuojantį. Juk geras darbuotojas – motyvuotas darbuotojas. O kad pakurstyti motyvaciją, norą veržtis į prieki, svarbu apsitvarkyti kitą balastą. Tad, manyčiau, naujausias trendas – vadovas terapeutas. Ir kaipgi neiti pirmadieni į darba, kai tavęs laukia tavo komanda, titulas, jauki laisva aplinka ir vadovas – terapeutas, kuris nukrauna ir pakelia sparnus tolesnei savirealizacijai.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts