Įsimylėjimo jausmas

Įsimylėjimo jausmas

views
263

Iškrenta paskutiniu metu temų apie įsimylėjimą, “TO”, “SAVO” žmogaus ieškojimą ir atradimą. Prasisuko nemažai pokalbių su įvairiais žmonėmis šia tema. Ir pats esu turėjęs to jausmo keliskart gyvenime.

Įsimylėjimo jausmas

Įsivaizduokime seminarą, į kurį susirenka įvairaus amžiaus žmonės. Nuo vaikų iki pensininkų. Atsistoja renginio vedėjas ir užduoda klausimą:

– Kas norite patirti įsimylėjimo jausmą?

Vaikai, kuriems meilę garantuoja arba turėtų garantuoti tėvai tikriausiai nieko nesuprastų. Paaugliai….čia jų pirmasis kartas, atsiskyrimo nuo tėvų pradžia. Besąlyginės meilės, jei tokia buvo iš tėvų, atsisakymas ir perkėlimas ant svetimo žmogaus. Teisingai išgirdote. Vienas meilės šaltinis, bambagyslė nukertama ir poreikis perkeliamas į kitą šaltinį. O kaip žinoma, žmogus be meilės labai prastai funkcionuoja tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Yra net toks terminas “prisilietimų ekonomika” arba “meilės badas”.

Ką sako vyresnis jaunimas?

– Norisi labai, bet ir baisu, prisimenant skyrybų patirtis. Ties ta vieta ir sustosiu. Pensininkų neliesiu.

Vyresnis jaunimas

Daugiausiai kalbėsiu apie vyresnių įsimylėjimo jausmą. Vyresnių tai 23-45 metų. Šio amžiaus žmonės jau žino koks malonus ir palaimingas tas artumo ir intymumo jausmas, kai gali pasakyti, kad va, tai mano žmogus. Tuo laikotarpiu nesidairai į šonus, pilve skrajoja drugeliai, būni geras ir draugiškas kaip meškutis, daug sekso, daug pramogų, “narkomaniškas” noras praleisti kuo daugiau laiko kartu.

Kodėl narkomaniškas?

Kai kyla mintis/jausmas, kad tai TAVO žmogus, galima padaryti teiginį, kad radai meilės šaltinį, kuris pakeitė tėvų meilę. Kodėl TAVO? Todėl, kad jis pakeitė buvusį tiekėją, kuris tiekė meilę taip kaip buvai pripratęs. Meilę tau tiekė rūpesčiu, prisilietimais. Žadino tavo endokrinines liaukas išskirti oksitociną, dopaminą, seratoniną ir…….. kitų pavadinimų nebežinau.

Kai gauni tą dozę palaimos hormonų, nusiramini, čiulpi nykštį, krūtinę. Suaugęs ne nykštį bet ir krūtinę. Žodžiu SAVO žmogų bandai pasistatyti arba pasistatai į būsenas, kurias patyrei būdamas piplys. Atkartoji praeities jausmus, nes taip tavo organizmas išmoko patirti meilę, gauti hormonų ir emocinį bei fizinį pasitenkinimus.

Cheminė oksitocino formulė

Kas dar?

Tačiau jau būdamas suaugęs, greičiausiai turi ir meilės nutrūkimo patirties. Va tada tai skauda, kai prarandi tiekėją. Jei jį prarandi netikėtai, palieka, išduoda, tai skauda labai labai. Sėdėjai sau ant hormonų dozės, kurie ramino, liūliavo, čiulpei nykštį ir ne tik. Ir pist, kažkas nupjovė tiekimo laidą!! Tada stresas, baimė, panika, sukrėtimas.

Susiformuoja įsitikinimas, kad įsimylėjimo jausmas ir malonus ir skausmingas. Net kai patiri naują įsimylėjimo jausmą, patirtis nebeduoda ramybės, nes žinai kaip buvo. Todėl ilgiau patoginiesi, tikriniesi, bijai galimybės vėl patirti sukrėtimą.

Kaip būna tada?

Kiek teko (nedaug teko) išgirst, žmonės, kurie iš tėvų gavo gerą kiekį “tinkamos meilės” – atsparesni praradimams. Atsparesni, nes išmoko save “teisingiau” mylėt. Tie kurie meilės negavo pakankamai, buvo neužpildyti, nuolat jautė ir tebejaučia jos badą. Tokio tipo žmonėms sunkiai sekasi pasiekti duoti ir gauti balansą. Jiems reikia save užpildyti. O kaip žinia, suaugusį žmogų su keliasdešimt metų patirtimis – sunku užpildyti. Todėl kai suaugęs su savo meilės poreikiu užsikaria ant kaklo visu svoriu…… O jei dar toks tokį sutiko……

Taigi, vieni tokiu atveju pasirenka slopinti įsimylėjimo poreikį. Kiti jį užglušina ir būna medžiais. Treti vis ieško po pasaulį mamos ir tėčio ir niekur nesustoja. Ketvirti ieško mamos ir tėčio ir vis nusivilia ir kaltina. Dar kiti tiesiog kuria santykį, jį modeliuoja ir vadina “protinga meile”. Kažkas panašaus į meilės zombie nation.

Ir galbūt kažkam pavyksta palaikyti tą įsimylėjimo jausmą ir balansą tarpusavyje. Bet čia jau įtariu – aukštasis pilotažas arba labai daug sėkmės, na gal intuicijos.

Įsimylėjimo jausmas dar kartą

Tai va, jausmelis iš praeities. Labai malonus. Kartu ir traukia kaip vaisinę muselę medus, ir baugina kaip britvos ašmenys. Neveltui parašyta tiek daug visko apie meilės kančias. Juokingai skamba meilė ir kančia. Netūrėtų gi tas, kas teikia malonumą teikti ir kančią!! Kaip pasitikėt?!!

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu