Intuicija. Ar galima ja pasitikėti?

Intuicija. Ar galima ja pasitikėti?

views
263

Audžiau mintį kurį laiką parašyti apie intuiciją. Na apie tą dalyką kur tik “bobos” turi 😀 Normalus vyras nesivadovauja savo intuicija, jis klausia pas moterį. Žinoma juokauju, nepriimkit to už gryną tiesą. Taigi, kas mano supratimu ta intuicija?

Straipsnis, kodėl vyrams svetima, kas susiję su jausmais

Intuicija

Neskaičiau straipsnių, mokslinių straipsnių apie tai kas yra intuicija. Rašau tai iš savo patirčių ir stebėjimų. Intuicija atrodo kažkas magiško, tarsi šeštasis pojūtis, dievo apvaizda, angelas sargas, dievo dovana, kosminė energija, raganų ir koščėjų savybė, šamanų išmintis. Apie tuos dalykus mažai išmanau, tai pasakysiu labiau buitiškai. Man neatrodo jog tai privilegijuotų reikalas. Intuicija, manau, yra lavinamas dalykas. Taigi iš ko susideda “gera” intuicija, kuria galima būtų pasitikėti, kuri neapgauna?

Patirtys

Kadangi nuolat stebiu save ir dažnai girdžiu tokius žodžius “intuityviai kažką daro”, tai vis labiau linkstu, kad intuicijos pamatai – patirtys. Kai nuolatos kartoji tą patį veiksmą, veiksmų seką, rūtiną, tai smegenims nebereikia nuolat būdrauti ir jie išmoktą veiksmų atlikimą nukelia į “antrinę atmintį” jei taip galima vadinti. Ir kai dienoje prisieina atlikti kažkokį sprendimą, kuris yra panašus į kažką, kas saugoma antrinėje saugykloje, jūsų galva pasiūlo alternatyvą. Kadangi intuicija “bobų” reikalas 😀 tai duosiu pavyzdį su kepimu tarkim. Kepa Žana kokį naują pyragą ir intuityviai įdeda tinkamą kiekį kažkokio ingrediento. Žodžiu pataiko su kiekiu, su skoniu, su tekstūra. Nu tikrai čia “bobiška” savybė 😀

Na arba galima intuicijos rasti ir “diedų” tarpe. Tarkim Klaustrofobijui į garažą atveža mašinėlę su kažkokiu gedimu, jis paprašo ją užkurti, vaikšto aplink ir intuityviai nusprendžia ieškoti gedimo babinos stūmoklio tarpinėj. Vuolia, pataikė.

Kritinis mąstymas, platus žvilgsnis į gyvenimą

Intuicija gali būti ir ne tik tarp specialistų, profų. Intuicijai padeda vystytis ir kritinis mąstymas, bei platus žvilgnis į pasaulį. Tarkim išmeta kostiumuotą ofiso klerką į laukinę gamtą ir jis intuityviai renkasi eiti pagal upę ir ieškoti kelio iki pirmos civilizacijos, bet nelenda gilyn į mišką. Kodėl? Nes per laidą “Gyvūnijos pasaulyje” rodė, kad miške gyvena vilkai, meškos, erkės – pavojinga. Prie upės galima nuolat atsigerti, nes gerti norisi dažniau nei valgyti. Klerkas domėjosi mokykloj istorija ir žinojo, jog žmonės kūrėsi arčiau vandens telkinių. Tai tikimybė prieiti gyvenvietę – didesnė. Sekant upės vaga lengviau nepasiklysti nei miške kur visi medžiai vienodi ir nėra krypties. Žodžiu intuicija tai kažkas panašaus į patirčių ir informacijos kombinaciją. O ar ji patikima lemia dar kiti dalykai ir informacijos kokybė.

Patarimų tarša

Pagalvojau, kad mūsų intuiciją dažnai užteršia edukacinė sistema ir ugdymas vaikystėje. Tenka parduotuvėse, ar šiaip viešo susibūrimo vietose paklausyti, ką tėvai, auklėtojos ir kiti vyresni kalba vaikams. “Nedaryk”, “neliesk”, “apsirenk, nes susirgsi”, “negalima”, “žiūrėk, o jis tai normalus vaikas”, “geri vaikai klauso savo tėvų”, “daryk taip kaip aš sakau”…..ir kita krūva intuicijos gadintojų. Kiekvienas mes gimstame su žmogaus rasei būdingomis savybėmis ir tuo pačiu kiekvienas turime savo prieskonį, o gal net visą skonį. Ką turiu omenyje? Nors vaikas yra mamos ir tėčio produktas, jis taip pat yra abiejų mišinys, o gal net kaimyno 😀 Tai reiškia, kad jis nėra visiškai mama ar tėtis, kad jo pojūčiai, geba, aplinkybės, biosistema, psichinė sistema yra kažkiek kitokios. Ir jei mama arba tėtis žino geriausiai ir neatsižvelgdami perša savo patirtis……tada gaunasi chu***nia. Negali jausti, suprasti kito žmogaus ir tai kas tinka tau, kažkurioj vietoj spaudžia koją kitam. Ta prasme, kad tavo išformuoti batai gali būti kitam nepatogūs. Taigi, patarimų tarša teršia nuosavą intuiciją. Ir priimant sprendimus, bobutės patarimai pjaunasi su tavo įsitikinimas ir intuicija išsikreipia.

Kaip gerai save pažįsti

Kitas dalykas, kas turi įtakos švariai ir gerai intuicijai yra kaip gerai save jauti ir pažįsti. Savistaba, sąmoningumas, savianalizės padeda gerai suvokti ką, kaip ir kodėl darai. Kadangi visi turime patarimų taršos, tai jie kažkur pjauna tavo sistemą. Kažką darome ir darome įtakodami įpirštos nuomonės. Šioje vietoje padeda savistaba, kuri “išardo” įpročius, juos suvokia, išmėto nereikalingus priedus, susiformuoja savo, suvirškina viską ir nugrūda į “antrinę atmintį”. Tada tu būni susiderinęs su savo bio ir psi sitemom ir intuicija švariau, be rimtesnių trikdžių, teka tavo kanalais. Žodžiu, tikrink informacija, kuri įlenda tau į galvą. Ir nepamiršk, kad sąmoningas tapai galbūt, jei tau pasisekė, nuo kokių 16 – kos. O šešiolika metų į tavo galvą kišo kas ką norėjo ir tu blaškeisi tarp buvimo kunigu ar kosmonautu 😀

Simonology straipsnis apie saves supratimą

Emocijų įvaldymas ir savireguliacija

Na ir kadangi pas mane dabar “high trendas” – jausmai ir emocijos, tai silkę valgau su viskuo, net ir su medum 😀 Dažnai pas mane galvoj sukasi pamąstymai apie emocijas ir jausmus. Emocijų įvaldymas, supratimas, manau, taip pat turi reikšmingos įtakos intuicijos “švarumui”. Kodėl? Na tarkim, pastebėjau, kad kai liūdna, tai aplinkos suvokimas projektuojamas per liūdesio prizmę, viskas būna blogai, nelaiminga, nesiseka. Ir jei intuityviai reikia kažką rinktis, liūdesys iškraipo šią galimybę. O jeigu tu dar nesi gerai susipažinęs su savo emocijom, psichikoj pilna suvaržymų, blokų, draudimų, neigimų, ignoravimų, tai intuicija susiteršia dar labiau. Tarkim renkiesi sau draugą, partnerį kompanijoną ir kaip dabar madoj yra būti tolerantišku, tai meluoji sau ignoruoji nusivylimą, pyktį. Na tipo tau su visais “gadyca”, tu žiauriai kosmopolitiškas, atsipūtęs. Tai tokioj vietoj, labai noriu pavartoti negražų žodį, sukurv**ini savo intuiciją. Nes ten tiek daug visokio melo, netiesos, apsimetinėjimo, durnystės, ignoravimo, kad išsirenki grybų grybą.

Reziumė

Norėčiau intuiciją vizualizuoti kaip geriamo vandens vamzdynus. Jei vamzdžiai švarūs, geros firmos, ne durnai išplanuoti, gerai išprojektuoti ir išvaikščioti. Kokybiški statybininkai atliko jų tiesimo darbą, tai ir susiformavusi intuicija sklandžiai teką ir rečiau nuvilia. Kadangi mano gramatikos intuicija gerai sup**sta, tai gali būti daug klaidų 😀

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

This Post Has One Comment

  1. Ramsas

    Intuityviai pajutau kad babinos stūmoklis čia nei prie ko 🤔

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu