Kaltė. Paradoksalu, bet tai jausmas nukreiptas prieš save

Kaltė. Paradoksalu, bet tai jausmas nukreiptas prieš save

views
10

Jei pastebėjote, kad jūsų nuotaika svyruoja nuo nemalonios iki pakylėjimo ir kažkas nutempia atgal, pagalvočiau apie kaltės jausmą. Kodėl sakau pagalvočiau? Nes gali būti ir kita pirežastis, bet pasitikrinti ar tai ne kaltė – pravartu.

Kaltė

Pamenat kai vaikystėje ką nors prisidirbdavot ir stengdavotės to išvengti? Kaltė mus persekiodavo, o mes bėgdavome. Ir kad kaip nors atitrūkti, numarinti tą kaltę, labai entuziastingai imdavomės kažkokios veiklos arba labai išdykaudavome. Taip nutinka, kai nerandame būdų nuraminti kaltės arba išsipirkimo kaina baisiai didelė.

Efektyvus melas

Efektyvus melas neretai mus pateisindavo, išgelbėdavo. Tačiau jis toks netvarus reikalas. Juo lengva suabejoti. Pasikeitus mąstysenai, aplinkybėms melo kodas gali tapti neveiksnus ir tiesiog atsipalaiduos kaltės jausmas. O atsipalaiduoti jis gali ir po kažkiek laiko. Ir tuomet suprask tu su kuo ir už ką turi reikalą. Kaltę reiks atkentėti. Reiks sumokėti išpirką. Tai visai ne krikščioniška. Neišeis prasisukt su tuo, kad žalos patyrėjas galėtų tiesiog atsukti kitą žandą.

Nepakankama išpirka

Žmogus – padaras kaip ir visi. Pirštai lenkti į save. Ir kaltę jis išpirkinėja atlenkinėdamas po vieną pirštą, ne visus iškart. Nes gal paeis su nepilna išpirka. Bet kaltė toks paradoksalus dalykas. Ją reikia išsipirkt iš savęs paties. O savęs tai neapgausi! Ir kaltė šiuo atveju galbūt tokia sarkastiška, ji tarsi leidžia mums išsikalinėti, bet žino, kad galiausiai vis tiek turėsime viską padaryti iki galo.

Ir ką mes darome?

Nesąmoningai perbėginėjame savo įsitikinimus ir vetybes. O gal kažkiek ir sąmoningai. Ir ne visai tiesiogiai, bet svarstome ar galėtume atleisti kitam tokias skriaudas. Kažkas panašaus į veidrodžio efektą. Ir jei pameluojam, kad taip, galėtume, kaltė šypsosi mąsliai akimis. Ji duoda mums patiems pagyventi su savo melu, kuris apsunkina gyvenimą, verčia vinguriuoti kaip žalčiui.

Kaltės įveika

Pravartu pasitikrinti ar tai tavo nuosava kaltė ar įteigta. Jei įteigta, turėtų jaustis nepasitenkinimas, nepatogumas, tarsi pašinas bate. Jei tai pelnyta kaltė, turėtų jaustis gėdos poskonis.

Jei žalos patyrėjas nežino apie padarytą žalą jam, kyla pagunda nutylėt, bet…….. Pažeidėte savo vertybę, prieš save ir atsakote. Būna net jei prisipažįstate ir kitas sako “nieko tokio” vis tiek kaltės nenuima. Tuomet galbūt tiesiausias kelias yra suprasti kurią vertybę pažeidėte, kodėl tai jums vertybė ir leisti išjausti jausmus, kuriuos sukėlė pažeida. Nemalonu, bet….., bet išvaduoja.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts