You are currently viewing Dar viena Simonology įžvalga apie tėvų vaikų santykį

Dar viena Simonology įžvalga apie tėvų vaikų santykį

views
1

Stebiu, kai yra proga, tėvų ir vaikų santykį. Juk daugelis nori, kad vaikas būtų “geras”. Ir stebėdamas vaikų ir tėvų santykį, pastebiu, kodėl vaikas nebūna “geras”. Tiksliau pastebiu, kodėl santykis nebūna “geras”. Kviečiu galvoti taip, jei norite daryti pokytį šioje gyvenimo sferoje. Ne vaikas “geras”, o santykis “geras”. Nes vaikas jums gali atrodyti nepaklusnus, o vaikui jūs galite atrodyti despotas. Despotizmas yra vienas iš dalykų, kuris kuria pasipriešinimą.

Atkreipiu dėmesį, kad pasipriešinimo santykį mes sukuriame elgdamiesi taip:

👉 mes nusprendžiame be vaiko žinios, kas jam turėtų būti gerai;

👉 mes nusprendžiame vaiko pasirinkimus, kas yra gerai, kas blogai;

👉 mes bendraujame su vaiku ne pagal jo amžiaus suvokimo galimybių ribas. T.y. juokaujame per daug įmantriai. Liepiame samprotauti per sudėtingai, o kai vaikas paklūsta, galvojame, kad jis kažko išmoko. Jis iš tikrųjų išmoko pasielgti taip, kad nuo jo atsikabintų.

👉 norime, kad vaikas įgytų tam tikrų savybių, įgūdžių, kurios mums atrodo vertingos ir visiškai neatsižvelgiame kaip mūsų noras sutinka su jo noru ir galimybėmis.

Visa tai kuria konfliktišką santykį

Nors mes ir esame protingesni už vaiką, bet esame ne tiek protingi, kad suvoktume save, kad suvoktume aplinką, kad suvoktume vaiko vidinius procesus. Aš stengiuosi leisti vaikui pačiam augti, stengiuosi nediegti kažkokių savo įgeidžių. Teko stebėti kelerių metų procesą kai dukra mokinosi plaukti. Neskatinau, neįtikinėjau, nesakiau, kas geriau, kas blogiau. Tiesiog buvau atramos taškas, kai ji bandydavosi, kaip jai tai padaryti. Per mokymosi laiką labiau pažinau savo vaiką.

Galėjau tiesiog išmokyti plaukti laužydamas visus ledus ir sakydamas kaip reikia. Bet pamačiau kaip įvairios, tiek fizinės, tiek psichinės sistemos iš lėto į save priėmė plaukimą. Vaizdingai papasakojus, išmokimas plaukti, tai kaip naujo žmogaus integravimas į bendruomenę. Bendruomenė čia būtų vaiko vidiniai procesai. Visi nori pačiupinėti naujoką, pabendrauti, pagyventi su tuo, apsiprasti. O jei būčiau despotiškai sprendęs, kas svetimai bio sistemai (vaikui) geriau, tai kokio atsako būčiau sulaukęs? Liūdesio, įtampos, baimės, pasipriešinimo, vengimo?

Pagalvokite apie tokį požiūrį!

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts