You are currently viewing Kaip užsimezga santykis tarp vyro ir moters?

Kaip užsimezga santykis tarp vyro ir moters?

views
190

Kažkaip man įstrigo viena išgirsta frazė, kad santykis tarp vyro ir moters prasideda arba nuo aistros arba nuo ryšio. Ir jau kuris laikas nešiojuosi tą frazę galvoje ir bandau suprasti ir pastebėti kaipgi prasideda tas ryšys. Išgirstu pasakymų, kad Simai, tu per daug galvoji, tiesiog leisk vykti ir būti, ateis savaime. Na bet aš vadovaujuosi savo galva. Neprieštarauju jei kiti leidžia vykti savaime.

Ką pastebėjau?

Pastebėjau, kad santykio užmezgimas per aistrą yra plačiai kritikuojamas. Pastebėjau ir ką reiškia santykio užmezgimas per ryšį. Ir pastebėjau naują, galbūt ateinantį, intelektualų trendą, protingo santykio kūrimas, statymas. Ta prasme, kad žmonės imasi iniciatyvos būti patys atsakingi už savo santykį. Kaip kurti? Su kuo kurti? Koks jis tūrėtų būti? Kokias vertybes į jį įdiegti ir t.t.

Santykis per aistrą

Pastebėjau, kad tai siejama su neatsakingumu, primityvumu, nepadorumu. Daug straipsnių ir temų apie neatsakingą seksą. Kodėl to nereiktų daryti? Kodėl to reiktų vengti? Kaip tai žalinga? Primityvu, nes mes ne žvėriukai. Mes aukštesnio intelekto būtybės. Turime turėti moralines normas. Nepadoru… Religija, etika sako, jog atsitiktiniai lytiniai santykiai – nepadoru. Nes niekada neaišku kada bus tas su kuriuo pradėsi kurti santykį. O dalinti save visiems….

Dar vienas dalykas, kurį pastebėjau, tai iš mokslinės pusės sakoma, jog aistra prasidėjęs santykis, paremtas seksu, greitai išblėsta. Nepatvarus. Gal ir taip.

Santykis per ryšį

Apie ką tai? Toks užmezgimas atrodytų taip. Susipažinome draugų kompanijoje, kelionėje, žygyje, seminare, darbe, kažkokioje veikloje. Galbūt būtų galima sakyti jog sujungė bendra veikla, interesai, pažiūros. Ir taip, šioje vietoje manyčiau, kad toks santykis yra dažniau ilgalaikiškesnis nei aistros santykis. Santykį sujungia ryšys per veiklą, pomėgius, įsitikinimus. Tačiau kiekviename santykyje pageidaujame aistros. Aistra veiklai yra gerai, bet kūniška aistra irgi turi didelio svorio santykyje. Kaip ten sako, pakursto ugnį, įpučia gyvasties, spalvų. Nes seksas atlieka nemažą kiekį emocijų ištransliavimo į išorę. Paskaitykit mano straipsnį “1000 sekso veidų“. Taigi norėtųsi, kad šis malonus aktas būtų ryšio santykyje taip pat. O ką daryti jei ryšys yra, bet aistra neužsikuria? Galbūt ateis vėliau? Kada?

Protingi santykiai

Na čia jau aukštasis pilotažas. Konstravimas. Netgi jausmų konstravimas. Teko girdėti, kad pradžioje nebuvo kažkokių jausmų, tiesiog siejo bendri interesai. Arba matėsi gerosios žmogaus savybės. Santykis iš pragmatiškos pusės, racionaliai. Nusisatatomi kažkokie standartai, taisyklės, planai. Žodžiu pastatomas santykio karkasas. Kaip namas su daline apdaila. O po to jau imamasi įsirenginėti. Skamba tikrai protingai ir saugiai. Kaip automobilių salone pasirinkimas, kai susidedi komplektaciją kokios nori. Bet klausimas kaip su jausmais? Neprotinga santykį statyti ant jausmų? Tai kur tuomet realizuojami jausmų išraiškos poreikiai? Juk tai žmogiška savybė. O sukonstruoti aistrą, trauką, švelnumą, susižavėjimą, išdykėliškumą, spontaniškumą…..? Juk tai gaivališka, kažin ar kontroliuojama. Tikrai aukštas pilotažas. Viskas atsiranda vėliau? O jei ne?

Reziume

Panašu, kad visi santykiai su loterija. Gali pasimylėt ir gali būti nieko daugiau. Interesai gali keistis. Projektai gali nepasisekti ir Frankenšteinas neatgyti.

Pamąstymui

Bandyti santykį atrasti per seksą blogai? Dalinti save visiems ir nepalikti intymumo? O gal mes nedaliname? Galbūt seksas yra sąmoningas ir malonus pasirinkimas? Juk nebūtina betarpiškai bandyti, kad įžvelgti bendrystę. O kartais tiesiog norisi sekso.

O galbūt verta pripažinti aistrą, paieškoti bendrų interesų, apsiuostyti ar malonu kartu? Domėtis kokie procesai vyksta žmoguje ir pagal tai manevruoti santykį. Leisti apsigyventi viduje draugiškumo, pagarbos kitai ekosistemai jausmui. Leisti emociniams receptoriams pasičiupinėti, pažiūrėti kaip vyksta bendrystė emociniame lygmenyje. Kaip sekasi įveikti bangas ir susitraukimus. Kažkas panašaus į sąmoningą bendravimą.

Skaitytojams

Matau, kad vertinat straipsnius, reiškiasi turit savo nuomonę. Žvaigždutėmis ją išreikšti vienas iš būdų. Jis galbūt informatyvus man ir kitam skaitytojui ar gerai parašyta. Tačiau žvaigždutė nepapasakoja jūsų minčių, jūsų samprotavimų, atradimų, įsitikinimų. Manyčiau pastarieji sudomintų kitą skaitytoją. O Simonology neskirta jus mokyti. Simonology – labiau įžvalgų pasidalinimas. Manau, įžvalgų turite ir jūs. Tad komentuokit, duokit man savo nuomonių pamąstymui. Savo skaitytojų dėka augu taip pat. Tad nepalikit man interpretacijų, ką reiškia viena arba penkios žvaigždutės. Gal vieną duodat, nes darau daug gramatinių klaidų ir tai netinka rašytojui? Galbūt jus nervina kai kurie pamąstymai ir įžvalgos? Galbūt galvojate, kad nusisvaigstu? Iš didelio rašto išeinu iš krašto. Komentuokit! Bandysiu ištverti.

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

This Post Has One Comment

  1. J.T

    Tikra įžvalga. Lakoniška ir paliekanti erdves mąstymui. Bus ka veikti kai kankins nemiga. Nes sekso partnerio neturiu.

Parašykite komentarą

Related Posts