Emocijos ir nuotaikos persiduoda. Nepasitenkinimas.

Emocijos ir nuotaikos persiduoda. Nepasitenkinimas.

views
7

Šiandien į darželį vaiką kėliau aš ir vežiau aš. Rytas prasidėjo su nepasitenkinimu. Būna ir tokių dienos pradžių. Tiesa, nepasitenkinimas buvo ne mano, bet būna, kad kitų emocijos sužadina panašias arba tokias pat emocijas tavyje. Kitaip sakant emocijos ir nuotaikos gali persiduoti. Akivaizdus pavyzdys būtų bandos sindromas. Kažkas vienas pradeda keikti valdžią, neužilgo kituose pasižadina tam tikri prisiminimai, asociacijos su bloga valdžia ir jau turim mitingą.

Rytas su nepasitenkinimu

Grįžtant prie mano ir dukros ryto, kuris prasidėjo su nepasitenkinimu. Pradžia buvo tokia, kad nenoriu keltis. Su nenoriu keltis, nenoriu ir praustis. Po to nenoriu rengtis ir nenoriu valytis dantų. Bet viską teko pasidaryti apart dantų valymo, nes paklausiau ar norės su nevalytais dantim į darželį važiuoti. Taigi vis dėl to vaikas padarė keturis nenoriu. Iš to pas ją užaugo nepasitenkinimo atmosfera ir sekantys kiti dalykai jai keldavo susierzinimą: nepatogų sedėti, nepatinka rūbai, per skaudžiai paimi ant rankų ir t.t. Maži vaikai dar mokosi patirti nepatogumų ir su laiku išmoks. Tinkama, vaikiškai švelni ir supratinga atmosfera padės tai išmokti sklandžiau. Ji manes klausia:

– Tėti, o kai aš pykstu, tu pyksti? Atsakau, kad man tuo metu būna sunkiau ir taip aš tuo metu būnu nepatenkintas susidariusia situacija ir man būna truputi pikta arba daugiau pikta arba labai pikta.

Persidavusi emocija

Žodžiu, vaikas atiduotas auklėtojos priežiūrai ir tėtis važiuoja į dienos reikalus. Tik pastebiu, kad išsivežu ir nepasitenkinimą, kurio ryte neturėjau. Persidavė ši emocija ir man. Tada iš sielos gelmių pakyla mintys: tas negerai, anas negerai, tas nervuoja, anas nervuoja, užknisa tas ir anas, dirbu prastai, sportuoju prastai.

Jei spėjate tokiu metu save “pagauti” ir susivokti, jog persidavė nepasitenkinimas, galima sutaupyti krūvą nesklandumų.

Kokių?

Susierzinimo ir nepasitenkinimo tikslas yra sukelti nepasitenkinimo jausmą jumyse. Todėl, greičiausiai, susierzinimo sukeltos/pakeltos mintys yra realios, tačiau užaštrintos. Na su tikslu, kad suveiktų. Žinoma, susierzinimas persidavė ir galbūt jo visai nereikėjo, na bet tačiau…. Galima susierzinti dar labiau, kad kažkas jus “užkrėtė”. Bus ilgesnis atsistatymo periodas ir dvigubas krūvis. Bet nieko tokio jei ir taip nutiko, jūs vis tiek atstatysite balansą, juk dažniausiai atstatote.

Jei jums pavyko save pagauti, jūs galite objekvyviau įvertinti situaciją ar tikrai jau taip blogai. Tam tinka palyginimo metodas (su savim žinoma). Jei lyginsitės su kitais….. rizikinga. Taigi prabėgate laiko linija atgal, įsivertinate gerą ir blogą ir spėju, kad greičiausiai pamatysite jog viskas normaliai. Jei pamatysite, kad vis dėl to labiau bloga, na tai nepasitenkinimas atliko savo darbą, parodė, kur reikėtų pasikoreguoti. Žinoma, jis gal pasirodė netinkamu laiku, juk buvo gera nuotaika, greit susirinkimas darbe, planai buvo gerai praleisti laiką atidavus vaiką į darželį. Užp**sa!!! Ir aš jus suprantu, iš tikrųjų. Ir jūs supraskite save.

Galiausiai

Na ir ką padarysi. Nutiko taip, nepatogu, nemalonu. Valandėlė atjautos sau, paskui trumpa refleksija kas ir kodėl nutiko. Tikėkitės, kad ši emocija dar gal pasižnaibys kažkiek valandų likusioje dienoje. Bet ok, Nepasitenkinime, aš žinau, kad čia tu. Žinau kodėl, žinau ką darai. Aš truputi pabūsiu kartu su tavimi kol tu atliksi savo funkciją ir…….. Kava, saldainiukas, malonus kaimyno, kolegos žodis, tęsiam dieną toliau.

P.S.

Gali būti, kad nepasitenkinimo yra susikaupę daugiau ir nepavyks su keliom valandom prasisukti. Situacija šudinoka tada, suprantu jus. Reikės skirti daugiau laiko nors ir nesinori, nors ir varginančiai sunku. Bet ok, galite ir pralaukti, galite pabėgti nuo saves, vengti kai kurių žmonių (kartais tai – pragmatiška), galite daryti ką iki šiol darėte kai tai nutikdavo, galite apsitvarkyti užleistą savo vidų. Toks jau tas nepasitenkinimas.

Tikriausiai ši būsena dar grįš kažkada pas tave. Kai tai nutiks, grįžk į Simonology prisiminti su kuo ją valgyti.

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

No votes so far! Be the first to rate this post.

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu