Dar kartą apie pyktį. Pyktis

Dar kartą apie pyktį. Pyktis

views
12

Rašysiu šiandien vėl apie pyktį, tai naudosiu atitinkamą žargoną.

Nesenai manes klausė kur aš “sprogęs” iš eterio. Tai atsakiau, kad ir vėl knaisiojuos po savo praeitį, yra neužbaigtų reikalų. Vieni iš tų reikalų – pyktis.

Pyktis

Tikriausiai ir patys kartais nustembate, kad kažkoks atrodo nereikšmingas įvykis, pasisakymas sukelia baisulinį nepasitenkinimą. Iš kur tai ateina kartais nustembame? Tikiu, kad dažnai patys sau sakote ir girdite iš kitų “neverta pykti”, “pyktis kenksmingas tavo nervams”, “nepyk”, “kvaila dėl to pykti”. Kai tai sako kiti, tai turbūt sukelia dar didesnę sumaištį ir konfliktą su savimi. Ir pikta ir kažkas sako nepykt, gėdina, neverta, kvaila. Tai vietoj to, kad apdirbti emociją, įsiveliama į kaip jos nejausti, nuvertinti, nuneigti, paslėpti. Senovės išmintis nesakė, bet sakau aš, kad nuneigtas pyktis dar labiau kenkia nervams. Sunervini patį pyktį jį nuneigdamas ir jis daro dar didesnę žalą. Pasakysiu grubiai, kadangi pykstu. Čia tas pats, kas neleisti sau padaryti kaku ir stumti “reikaliuką” atgal. Fu, kaip nehigieniška ir neestetiška! Na ir tikrai, “vamzdynai” turi būti švarūs net ir nuo pykčio, nes paskui išsišū***na visa periferija.

Kodėl kiti sako, prašo nepykti?

Prašo nepykti, nes pyktis yra didelis kiekis energijos, didelis kiekis jėgos. Labai didelis, sukauptas pyktis yra agresija, smurtas. Jūsų respondentas prašo nepykti, nes jis bijo tos jėgos, nukreiptos į jį. Tai jam kelia įtampą ir jis ieško būdų kaip to išvengti. Vieni tą prašo padaryti įsakmiai (nepyk!), kiti manipuliuoja ir gėdina (bet tu pats taip elgiesi), treti prašo malonės (prašau nepyk), dar kiti prašo susitvarkyti su tuo (susitvarkyk su savimi ir grįžk). Žodžiu, dažniausiai ši emocija yra nepageidaujama. Nebent respondentas pasitaikė supratingas, lankęs pykčio “kursus” ir mokantis “dirbti” su juo. Tada jis neprašo Jūsų užlaikyti savo pykčio. Labai efektyvus ir geras pykčio vaistas – supratingumas. Ne tas, kur “viskas bus gerai” arba betikslis atliepimas, kurio pasiskaitė iš protingų psichologinių knygų. Bet tas nuoširdus supratingumas, kurį net pats respondentas jaučia ir supranta dėl ko galimai pykstama. Gelbsti net nuoširdus pasakymas “man labai gaila, aš negaliu suprasti tavo pykčio, bet labai norėčiau tave suprasti”.

Jei nėra pykčio eksperto šalia, kaip elgtis tuomet?

Pravartu žinoti, kad nuneigtas, nuslopintas, ignoruotas, sugėdintas pyktis virsta į nuoskaudas. O kaip žinia, nuoskaudos yra viešnios iš praeities, kurios grįžta į šiandieną ir tada iškyla klausimas “iš kur tas pyktis?”. Turbūt yra daug visokių metodų kaip nestabdyti pykčio. Ir tai yra gerai, kad nėra vieno būdo, kuris galbūt kažkam netinka. Tačiau metodo esmė nestabdyti, nekaupti ir jei Jums svarbu, tai padaryti ekologiškai, kad nenušluoti aplinkos nuo žemės paviršiaus. Mintis “va dabar aš jam pasakysiu viską ką apie jį manau” tikriausiai ne pats ekologiškiausias sprendimas net Jums pačiam, nekalbant apie recipientą.

Kas galėtų būti ekologiška?

Išdrėbti viską į akis – rizikinga. Nes gali išdrėbti per daug, iš anksčiau susikaupusio kito, nepelnyto pykčio. Po to apgailestaujama ir sekantį kartą bijoma pykti, kad vėl neprisišnekėti. Problemėlė. Bet mintyse pasiųsti nx, išvadinti spalvingiausiais epitetais…… O jei dar surašyti ant lapo ir pagal poreiki sutrypti, nuleisti į klozetą, apspjaudyti….. Pasaku pasaka!!! Po to sėdi meditaciniam nusiraminime ir palengvėjime.

Darbelis dar nebaigtas

Pyktis per “vamzdynus” praleistas tobulai, kaip per sviestą. Dabar protinga būtų meditacinėj (nusiraminus) būsenoj pagalvoti: Kodėl? Kas konkrečiai sunervino? Iš kur? Kada man taip yra panašiai nutikę? Ką galėčiau dėl saves padaryti?

Ar verta buvo? – durnas klausimas, nes jei buvo, reiškia reikėjo. Susipažinkite su savo pykčiu.

Pykti yra teisėta! Tik naudokite tai išmintingai, nes tai jūsų saugumo, energijos ir galios įrankis.

Ai, beje, piešiau šio straipsnio paveiksliuką. Tai pastebėjau, kad tai irgi mažina pykti, padeda iškrauti ant popieriaus. Piktas vilkas tarsi supranta, atspindi mano vidinę būseną, ačiū jam už tai. Atspindėjimas irgi padeda emocijai sklandžiau pratekėti “vamzdynais”. Tikriausiai dėl to supykę klausome piktos muzikos, žiūrime agresyvesnius video. Iškrauname visa tai per periferiją. Labai ekologiškas išraiškos būdas jei jį pasirenkate.

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

No votes so far! Be the first to rate this post.

Parašykite komentarą

Related Posts