Baimė. Kaip Simonology nusikrauna užklupus baimei?

Baimė. Kaip Simonology nusikrauna užklupus baimei?

views
23

Tęsiu savo ciklą apie emocijų paleidimą. Nežinojau kokią emociją aprašyti, bet šiandien nutiko taip, kad mane užklupo baimė. Pagalvojau, kad puiki proga pasižymėti ką aš darau norėdamas leisti šiai emocijai pasišalinti iš manęs.

Svarbus aspektas

Manau, svarbus viso to aspektas yra, kad apėmus baimei mes ieškome ramybės, bet ne nusiraminimo. Noriu atkreipti dėmesį į tai. Ramybė ir nusiraminimas yra du skirtingi dalykai. Ramybės ieškojimas tai tarsi noras išvengti baimės. Nusiraminimo ieškojimas – procesas išgarinti baimę.

Įžvalgos

Manyčiau, baimė – sunkiausiai pakeliama žmogui emocija. Kodėl? Todėl, kad labai sudėtinga veikti chaose. Baimė sukelia chaosą. Sukelia visą apsaugos sistemą ant kojų. Vidus pašėlsta. O siautulyje turėti pastabumą, kuriam reikia susikaupimo…… Na tikrai sunku. Todėl baimės akivaizdoje pridarome daug klaidų. Bet tai normalu, nes tikslas yra išgyventi.

Kalbant apie tikslą išgyventi, noriu paminėti, kad baimių, kurios grasina mūsų gyvybei kasdienybėje yra (tyrėjai sako) apie 10 procentų. Visos kitos baimės yra fantominės: prognozuojamos, atsiradusios dėl klaidingų įsitikinimų, dėl sunkių patirčių ir t.t. Taigi, kokias baimės įveikas aš žinau?

Veidas

Fantominei baimei arba realiai baimei, po to kai užtikrinote savo saugumą, išgaruoti padeda ašaros. Kaip bebūtų gėda, bet tai labai efektingas emocinis iškrovos būdas. Ašaros kaip bejėgiškumo, užuojautos, atjautos simbolika. Mums to reikia, kai baimė mus nuskriaudžia.

Veido mimikos. Nustebsite kaip įdomiai tai veikia mūsų psichiką. Kai matote išsigandusį žmogų ir tai jūsų neliečia, jums sukyla gailestis. Yra toks gudrus manevras. Jei baimės akimirką pažiūrėtumėt į save veidrodyje, pamatytumėt baimės mimiką. Toks vaizdas jums greičiausiai sukeltų graudulį, užuojautą arba dar labiau suaktyvintų baimės keliamus pojūčius. Tad baimės metu mimikos atkartojimas padeda procesui sklandžiau įvykti. Aš pats asmeniškai turiu rimtų problemų su verkimu, tiesiog neišgimdau. Tai mimikų atkartojimas man bent dalinai padeda nusikrauti tą krūvį. Priklausomai nuo krūvio užtrunku apie 15 minučių pakankamai komfortabiliam stabilizavimuisi.

Pozos (kūnas)

Viena iš ryškių baimės būsenų kūne yra susigūžimas. Kaip jis tarnauja? Jis suteikia komfortabilumo jausmą, rūpesčio jausmą. Jūs sumažėjate, slepiatės, atsiduodate gaubiančiai aplinkai ir tikitės jos malonės. Esu minėjęs, kad baimę verta gydyti meile ir kantrumu. Tad drenuojant baimę pabandykite apsikabinti pagalvę (žmogų, jei yra ką) ir susigūžti į kamuoliuką. Besiliečianti pagalvė į krūtinę sukuria artumo, saugumo jausmą.

Drebulys. Tai dar viena baimės išraiškos forma. Yra net posakis, kad nupurtė iš baimės. Drebulys gerai veikia su iškvėpimu, oro išpūtimu. Drebulys taip pat mažina raumenų įsitempimą.

Lingavimas – yra viena iš nusiraminimo būsenų.

Garsas

Baimės garsas yra riksmas, dejonė, žliumbčiojimas, aimana, stenėjimas. Tad šis komponentas taip pat yra baimės drenavimo kanalas.

Reziume

Šie visi būdai yra nepatogūs viešumoje ar žmogaus akivaizdoje, tačiau improvizuojant juos galima pritaikyti. Atliekant mimikas galima rankomis užsidengti veidą. Paverkti galima nueiti į tuoletą arba taip pat užsidengti veidą. Visa tai galima atlikti mašinoje, užsidarius kambaryje. Susigūžti galima bet kur. Aš daugelį dalykų darau mašinoje vairuodamas (nežinau ar tai saugu, todėl nerekomenduoju sekti mano pavyzdžiu) arba eidamas pasivaikščioti. Improvizacija jūsų valioje. O emocijas užlaikyti kūne…… nepraktiška!

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu