Kodėl galimai su amžiumi sunkiau susirasti antrą pusę?

Kodėl galimai su amžiumi sunkiau susirasti antrą pusę?

views
127

Praeitą savaitgali su Freud’u lėkėm į kursiokų susitikimą. Kelio buvo apie 2.5 h, tai kalbėjome visokiomis temomis. Kadangi aš kuris laikas jau be antros pusės, pakrypo tema apie antros pusės susiradimą. Freud’as pareiškė, kad su amžiumi vis sunkiau susirasti antrą pusę, nes žmogus jau būna susiformavęs. Panagrinėkime šią galbūt tiesą kodėl taip galėtų būti.

Ką reiškia susiformavęs?

Pamenu kai man buvo 20 Airijoj dirbau statybose. Darbų vykdytojas skirstė užduotis. Buvome dviese su tokiu dieduku potencialūs kandidatai į darbą. Tačiau darbų vykdytojas pasakė tokią frazę: “šitas per jaunas, kad suprastų, o šitas per senas, kad pakeistų savo mąstymą”. Darbo negavome nei vienas. Žodžiu diedulis visą gyvenimą propagavo tam tikrus įsitikinimus, gyvenimo būdą, mąstymą ir susiformavo kaip asmenybė. Kaip ten sako: “lenk medį kol jaunas”. Tai brandesnį medį sunku palenkti. O santykyje reikia lankstumo. Santykio pradžioje, pažintyje reikia dar daugiau lankstumo. Atrodo, kad bręstant kaip tik tūrėtų atsirasti lankstesnis požiūris, bet yra kažkaip ne taip. Su amžium atsiranda daugiau kriterijų. Jaunystėje užtekdavo, kad būtų gražus/-i ar bent, kad tu jam/-i patiktum, o visą kitą nesvarbu. Tad kokie nelankstumai atsiranda su amžiumi?

Neigiamos patirtys

Kadangi esu laisvas kaip triūsikų gumytė, tai pabendrauju visais įmanomais pažinčių kanalais: Tinder, Facebook, Linked In, gyvai. Tenka paskaityti visokių savęs aprašymų. Aprašoma koks esi ir ko nepageidauji. O pageidaujama, tai be žalingų įpročių, vyriškų, šeima svarbiausia vertybė, protingų, sąmoningų, aktyvių, nuoširdžių, sąžiningų….. Galima nuspėt kokių nepageidaujama, tik reikia prie būdvardžio pridėti NE. Ko pageidauja vyrai, tai turbūt vertėtų pažiūrėti vedęs ir turi vaikų AL Bundy, nes su vyrais pažinčių nemezgu. Kol kas 😀

Bet esmė tokia, kad išvardinti dalykai galimai yra neigiamos patirtys. Ir dažniausiai per pirmą pažintį stengiamasi išsiaiškinti ar žmogus jų neturi. Šioje vietoje koją pakiša antras “nelankstumas” – selektyvus matymas.

Selektyvus matymas

Žmogus dažniausiai mato arba akcentuojasi į tai, kas labai aktualu. Ir jis nesąmoningai renkasi savo dėmesį kreipti į jam aktualius dalykus. Taip ir pažintyje, pirmiausia akis bado galimos neigiamos patirtys. Šioje vietoje koją pakiša trečias “nelankstumas” – jautrumas.

Jautrumas

Jautrumas patirčiai. Psichologai turi tokį terminą nujautrinimą. Gali būti, kad viena iš minėtų neigiamų patirčių nėra pakankamai nujautrinta. Todėl ji skatiną selektyvų matymą ir vos tik atsiranda kažkoks įtarimas, kuris sukelia nemalonius pojūčius, užsidega raudona vėliavėlė. Ši vėliavėlė blokuoja pažinčiai reikalingus komponentus kaip: susižavėjimą, pažinties naujumo pojūtį, malonumo pajūtį, nuotykių pojūtį. Taip ir nutinka, kad norint įeiti į santykį prisirekia princo/princesės ant balto žirgo. Nes viskas taip jautru ir tiek daug raudonų vėliavėlių.

Išankstinės nuostatos

Kai su patrtimi atsiranda tiek daug raudonų vėliavėlių, formuojasi išankstinės nuostatos. Išankstinės nuostatos reikalingos tam, kad negaišti laiko nereikalingiems pasirinkimams. Tad dažnai į pažintį einama su nuostata, prognoze: “normalių, tikrų vyrų nėra”, “aš nieko nesitikiu”, “visos jos tokios”. O jei nuostatas pramuša koks nors dominuojantis aspektas, tai vis tiek lengvai gali užsidegti raudona vėliavėlė. Komunikacija turi daug nesusipratimų. Na bet jai pereinami šie barjerai, tuomet sekantis lygis – suderinamumas.

Suderinamumas

Nesenai gavau atmetimo reakciją, kai man pasakė kad pagal veidoskaitos mokslą mano veidas nėra suderinamas su jos asmenybe.

Toliau gali būti horoskopai.

Na ir paskui eina “normalūs” aspektai: požiūris, gyvenimo ritmas, gyvenimo būdas, vertybės, įsitikinimai, poreikiai…. Čia branda dažnai pakiša koją. Su amžiumi kiekvienas įgyjame savo matymą, todėl net įsitikinimai, vertybės, požiūris…. gali atrodyti panašūs, bet skambėti, jaustis viduje kitaip. O kaip mano Airijos darbų vykdytojas sakė: “jis per senas, kad pakeistų savo požiūrį”. Susiformavusi asmenybė turi daug vidinių saitų ir norint kažką adaptuoti, tenka normaliai sujudinti visą sistemą. O kas nori ir svarbiausiai kas turi tiek energijos, laiko kažką keisti? Neverta. Nes juk asmeninis požiūris ir gyvenimo būdas yra pats teisingiausias, įprastas, patogiausias ir geriausias.

Tad gal tikrai geriau lenkt medį kol jaunas? Nes paskui jis visai nebesilanksto. Kaip manote jūs?

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(2)
  • 🤮(0)
  • 💣(1)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts