Emocinis valgymas. Papildymas.

Emocinis valgymas. Papildymas.

views
30

Na ką, rašau paskutinę mintį, kuri laukė eilėje kol tvarkiausi vidinę būseną ir išlekiu į Tatrus. Nors iš tikrųjų jau būsiu išlekęs kai skaitysit. Veikiausiai jau būsių užsikabarojęs ant kokios viršukalnės arba jau net lėbausiu kokioj kalnų trobelėj. Taigi emocinis valgymas, papildymas.

Lenkija, Rysi.

Knyga

Nesenai pas savo bičiulį Freud’ą pavarčiau jo pažįstamos psichologės Rositos Kanapeckaitės ir kitų dviejų bendraautorių knygą “SUTRAMDYTA MEŠKA: kaip įjungti savo smegenis ir įsliuogti į norimo dydžio suknelę”. Tai baxūrai, jei norit tilpt į norimo dydžio suknelę….. 😀

Noriu pasakyti, kad neteko dar rankose vartyti tokios išsamios analizės ir rekomendacijų. Na ir žinoma pažįstamo pažįstama, tai jautiesi arčiau šaltinio.

Mėgstu greitą skaitymo būdą. Pirma praverčiu turinį, ieškau akiai užkliūnančių dalykų, paskui pavartau užkliuvusius dalykus ir peržiūriu dar kartą. Iš viso tokio greito skaitymo užkliuvo žodis sotumas. Knygoje buvo kalbama kaip atskirti sotumą nuo emocinio valgymo. Kaip pajausti kada valgai kiek reikia? O kada jau valgai emocijas? Šis žodis mano galvoje pritraukė kitą neseną pokalbį su jau mano pažįstama sporto ir kūno rengybos specialiste Simona Ivanovaite. Jos dažnai klausinėju apie maistą. Ir tąkart išlindo sakinys, kad valgau saldumynus po pietų, kad pajusti sotumo jausmą.

Sotumo jausmas

Kažkurią dieną nuėjau į Statoilą, nusipirkau late kavos, prisileidau grietinėlės ir išgėriau visą. Išgėriau tiesiai prieš vakarienę ir jaučiausi labai sotus, nenorėjau net valgyti. O išgėriau vandenėlio su stimuliatoriumi ir nemažai cukraus.

Būna pas Freud’ą atvykstu į svečius ir papuolu į apsiėdimo fiestą. Freud’as kepa labai gerus jautienos kepsnius, kiaulienos šonkaulius. Tai ėdu viską. Būna iškepa to ir to. Tai suėdu to ir to. Ir jei dar būna ungurio, tai ir to suėdu ant viršaus. Double, tripple, quadrupple, ntipl…… patiekalas gaunasi. Ir viso to pabaigoje, nors skrandyje jau net per sotus esu, net plyšta, ant viršaus suėdu kokio Rafaelo ar šiaip kokį saldumyną. Jei dar būna likę skanios mėsytės, tai ir tą prie to pačio įgrūdų, nes greit tokio delikateso negausiu. Nors sotus jau būnu kaip paršas.

Kavinė pas Freud’ą
Apsiėdimo fiesta pas Freud’ą

Klausimas pasvarstymui

Nežinau ar toj knygoj rašė ar ne, bet sotumo terminą emociniame valgyme keisčiau į pasitenkinimą. Emocinio valgymo veikiausiai negali užpildyti sotumu, kol nepatenkini emocijos. Nes išgeri kavytės ir ramu. Suvalgai šokoladuką ir ramu. Suvalgai delikatesiuką ir ramu. Bet gali ryti kepsnius ir šonkaulius kilogramais ir ant viršaus užgert kavytės, užvalgyt unguriuko ar saldainiuką ir tik tuomet nurimsti. Arba gali laikyti save ant pavaduko ir neleist viso to daryti, bandyti atspėti jau sotus ar ne. Arba irgi nepamenu ar knygoj rašė, gali savęs paklaust kokią emociją valgai ir kodėl tam tikras maistas ją užpildo. Ir tik tuomet suvalgyt arba sugalvot kaip kitaip patenkinti tą emociją.

Reziume

Žodžiu knygą verta paskaityt, pavartyt, kad susipažinti su emocinio valgymo schema. Ir galbūt verta pridėti mano įžvalgą jei netyčia su savo greitu skaitymu nepraskaičiau, kas jau gal ten ir taip parašyta. Nes tingiu dabar važiuot pas Freud’ą ir skaityti dar kartą. Sutramdom mešką! Arba geriau prisijaukinam mešką 😉

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(1)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts