Emociniai blokai

Emociniai blokai

views
51

Vakar rašiau apie tai kas pasunkina emocijų išbūvimą ir jų išveiką. Panaudojau terminą “blokai”. Tai gan senas terminas, kalbantis, kad mes susikuriame blokus, kurie mus spazmuoja. Nemažai yra temų apie tai kaip šalinti blokus. Kalba sakyčiau vyksta apie emocinius blokus. Taigi, kas tie emociniai blokai?

Emociniai blokai

Man galvoje iškart piešiasi plytų vaizdas arba užsikimšęs vamzdynas. Ir toks vaizdinys turi pagrindo. Nes mes žmonės kalbam apie kažkokią energiją, kuri negali sklandžiai vaikščioti mūsų kūno kanalais, metaforiniais vamzdynais. Nes vamzdžiai užsikimšę arba kažkokia plyta numesta ir neleidžia pratekėti energijai. Kad tai nebūtų kažkokia mistika, atskleisiu savo patirties stebėjimus, kas mano manymu yra tie mistiški emociniai blokai. Nesu mokslininkas, mano stebėjimai neparemti jokiais konkrečiais tyrimais. Veikiau tai surinkta informacija ir subendrinta, plius asmeniniai eksperimentai.

Raumenų įtampos

Raumenų įtampa tam tikroje kūno vietoje gali būti blokas. Blokas laisvai tekėti kraujui. Emocinė įtampa žmoguje apsigyvena tam tikrose kūno vietose. Atkreipkite dėmesį, kad kai nerimaujate atšąla galūnės. Anot mokslininkų kūnas renka kraują į vidaus organus ir apleidžia galūnes. Taigi šiuo atveju jūsų emocinis blokas susidaro per nerimą ir blokuoja kraujotaką į galūnes. Sutrikusi kraujotaka reiškia prastą audinių aprūpinimą maistinėm medžiagom. Kas sąlygoja prastą vystymasį. Ko pasekoje venų varikozė, grybelinės ligos, sausgyslių ir sanarių uždegimai.

Įtampa veikia ir vidaus organus

Išorinių raumenų įtampa veikia ir vidaus organus. Daugelis organų yra prisijungę sausgyslėmis, kremzlėmis prie kaulų, raumenų, kad viskas nesukristų į pilvo apačią 😀 Taigi, jei jūsų tam tikri raumenys yra persitempę, jie dirgina vidaus organus: žarnyną, šlapimo puslę, inkstus…. Yra net išleista Aleksandro Svijašo knyga, kuri susieja mąstymą, emocijas su tam tikromis kūno ligomis. Pagooglinkit šį psichologą. Kiek tame interpretacijos, pritempimo – sunku pasakyti. Bet jūsų daktaras jums rekomenduoja nesinervuoti jei turėjot širdies infarktą.

Širdis ir skrandis

Širdis ir skrandis taip pat yra raumenys, kurie gali įsitempti nuo vidinės įtampos. Kai įsitempus širdis, ji blokuoja kraujo paskirstymą kūne. Ji tampa emocinio bloko įrankiu. O kas ramina jūsų širdį? Atsipalaidavimas. Kas jus atpalaiduoja? Laimės hormonai. Kas skatina laimės hormonų išsiskyrimą? Meilė, džiaugsmas, pasidižiavimas, rūpestis…. Žodžiu, galima sakyti, kad jūsų širdies raumens darbą įtakoja tokios emocijos. Jei jos prastai kultivuojamos, galima teigti jog tai sukuria emocinius blokus, kuriuos visi taip rekomenduoja pašalinti.

Skrandis taip pat yra raumuo. Jei nuo įtampos jis įsitempia, praščiau virškina. Prasčiau virškina, praščiau sistema įsisavina maistines medžiagas. Blogesnis įsisavinimas, prastesnė kūno kokybė. Prastesnė kūno kokybė, prastesnė ir nuotaika. Ir taip užsisuka ciklas.

Kūnas turi atmintį

Kunas turi atmintį. Kuo dažniau kartojasi ciklai, tuo labiau užtvirtinama kūno atmintis. Tuo labiau gilėja ciklas. Kuo labiau gilėja ciklas, tuo labiau kita kūno aplinka derinasi prie ciklo. Taip išsivysto automatinės kūno reakcijos, programos, kurios toliau evoliucionuoja. O pagal tai susiformuoja įpročiai, mąstymas. Kodėl sako nervuoti žmonės būna liekni, sudžiuvę. Yra prielaida, kad jie patiria daug įtampos, prastai dirba virškinimo sistema ir kūnas formuojasi nepakankamas. Žmogus tampa kortizoliniu kūnu.

Emociniai kūnai

Taigi, galima teigti, kad viskas prasideda nuo netinkamai reiškiamų emocijų. Vizualizuojant. Jei užlaikai baimę, ji kaupiasi inkstuose, šlapimo puslėje, tiesiojoje žarnoje. Kodėl? Kai bijai, biologiškai nori tuštintis, kad atsikratyt papildomo krūvio. Jei visa tai emociškai užlaikai, organus plėšo iš vidaus, apsunkina. Baime pagrįsti emociniai blokai.

Pykčio blokai

Pyktis kaip emocija akumuliuoja daug energijos, paruošia kūną gynybai, įtempia jį. Jei užlaikome pyktį, nes norime būti mandagūs, ne laukiniai, eruditai, protingi, tai jis ir pasilieka audiniuose. Metaforiškai kalbant. Tuomet širdelė virpa, smegenų kraujagyslės trūkinėja, susitraukia ir kemšasi arterijos arba išsiplečia.

Liūdesio blokai

Bandau sugalvot kokie jie yra. Dabar nesugalvoju. Pas mane asmeniškai dominuojantys yra pykčio ir baimės blokai. Kaitaliojasi tarpusavyje. Ai, prisiminiau. Sunkiai man sekasi su ašaromis. Niekaip jos neranda kelio iš manes. Turiu dabar 2020 metų misiją pabandyti atgaivinti graudulio kanalus. Nu nes gi baxūrai neverkia, gėda. Bet jaučiu, kad nusibliovus daug įtampos nusikrautų, tik va kanalai labai užsiteršė, užsikimšo nenaudojami. Prisiminiau kaip vienas baxūrizaciją propagavęs vyras, jau penkiasdešimties, per rebefingo sesiją pasakė. “Vyrai, žinot kodėl moterys gyvena 10 metų ilgiau? O todėl, kad jos bliauna ir nusikrauna daug kūno įtampos, nesukuria blokų. O mums va gėda. Ir nešiojam juos su savimi”.

Mistiniai emociniai blokai

Taigi, sakyčiau emociniai blokai nėra kažkokia mistika. Panašu, kad daug kas paaiškinama, kas tie blokai. O kad juos pašalint, kad jų mažiau susikurtų arba kad susikurtų bet neužsisenėtų, dera įsiklausyt į savo emocijas. Dera susipažint kas jos tokios, kaip veikia. Kaip leisti joms sklandžiau išsiveikti iš kūno. Stebėti savo kūną ką jis rodo, pasako. Liga panašu, kad yra perspėjimas, kad kažkur kažkas stringa. Jei mokėsime gerai atlaisvinti savo emocinius kanalus, tai gal ir mirsim nuo nusidevėjimo, o ne nuo užsikimšimo.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(1)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(1)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu