Emocinis saugumas. Apie ką jis?

Emocinis saugumas. Apie ką jis?

views
68

Vieną rytą youtube ieškojau dainos ir kažkaip užklydau prie šio klipo ir šios dainos The System is falling (ghostemane). Žinoma, manyje iškart surezonavo, iškilo pojūčiai, emocijos, prisiminimai. Nesaugus, pasimetęs vaikas, kurio saugumą gali bet kas sugriauti. Kuriam suaugę yra akli, nesuprantantys, abejingi, neprieinami, nepatikimi, pikti, atstumiantys. Tie kurie neatstumia, jie nesugeba pamatyti tavo baimių, nesugeba jų suprasti ir kartoja, kad praeis ir išaugs. Jiems neapčiuopiamas tavo vidinis pasaulis, nėra kur pasislėpti. Tada maži vaikai ir paaugliai ginasi fantazijomis. Gyvena savo vidiniame saugiame susikurtame pasaulyje, kurį jie kontroliuoja. Psichologijoje tai terminas – projekcija, arba vienas iš gynybos mechanizmų, kuris leidžia nebežaloti psichikos. Tai viena iš priežasčių, kodėl tokie vaikai ankstyvame amžiuje pradeda vartoti cigaretes, alkoholį, narkotikus, atsiriboja nuo tėvų (kurie jiems ir taip nepasiekiami), buriasi į grupes. Tai yra jų pabėgimas, prieglobstis, saugumas, nuo nesaugumo. Visas tas efektas tave tarsi apglėbia, rūpinasi, myli, leidžia jaustis saugiam, suprastam.

Ir tokie vaikai vieną dieną suauga. Ir suauga jie dažniausiai emociškai šalti, nes nemoka atliepti jausmų. Atitrūkę nuo realybės, nes gyveno savo fantazijų pasaulyje. Neturi atjautos, nes niekas jų neatjautė. Su nuneigtomis emocijomis ir be priežasties iš niekur nieko nelaimingi. Pikti, nesaugūs, įtarūs, reikalaujantys, negebantis kurti santykio. Nežinantys kas jie tokie ir kuria kryptimi gyventi.

Viskas juk buvo gerai

Atrodo auginai vaiką, suteikei jam pastogę, maisto, rūbų, rūpinaisi, kad išaugtų geras žmogus, bet vis tiek jūs atitolę. Greičiausiai nebuvo emocinio ryšio, emocinio saugumo. Pravartu pačiam įsitikinti ar tau atvertos ir prieinamos durys į vaiko vidinį pasaulį, Dažniausiai pradžioje jos būna plačiai plačiai atvertos. Tai žiūrėk, elkis ten kaip svečias, kaip dramblys porceliano parduotuvėje, labai labai delikačiai ir atidžiai. O ne kaip mama ar tėtis, žinantis kas tavo vaikui geriausia. Kuris gali kur nori ir kada nori įvesti savo tvarką. Nes kitu atveju tos durys užsidarys ir gali tekti savo vaiko lėkti ieškoti į Piterio Peno “Niekados” šalį.

P.S. Jeigu tu kada buvai vaikas, greičiausiai buvai ir reikės sugrįžti į praeitį. Šis straipsnis galėtų būti tavo gairė.

Panašūs Simonology straipsniai:

Rekomenduojami straipsniai:

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts