Eksperimentas. 30 dienų orientuotų į malonumą.

Eksperimentas. 30 dienų orientuotų į malonumą.

views
144

Turbūt daugeliui teko girdėti frazę “sunkūs rytai” arba “nesinori keltis iš lovos”, “sunku įsivažiuoti”. Vos tik nubudus įsijungiame į gyvenimą ir veikiausiai galvoje kaip spiečius pradeda suktis kasdienės problemytės, neišspresti klausimai. Ir tuomet rytas, o gal ir visa diena įgauna problemos atspalvį.

Aš vis suku galvą kaip rytą dažniausiai pradėti su užsidegimu, su noru. Prisiminiau, kad vaikystėje tokių rytų būdavo, kai laukdavau naujos dienos. Bet jau primiršau kaip man tai pavykdavo. Gerai, kad turiu penkiametę dukrą, kuri man pametėjo įdėją.

Įdėja

Pastebėjau, kad rytus pradedu nuo problemų: tas nepadaryta; reikės tiek daug padaryti; reikės lėkti; tas niekaip nesigauna ir diena prasideda kaip ėjimas į katorgą. Tačiau mano mažoji dienas pradeda kitaip, apart to, kad sunku išsibudinti. Bet vos tik nubudus ji užduoda klausimą arba kurį nors iš klausimų, kurio meta žinutė yra: “Tėti ar šiandien darysime malonių dalykų?”. Rytais ji nubudus klausia: “Tėti ar galėsim važiuodami į darželį mašinoj klausytis muzikos per telefoną?” Arba “Tėti, galėsiu šiandien į darželį neštis šitą žaislą?” Arba “Tėti, gal pirksim šiandien pakeliui į darželį guminukų?”. Vaikas rytą pradeda nuo užsitikrinimo, kad dienoje bus malonių dalykų. Tėtis kažkaip jau primiršęs tokį požiūrį.

Mintis

Man toptelėjo mintis. O kas jei atnaujinčiau šią tradiciją? Pagalvojau, kad kasdienybės reikalai ir taip eina sava vaga, savaime. Dažniausiai, kad pasiekti finišą užtrunka. Tai kodėl neišsiryškinus sau ką malonaus nauja diena man gali atnešti? Kodėl sau nesusikurti truputi gerųjų hormonų? Ir pagalvojau, kad išbandysiu šį eksperimentą į kurį kviečiu ir jus. Sako įprotis formuojasi 22 dienas, bet nusprendžiau jam leisti pasiformuoti 30 dienų.

Eksperimento eiga ir įrankiai

Eksperimentui mums reikės 30 dienų. Kiekvienos dienos vakare pasižymėti kas jums dienos eigoje teikia malonumą. Tai galėtų būti pietų pertraukėlė, kavageris. Gal lėksite į parduotuvę nusipirkti naujo daikto? Gal rytinė mankšta? Gal lėksite prie jūros? Mane asmeniškai gerai nuteikia šiltas rytinis dušas, kuris maloniai budina. Paskui laukiu rytinių treniruočių. Laukiu kol įsėsiu į savo bmw su 300 arklio galiu ir pakeliui į darbą išlaušiu keletą posūkių. Laukiu klientams išsiųsti pasiūlymus ir t.t.

Taigi iš vakaro užsižymėkite kas jums rytoj gali suteikti malonumo. Tikslas yra tame, kad mūsų požiūris ryte pradėtų fokusuotis į malonius dalykus.

Ko dar reikės?

Eksperimente visada gerai yra žymėtis rezultatus ir stebėti kaip pavyksta. Todėl rekomenduoju parsisiųsti mobiliąją programėlę Daylio.

Vos tik nubudus ryte joje pažymėti kaip jaučiatės. Ir nusistatyti programėlėje priminimą vakare, kad praneštų jog laikas pagalvoti apie rytdienos malonius reikaliukus. Bus panašiai kaip Pavlovo eksperimentas, kurį jis atlikdavo su šunimis. Paskambindavo varpeliu ir šunys žinodavo, kad gaus valgyt. Jiems akimirksniu išsiskirdavo seilės. Suformuokime tokį įprotį ir mes. Tegul išsiskiria dopaminai, endorfinai, seratoninas, aksitocinas.

Sukūriau Facebook eventą į kurį dėsiu savo rezultatus, pastebėjimus, eksperimento eigą. Galite prisijungti ir jūs, nes bendras indėlis sukuria daugiau ažiotažo, užsivedimo. Juk visai tai orientuota į malonumą!!

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(3)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu