Įtampa. Įtampos mažinimas, reguliavimas, analizavimas.

Įtampa. Įtampos mažinimas, reguliavimas, analizavimas.

views
49

Kalbėsime apie dažnai, nuolat patiriamą įtampą, ne apie momentinę. Na arba apie momentinę, jūsų požiūriu per didelę įtampą, nes tai galėtų būti praeities pasekmė.

Pradžia

Jeigu jums pavyktų nusistatyti įtampos šaltinį, tai jau būtų pradžia. Pavyzdžiui įtampą sukelia darbas. Įtampą sukelia konkretus žmogus. Įtampą sukelia vairavimas.

Koks jūsų pageidavimas įtampos atžvilgiu?

Svarbu nusistatyti koks jūsų lūkestis įtampos atžvilgiu. “Noriu, kad įtampos iš viso nebūtų”. Nuvilsite save ir gal net pajusite bejėgiškumą tikėdamiesi neadekvačių lūkesčių. “Man dabar įtampa trukdo”. Taip galvodamas apsunkinate savo būsena. Nes dominuoja jausmas, kuris trukdo.

Trukdo per didelė įtampa

Vedu jus po truputi prie įsivardinimo, kuriame jūs pajėgus kažką keisti. “Norėčiau, kad įtampa būtų mažesnė”. -> “Ši įtampa mano manymu yra per didelė”. Nuo tokio teiginio siūlyčiau pradėti.

“Ši įtampa mano manymu yra per didelė”

Kodėl? Ir turėtumėt pasvarstyti kodėl jums atrodo, kad ši įtampa yra per didelė. Taip jūs perimate dalį kontrolės į savo rankas. Kontrolės perėmimas suteikia truputi pasitikėjimo savimi. Tai mažina įtampą. Duosiu savo asmeninį pavyzdį.

Pavyzdys

Kadangi pas mane stipriai įsigalėjusi nesaugumo programa, aš daug kur matau grėsmes. Kartais jos realios, kartais ne. Kiekvienoje situacijoje man tenka daryti reviziją. Ateinu į sporto klubą ir pamatau žmogų, kuris man parodė savo nepasitenkinimą ir pademonstravo galią ir autoritetą. Sukyla įtampa. Ir tai yra normali reakcija, nes tuomet aš patyriau nemalonų jausmą. Bet patyriau tuomet, o šiandien yra šiandien. Tačiau jausmams tai nėra paaiškinimas. Jie turi tik vieną patirtį šiuo atveju. Todėl lyginu situacijas su dabar ir tada.

Palyginimas

Dabar mes darome panašius pratimus? Ne. Mes naudojamės tais pačiais įrengimais? Ne. Gali taip būti, kad teks naudotis tais pačiais įrengimais? Taip. Ką aš galiu padaryti, kad nekiltų panašus konfliktas? Galiu bandyti laimėti konfliktą. Galiu pasižiūrėti ar jis nėra užimtas kitais pratimais ir tada naudotis įrengimais. Galiu pažiūrėti kokia jo šiandien nuotaika. Galbūt tada jis buvo ne kokios nuotaikos. Galiu pakeisti pratimą. Galbūt šiandien visai nesutaps pratimai. Dabar jis užsiėmęs visai kitu ir manes net nepastebi.

Kas dažniausiai nutinka?

Išeičių ir pasirinkimų turėjimas optimizuoja įtampą. Realios situacijos matymas ir įsižeminimas čia ir dabar padeda įsivertinti situaciją ir pasirinkti išėjimus. Atraskite saugų išėjimą. Tik atminkite, tai nebūtinai padarys, kad įtampa išnyks. Tiesiog jūs turėsite saugesnę užuovėją.

Ką daryti jei įtampa įsisenėjusi?

Pirmiausia, tai pagerbkite save už tai, kad jums teks paplušėti. Nes jūs darysite tai, ko iki šiol nepavyko išspręsti. Užfiksuokite IŠSPRĘSTI. O išspręsti, nes iki šiol nesuradote saugaus varianto. Prieš pradedant paieškas įsitikinkite ar tikrai jums reikia susitvarkyti šią įtampą? Ar tai nedarote iš eigos, patyčių, įrodinėjimo. Jeigu darote tai dėl kažko, o ne dėl saves – yra galimybė pasitraukti. Jeigu to reikia jums, įtampą mažina tikslo turėjimas. Permeskite galvoje, o koks vis dėl to yra tikslas? Kam jums to reikia? Jeigu atrasite tikrąjį tikslą ir jis bus pakankamai argumentuotas jūsų psichikai, sistema mobilizuos pajėgas.

Pradėjus darbą

Pradėjus darbą, analizę vertėtų išsiaiškinti kodėl pajutote įtampą tada? Kokios buvo aplinkybės? Kaip jos skiriasi dabar? Kaip jūs skiriatės dabar? Dabar jūsų lūkestis yra įgyvendinti tikslą. Kokių naujų įrankių arba įgudžių atsinešate? Koks yra lūkestis įtampai? Ar jis realus? Ar galite jį įgyvendinti? Ar įtampa jums pakeliama? Jei taip, galite bandyti.

Jeigu situacija yra neišvengiama?

Duokite sau meilės ir užuojautos, kad bus sunku. Jei reikia net išsiverkite, paleiskite įsitempimą. Verkimas leidžia užsitaisyti iš naujo. Tai daryti galimą, nes to reikia jums. Verkimas jūsų nesusilpnina, nes šioje situacijoje pyktis gali sudeginti. O ašaros, jei negalvosite apie tai kaip silpnumą, optimizuos įtampos lygį. Jei gėda, susiraskite kampelį. Jūs esate ypatingas, nes jums teko neišvengiama užduotis ir tik jūs galite tai sutvarkyti. Visa jūsų esybė (isitikinimai) lenkia galvą prieš jus, nes tik jums pavyks geriausiai tai sutvarkyti. Jūs ypatingas.

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu