Dar kartą liūdesys. Naujos įžvalgos

Dar kartą liūdesys. Naujos įžvalgos

views
58

Žodžiu, šventės, Kalėdos, bet pagavau save, kad pradedu jausti liūdesį. Ir blemba, gi šventės, visiškai netinkamas metas tokiai nuotaikai, emocijai. Bet žodžiu, liūdesys. Nuotaikoms gi nėra tinkamo meto. Kaip ir nėra tinkamo laiko tam tikram orui. Jis lyja į nieką neatsižvelgdamas. Mažiau reikia kurt šiltnamio efektą, tai gal ir pasnigtų.

Taigi, atėjo liūdesys, nors ir per šventes, bet sėdam žiūrim ką turim. Užsileidžiu Tribute to Anton Ishutin valandos sesiją. Atsisėdu į supamą krėslą kaip diedulis. Pasidarau arbatėlės. Pasiimu savo bloknotą, kurį sakiau sudeginsiu (jau trečią) kai prirašysių, kad kas paskaitęs negalvotų jog man stogas nučiuožęs. Ir traukiam žodžius, mintis, jausmus, asociacijas iš galvos.

Esu kažkada minėjes kažkuriam straipsny, kodėl vidinių būsenų atspindėjimas popieriuje veiksmingas. Trumpai, tai todėl, kad tu jų sąmoningai galvoje nelabai suvoki, bet kai ant popieriaus pamatai ką užrašai… Mergos gi rašo dienoraščius 😀

Liūdesys. Jau buvusios įžvalgos.

Jau ankstesnės patirtys ir įgudžiai veikia automatiškai. Nebebėgu nuo liūdesio. Teko jau ne kartą susidurti į akistatą, tai ir šįkart pasitinku su išskėstom rankom ir perkreiptu veidu 😀 Taip pat nebandau ir užgniaužti, kad tipo ne laikas dabar. Gal galime tave praleisti kažkaip? Gal praslysiu? Ne, atėjai, tai atėjai, sėdam, žiūrim ką nori pasakyti, ką čia atneši. Taip pat nebandau ir paguosti bei nuneigti, kad viskas gerai, nieko tokio, nu būna ir t.t. Darau tik supratingumo gestą, užjaučiu save, kad dabar teks pabūti liūdnoje būsenoje. Žodžiu nedarau tų visų NE.

Nedarau ir pozityviojo “taip”

Nemažinu liūdesio svorio stengdamasis galvoti apie malonius dalykus. Prisimindamas akimirkas, kurios man teikė malonumą. Ar akimirkas kas buvo, kai liūdesys praėjo. Neprogramuoju saves, kad viskas praeis. Aš ir taip žinau, kad praeis. Pasakau sau tik, kad tai dar vienas etapas. Ir nebesakau nieko daugiau, nes kaip žinia etapas ir reiškia pradžią ir pabaigą. Taigi, visas mano dėmesys ir atsidavimas, nuoširdus atsidavimas liūdesiui ką jis nori pasakyti. Pastebėjau, kad liūdesio apdirbimo metu mintys būna vis tiek nubėga kitur. Tikriausiai pasidaro per sunku, reikia pertraukėlės arba pasisaldint. Bet aš pasitikiu savimi, žinau, kad jos grįš ir tęs darbą pasilakstę.

Ai, tiesa, nebandau saves pralinksminti taip pat. Nejungiu kokios linksmos muzikos, filmo, nepradedu kokio linksmo pokalbio, chato, neieškau atpalaiduojančios veiklos. Dabar laikas liūdesiui kad ir koks jis slegiantis ir liūdinantis būtų.

Bloknotas išryškintojas

Kaip ir minėjau, bloknotas veikia kaip išryškintojas. Kadangi dabar visą būtį ir organizmą apėmęs liūdesys, iš vidaus lenda visokie jausmai, prisiminimai, žodžiai. Savo galvelėje aš juos jau įgudau kažkiek susiesti, atpažindinti, bet su bloknotu lengviau. Ir lenda žodžiai, vienišumas, neturiu, tuščia…., lenda ir prisiminimai, jų daugiau nei įprastai. Žodžiu lenda į išorę liūdesio pranašai. Pirma atjoja pranašai, o paskui lenda ir priežastys (ą nosinė?). Sukraunu viską ant balto languoto popieriaus.

Ant popieriaus

Ok, dabar galvelei lengviau matyti kažkokį bendresnį vaizdą kas, kodėl ir iš kur? Kai sukrauni viską ant puslapio, tai gyvenimas atrodo tos chu**vas. Bet aš būti ne durnas, su patirtim. Dabar liūdesio metas ir liūdesio atmosfera, tai kitaip ir negali atrodyti. Yra tikimybė, kad jei labai užslėgs ir bus per sunku pakelti liūdesį, procesorius iškvies pyktį praspardyt ir prasklaidyt liūdesio debesis. Kaip žinia, pyktis koreliuoja su liūdesių. Pyktis suteikia energijos atsitiest jei labai užspaudė. Na bet šito šįkart neprireikė.

Žodžiu patirtis uždėjo saugiklį, kad greičiausiai tas gyvenimas nėra toks blogas ir galima pradėti čiupinėti tai ką užsirašiau ant popieriaus.

Čiupinėjam

Na kadangi turiu saugiklį, drąsiau imuosi darbo. Pervirškinu ištrauktus jausmus, mintis. Tikrinu kiek įtakos tam turi liūdesio fonas. Tikrinu jų realistiškumą ir pagrįstumą. Galvoju koks aš šaunolis ir jums visą tą schemą perduosiu. Smagiau dirbasi. Sunku, slegia, bet stipriai neboksuoju liūdesio liūne. Susidedu apmąstymus į vieną bendrą paveikslą, atsijoju kiek imanoma liūdesio prieskonį ir matau kur ir kas norėta pasakyti. Kokia žinutė man buvo pasiųsta. Kokiu tikslu mano vidinė sistema sukūrė liūdesiui tinkamą atmosferą susiaktyvuoti. Pasižadu savo sistemai padaryti tam tikras korekcijas, mini korekcijas, ne kardinalius gyvenimo pokyčius. Nes kardinalūs dalykai retai kada reikalingi arba retai kada važiuoja. Kardinalius labiau norisi daryti iš baimės arba iš euforijos, kad atradai gyvenimo tiesą. Gyvenimo tiesos, manau, susiformuoja pamažu 😉

Kas įvyksta

Įvyksta kažkas panašaus, o gal ir tiksliai tai kas turi įvykti. Įvyksta liūdesio atsiųstos žinutės iškėlimas, įvardijimas, atliepimas ir pasižadėjimas imtis tam tikrų apdailos darbų. Jei liūdesys patenkintas tavo dėmesiu, tavo atidumu, tavo pasižadėjimu, kad bus įvykdytos korekcijos, jis kaip ir traukia atgal į savo guolį. Gali grįžti jei ne viską pasakė ar jam pasirodė, kad ne viskas užbaigta.

Liūdesio nauji perliukai

Metaforiškai sakant, liūdesys po šios akistatos paliko naujų perliukų. Arba buitiškai sakant, tiesiog per pakartotinę akistatą, pratybas, įgauni naujų įžvalgų.

Pastebėjau, kad liūdesio metu gerai apsižvelgia egzistenciniai klausimai. Gal todėl filosofai tokie liūdni kaip basetai. Na bet aš nemėgstu svaigintis didelėm dozėm, todėl žinodamas save ir liūdesio bajeriukus, neabsoliutinu, kad gyvenimas yra liūdnas, sunkus, beprasmiškas ir nepasineriu į tą narkomaninį liūdesio liūną. Žinoma tam neužtenka vien norėjimo. Norint sporte rodyti gerus rezultatus, reikia turėti sveiką, paruoštą, ištreniruotą ir išpuoselėtą kūną. Taip ir su psichika. Jei galvoje ne voratinkliai, lengviau ir pakelti svorį.

Taigi toli nenukrypstant, liūdesys padeda giliau pažvelgti į save. Gal su naujom praktikom išeis susidėlioti vaizdą ir paaiškinimą kodėl. Bet po kol kas dar nežinau.

O gal žinote jūs? Tai laukiu patirčių, komentarų, įžvalgų. Pasistumėsime toliau į priekį 😉

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts