Ciklas. Būdai, kuriuos Simonology naudoja paleisti emocijas

Ciklas. Būdai, kuriuos Simonology naudoja paleisti emocijas

views
29

Galvojau parašysiu šiandien apie temperamentą, bet jis palauks. Noriu parašyti apie emocijų išveikos būdus ir kodėl verta apsvarstyti juos naudoti. Parašysiu ciklą, netalpinsiu į vieną straipsnį, nes emocijų priskaičiuojama virš 50-ies.

Mes dažniausiai bėgame nuo emocijų arba galima sakyti slepiamės ir ignoruojame arba tiesiog neatpažįstame. O neatpažine bėgam. Kodėl? Nes daugelis emocijų sukelia nepageidaujamus pojūčius. O kai nesupranti iš kur tai ir kas tai, sunku nuspręsti ką su tuo daryti, nesąmoningai pasirenkame bėgti.

Kur kasdienybėje pasireiškia bėgimas?

Dažiausiai sakyčiau, tai yra dėmesio nukreipimas: kita veikla, darbu, televizija, pramogomis, bendravimu. Ir tos emocijos, jos randa kelia iš mūsų arba nuolatos siunčia signalą, kad reikia pasišalinti. Todėl mes būna jaučiame tuos nepaaiškinamus jausmus, kad kažkas nevisai yra gerai, kažko trūksta, kažkas nepatogu. Arba būna jaučiame nepaaiškinamas ligas. Arba nesuprantame kodėl padarome vienokius ar kitokius nepageidaujamus dalykus ar kažką pasakome.

BET, bet galima juk gyventi ir taip. Aš savo ruožtu pasakysiu už ir prieš kodėl verta nebėgti.

Už (privalumas)

 • jei bėgame nuo emocijų (savęs), tai galima sakyti, kad negyvename savo gyvenimo. Visada esame kažkur šalia, bet nesame su savimi, nerealizuojame savęs. Nematome savo galimybių ir per gyvenimą neišryškiname savo potencialo;
 • tenka gyventi kažkokiame scenarijuje. Kai nesi savimi, tenka prisiimti kažkokį scenarijų per kurį gali save realizuoti, turėti savo sub-identitetą. Kokie secenarijai būna? Ogi visokie, atsigręžkite į savo dieną. Šaunusis darbo kolega. Visažinis. Gelbėtojas. Gerutis. Paslaugusis. Nuskriaustasis. Turtuolis. Intelektualas ir t.t.;
 • sveikatingumas. Taip sveikatingumas. Nudrenuoti emocijas ir nepalikti jų įsismelkti į kažkurią kūno vietą yra palengvėjimas mūsų kūnui. Išleisti emociją trumpiausiu įmanomu keliu iš kūno ir neleisti jai rikošetuotis ir apdaužyti mūsų kūno irgi į naudą. Lėčiau nusidėvim;
 • nereikia naudoti neadaptyvių išveikos būdų. Neteisingų projekcijų, kai išsiliejama ant nekalto arba mažai kalto žmogaus. Ilgalaikis pyktis, iškraipytos nuostatos ir įsitikinimai, depresija, ligos, alkoholizmas. Neproduktyviai išnaudojamas laikas.

Prieš

Norėjau sakyti viskas turi savo kainą, bet šis posakis tarsi viena ranka glosto, o kita muša. Todėl jis man vis dėl to nepatinka.

 • Emocijų valdymas, išmokimas su jomis elgtis reikalauja dienos laiko mokymuisi ir stebėjimams;
 • emocijų nudrenavimas priverčia tiesiogiai patirti nemalonius jausmus, sąmoningai juos pastebint ir išgyvenant.
 • jei yra užsilikusių emocijų, jos gali priversti pajusti didelį diskomfortą, pakankinti ir pareikalauti nemenkų pastangų jas išprojektuojant. Tai nutinka dėl to, kad per laiką susiformavo iškreipti įsitikinimai ir užtrunka juos išformuoti.
 • kartais didelė iškrova gali sutraumuoti psichiką ir labai išgasdinti, įtakoti gyvenimą.

Reziume

Taigi tai yra kiekvieno pasirinkimas kaip jis nori pravesti savo kasdienybę, gyvenimą. Galima gyventi ir kažkokiame scenarijuje. Galima modeliuoti savąjį, atsižvelgiant į aplinkybes.

Ciklo turinys

Kadangi visko netalpinsiu į vieną straispnį, tai rašysiu ciklais. Yra bazinės emocijos: pyktis, liūdesys, baimė, džiaugsmas, pasišlykštėjimas, gėda. Jos skirstomos į išvestines emocijas, jei taip galima pavadinti. Emocijas, kurios turi kitų emocijų prieskonio arba skirtingus intensyvumo lygius. Gal pradėsiu nuo pykčio. Manau apie jį daugiausiai reikia kalbėti. Kodėl? Nes paskaičius spaudą ir joje esančius komantarus susidaro įspūdis, kad žmonės pilni nepasitenkinimo, pagiežos, kritikos. O tai yra pykčio išvestinės emocijos. Taigi sekite Simonology ir laukite mano asmeninių patirčių kaip efektyviai nuleisti garą.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
 • 😍(0)
 • 🤮(0)
 • 💣(0)
 • 🌶️(0)
 • 😥(0)
 • 😀(1)
 • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu