Atvirumas. Trumpai apie atvirumą

Atvirumas. Trumpai apie atvirumą

views
12

Būti atviru – pavojinga?

Rizika tavo vidiniam trapiam pasauliui. Kažkas užgaus, pasijuoks, sužinos… Pasekmės gali būti ir baisios ir skausmingos, sukelti papildomu komplikacijų ir rūpesčių gyvenime. Atvirumas, mano akimis žengia koja kojon su atsakomybe, atsakomybe už savo veiksmus, atsakomybe prieš save. Jei kombinuojant atvirumą su atsakomybe, jie vienas kitą papildo. Tu “negrybauji”, kad būtum atviras, o jei “grybauji”, tai pasveri ar galėsi būti atviras ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Nes užlaikyti gyvenimo “kasiakus” – krūva reikalų. Turi sekti ką kalbi, su kuo kalbi, kokioje aplinkoje kalbi, negali būti atsipalaidaves, nuoširdus, saves išreikšti pilnai…… ribojimai.

Pasiryžimas būti atviru

O kaip nefainai tie ribojimai! Gyvenime jų ir taip apstu. Viskas, nuo šiol būsiu atviras, imu ir būnu. Bet blemba, ne visai gaunasi, seni įpročiai, atvirumo išlygos, baisu, nedrasu, nepatogu ir vėl krūva reikalų. Iš tikrųjų atviru “baisiau” būti nei ne atviru. Juk, tarkim, pasakyti, kad man šiandien liūdna, tai “ne fasonas”, visuomenė vertina pozityvius ir linksmus žmones, o jei aš liūdnas, tai manes vengs. Galbūt visai nieko tokio, kad liūdesio akimirka tau leidžia pabūti vienam. Gi tuo momentu tu turi būti užsiėmes savimi, palaikyti save, paguosti save, susirasti tinkamą išklausytoją. Neblogas patebėjimas!

Arba prieiti nepažįstamam žmogui ir pasakyti: “klausyk, tu man patinki, aš tau simpatizuoju”. Nesąmonė, bus “akward” situacija, bus įtampos, o jei neatsakys tuo pačiu, o ką sakyti toliau? O gal visai nieko, kad nežinosi ką sakyti toliau, tiesiog gali pasakyti: “žinai, nebegalėjau to laikyti savyje, toks geras jausmas, norėjau jį paleisti” ir tiesiog nueiti. Sekantį kartą tu ir adresatas jau žinosite kokias emocijas tu projektuoji jam, užsimegs kažkoks ryšys. Jau pažiūrėsit vienas į kitą, būsit truputi pažįstami, būsi nusikrovęs tai, ką norėjai paleisti (čia kaip pakakojęs, kai labai prispiria 😀 ). Ir jei tokios “debiliškos mintys tau lįs į galvą, net “susivėlus” tu nusišypsosi.

Visi mes su savo netobulumais

Arba pasakot galima ne vien gerus dalykus apie savo asmeninį gyvenimą. Juk nesklandumai nutinka visiems. Atmink, net tavo pašnekovas bezda, nes jis juk žmogus 😉 Tik jis tai gali daryti tyliai ir po kaldra, kai guli vienas ir žino, kad niekas neužeis į jo kambarį 😉 Tik Jėzus nedaro klaidų, mums galima (tik reikia už jas atsakyti). Ir beje, jei tu darai klaidas, tai tu savas! Šalia idealo sunku atsipalaiduoti, sunku bendrauti, save pradedi nuvertint. Jeigu ir kiti daro klaidas, ne tik aš, reiškias galiu pasisakyti. Jeigu kiti turi trūkumų…. pala, bet jie kitokie gali būti. Gal mano trūkumai blogesni? Ai, bet paleidžiu savo trūkumą į išorę ir žiūriu kas bus. Šiuo momentu gėda, bet klausyk, vakar Bronius paleido savo trūkumą į viešumą, užvakar Zigmas, kažkur Aliaskoj ir Nanukas, kai kam nesąmoningai išsprūdo, visame pasaulyje užsimezgė žmonių su trūkumais tinklas, vos tik atkreipei dėmesį į tai. Ir taip kasdien, kiekvieną minutę, informacija vis atsinaujina ir tavo trūkumas jau trūkumų okeane. Jėga, sekundė, na gal pora dienų gėdos, bet šitą rakštį jau paleidau ir ji paskendo netobulų žmonių pasaulyje. Ir penktadieniais visi draugiškai geriam Kauno “Bardake”.

Jeigu kartais pasijuokė iš tavo atvirumo

Bet atvirauti vienas ant vieno, su potencialiai artimu žmogumi. Tikrai pavojinga, gali gi pasinaudoti, įskaudinti, išleisti tavo paslaptį į viešumą. Na ir jei jau taip nutiko, tu pyksti ant saves, arba verki, jautiesi įskaudintas, apgautas. Bet mielas atvirautojau, tu laižei medų ne per stiklainį, o iš jo. Tuo momentu kai buvai atviras, leidai viską lauk, gyvenai lengvumo akimirkose, jautei artumą, ryšį. Juk buvo fainai? Na, o liudesys, gėda, pažeminimas, pyktis – visa tai sutvarkoma. Įtariu, kad atvirumas – gera investicija, tik vertėtų su juo susipažinti ir įvaldyti, kad nepasakytum atėjes iš tuoleto prie stalo: “Blemba, gerai pašikau” 😉

P.S. Jei kada bus nedrąsu dėl atvirumo ir norėsis pasikonsultuoti, šis Simonology straipsnis bus čia 😉

Susiję Simonology straipsniai:

Rekomenduojami straipsniai:

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu