You are currently viewing Kaip pamiršti kitą žmogų?

Kaip pamiršti kitą žmogų?

views
42

Vakar parašiau apie dalykus, kuriems įvykti reikia buvimo kartu. Šiandien kaip kompensaciją rašau apie dalykus, kai reikia atsiskirti, pamiršti.

Atsiskyrimas

Visi tikriausiai žinome apie ką yra noras pamiršti savo buvusįjį, buvusiąją. Atsiranda net toks baubas, kad niekada nepamiršime ir teks amžinai kankintis. Sako laikas gydo žaizdas, nukelia viską užmarštin. Tačiau yra toks faktorius kaip tęstinumas. Iš tiek kiek turiu praktikos žmogaus gyvenime, vystymesi, supratau jog niekada nebūna tokios pabaigos, kad nukerti ir viskas. Nes žmogaus gyvenimas kažkas panašaus į medį. Jis turi šaknis, kamieną, pagrindines šakas, paskui mažesnes šakas, šakeles ir lapus. Tai šaka turi tąsą, ji nedygsta iš niekur. Tik va šakos kryptis ir prioritetai jau kažkas arčiau į pokyti, pamiršimą.

Kiti autoriai

Daug santykių, meilės, skyrybų tema rašo Siudikas, Lapinas, Truncė. Rašo apie skyrybų psichologinį procesą, reakcijas, etapus, pasekmes, išgyvenimus. Yra patarimų kaip reiktų išgyventi tam tikrus etapus. Kaip elgtis išsiskyrus su buvusiuoju. Nesenai Lapinas paleido straipsnį apie meilės numarinimą. Rašo, kad nereikia marinti meilės, nes galime sugadinti savo gebą mylėti. Dar kažkur skaičiau apie meilės nujautrinimą. Gal net tame pačiame Lapino straipsnyje. Kiti rašo, kad meilę reikia išbaigti, atleisti, paleisti savo buvusįjį. Skaičiau ir apie tai, kad kiti nepavykusią meilę perkelia ant kito asmens. Ta prasme, kad renkasi panašų ir atkartoja. Daug visokios info, verta paskaityti.

Nepažintas būdas

Tačiau man galvoje įstrigo Michailo Litvako straipsnio dalis. Jis sakė, kad jei klientas negali pamiršti antrosios pusės, tai jis padarys, kad pamirštų. Padarys, kad nesinorės net pažiūrėti į tą pusę. Nežinau kokiais būdais tai darosi. Galvojau, kad gal įtaiga. O gal prievarta. Gal net sumenkinti ar pykti. Bet menkinimas ir pyktis yra tampri santykio emocija, ji riša nors ir nemaloniuoju būdu. Nesakau, kad Litvakas tai daro. Tačiau jo frazė man patiko. Ji gerai sutapo su mano pamėgtąją psi kryptimi KET (kognityvinė elgesio terapija). Ten viskas struktūriškai, tarsi dėlioti lego ar programuoti, perprogramuoti.

PADARYTI, KAD PAMIRŠTI

Kaip ir minėjau, žmogaus psichikoje turbūt niekas nepasimiršta arba pasimiršta, bet veikia giluminiu būdu. Todėl turbūt ir dėl šios priežasties renkamės panašų į buvusį. Atsiriboti irgi nėra pamiršti, nes visad reikia būti parėmus atsitvėrimo sieną, maitinti ją energija. Tas pats ir su ignoruoti, užgniaužti, save įtikinėti. Pamiršti – padaryti neaktualiu! Padaryti nesvarbiu, kad nevirpintų stygų. Tai nėra pirštų spragtelėjimo reikalas, užtrunka. Ir veikiausiai teks išgyventi visus skausmingus skyrybų etapus, o paskui padaryti neaktualiu.

O kaipgi padaryti neaktualiu?

Kaip padaryti neaktualiu jei anksčiau patiko? Jei patinka savybės, išvaizda, prisiminimai, potyriai…… Jei visos medžio šakos nukreiptos ta kryptimi. Juk nepamėgsi kažko kito kas tau neaktualu. Sprendimas turbūt slypi mumyse. Nes buvusiojo irgi nepakeisim. Tad pravartu atlikti savistabą, pasižiūrėti kas pakito jumyse. Kokios naujos kryptis, siekiai, požiūriai, įsitikinimai, aplinka, poreikiai atsirado. Nes kas anksčiau buvo svarbu, galbūt dabar mažiau svarbu. O gal tai kas anksčiau buvo svarbu, dabar atsirado naujesnis, geresnis, tinkamesnis variantas. Žmogus vystosi. O jei akcentas visuomet į, taip pavadinkim, praeitį, bandymą įsipaišyti arba ją paneigti, tai nesiakcentuojam į pokytį. Neplaukiam viena srove su pokyčiu.

Pamiršimas

Tad pamiršti turėtų būti ne visiškas ištrynimas, sunaikinimas, bet krypties pokytis, prioritetų pokytis, poreikių, požiūrio…… pokytis. Ir jei bandom save atplėšti nuo kojų ir be jų eiti kita kryptimi, tai…. Tačiau, manau, norint pastebėti pokytį, reiks palaukti, kol nurims gedėjimo jausmai, kad prasisklaidytų rūkas ir pasimatytų pokyčio daigai. O paskui jau sekantis darbas akcentuotis į pokytį, auginti daigus, žiūrėti kas gaunasi. Naujo, švaraus lapo tikriausiai niekas negauna.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(2)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts