Kodėl daliname patarimus neprašomi?

Kodėl daliname patarimus neprašomi?

views
34

Penktadienėlis, darbukai nurimsta, bent jau man, nes per karantiną varau pilnu tempu. Ir pagaliau galiu laiko skirti Simonology. Visą savaitę pilname užimtume. Dienomis vaikas, vakarais darbas. Dūzgiu it bitė ir bebendraujant su žmonėmis vis pasikartojo vienas pastebėjimas. Gaudavau vis kažkokių patarimų, neprašytų rekomendacijų kaip elgtis. Matyt mane veikia susierzinimas dėl esamos situacijos ir patarimai neprasprūsta pro mano ausis. Vis užkabina jie mane ir ne gerąja prasme. Šiandien net pasiėmiau telefoną ir susirašiau punktus kodėl mes daliname patarimus.

Nes žinome geriau

Pats žinomiausias ir populiariausias, tai kad mes žinome geriau. Tai kas vyksta su mumis, raiškiasi vyksta ir su kitais. Žiūrime per savo pasaulio kampą ir įsivaizduoti kitaip veikiausiai yra sunku arba neįmanoma. Ta prasme matyti kito žmogaus akimis. Todėl pagunda patarti kaip daryti geriausiai – visai čia pat, ant liežuvio galo.

Taip lengviau

Daliname patarimus, nes taip lengviau. O lengviau todėl, kad išreiškiame savo įsitikinimą ir tikimės, kad jis bus priimtas, nes jis geras ir mes žinome geriau. Taip išvengtume derinimosi prie kitos nuomonės, nes būtų priimta mūsų nuomonė. Išvengiame sudėtingų kompromisų.

Įprotis

Per laiką tai tiesiog tampa įpročiu. Tai tampa perimtu įpročiu ar įgytu įpročiu. Daliname patarimus net nesusimąstydami.

Kai norime gero

Daliname patarimus, kai mūsų nuomone norime gero. Matome kažką, kas neatitinka mūsų pasaulėžiūros ir mūsų akimis žmogus dėl to kenčia. Tuomet duodame patarimą kaip galima gyventi geriau. Iš gerų paskatų. Ar tikrai? Gal neturime tvirtybės matyti tai, kas mums netinka? Pamąstymui.

Saves patvirtinimas

Pavyzdys. “Išgerk “pedesiat” ir bus geriau, pamatysi. Aš kas vakarą padarau ir niekuom nesiskundžiu.” Tai yra sau pasitvirtinimas, kad elgiuosi gerai. Nes matau, kad kitam kažkas stringa ir mano akimis mano būdas geras, tai prašau jums pone patarimą.

Pilnavertiškumas

Susidaro įspūdis, kad jei duodi patarimus, reiškias esi vertingas, nes turi ko kiti neturi. Turi išminties galbūt šiuo atveju. Ir kodėl nepasidalinus tuom, ko turi per daug? Tai teikia malonumo, pasididžiavimo savimi.

Nežinome kaip kitaip paguosti

Šioje vietoje arba iš pareigos arba tikrai iš gerų paskatų “šauname” patarimėlį, nes galva neišneša kaip reaguoti, atsakyti, kai mums guodžiasi ar išsipasakoja. Sudėtinga ir užtrunka išsiaiškinti kaip čia pagelbėjus. Tai ir pasiūlome elgtis kaip tokiose situacijose elgiamės mes arba kaip atrodo reikėtų elgtis.

Bandymas atrasti bendrystę

Duodame patarimą ir viltingai tikimės, kad juo bus pasinaudota. Jis bus priimtas. Ir vuolia, žmogus toks kaip aš, patarimas jam “prilipo”, padėjo. Jis gali būti mano bendruomenės narys.

Tiesiog savo nuomonės pareiškimas

Duodame patarimą, bet neprivalo jo priimt. Tik tarp kitą ko. Pasakome savo nuomonę. Tiesiog norime būti išgirsti. Tiesiog mums reikia būti išgirstiems.

Nenorime priimti

Taip, daliname patarimus ir kai ginamės nuo kitokios nuomonės. Kai kita nuomonė kelią grėsmę mūsų nuomonei. Ir jei neduok dievę suklibės musiškė, tai kiek vargo bus ją atstatant. Tai gali pereiti į kontrąpuolimą įkišant savo patarimą iš baimės, kad mūsų nesugriūtų.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu