Kodėl mus traukia ir jaudina tai ko negalime gauti? Epizodas 2

Kodėl mus traukia ir jaudina tai ko negalime gauti? Epizodas 2

views
27

Viena iš Simonology skaitytojų užsiminė, kad būtų įdomu gauti medžiagos šia tema ar paplėtoti šią temą. Deja, konkrečios medžiagos neturiu. Tačiau vyksta O. Lapino paskaitų ciklas internete apie ko-priklausomybę. Tai lyg ir panašu į šią temą. Plius aš nežinau ar galima internete gauti koncentruotos medžiagos šia tema. Mano informacija yra asmeniniai patyrimai ištraukti iš įvykių juos stebint ir užrašant. Tad stebėdamas tokį įvykį šiek tiek išsitraukiau daugėliau informacijos. Negaliu teigti jog tai teisinga informacija, nes galbūt tai asmeninis požiūris. Tačiau galite pabandyti ją perleisti per save ir pažiūrėti kaip tai rezonuoja. Taigi epizodas 2

Epizodas 2

Iš kur atsiranda ši trauka? Kodėl toks jaudulys? Sakyčiau tai yra nesąmoningas pasėkmių numatymas. Tai yra rizika. O rizika sukelia jaudulį. Ir pagalvokite apie tokią riziką: “arba skaudės arba bus labai malonu”. Kokius jausmus ji sukelia jums? Rizikuotumėt? Bet pradėkime nuo pradžių. Pradėkime schemą nuo pradžių.

Schema

Kai mums patinka žmogus, mes tampame kažkiek arba daug pažeidžiami. Kodėl? Nes nuo to žmogaus priklauso ar jis duos ir kokiomis sąlygomis duos malonumą. Tiems kas nepatyrėte besąlyginės meilės ir saugaus emocinio ryšio…… poveikio jautrumas yra žymiai intensyvesnis. Žymiai intensyvesnis, nes esate besąlyginės meilės ir saugaus emocinio ryšio deficite. Tas deficitas yra visada, tik jis miega, kol atsiranda galimybė jį patenkinti. Bet kokiame deficite žmogus yra jautrus, nes deficitas sąlyginai yra išgyvenimo pranašas. Jei deficitas gilus, tai pralaimėjimas arba pasitenkinimas veiks proporcingai.

Taigi mes žmonės esame orientuoti į malonumą. Ir kai pasirinkimas yra tarp didelio malonumo arba didelės nesekmės kyla jaudulys. Mes linkstame į malonumą, bet yra ir galimybė į realų emocinį skausmą. Dėl malonumo galima daug paaukoti. Tačiau malonumo šaltinis ne mes, šaltinis išorinis ir nuo jo malonės priklauso mūsų gerovė.

Kas dar kelia jaudulį?

Saugaus emocinio ryšio deficitininkai papuola į dar vienas pinkles. Jiems meilė yra sąlyginė. O sąlyga reiškia, kad yra kažkokie reikalavimai. Jei yra reikalavimai, juos reikės išpildyti. Apima jaudulys ar sugebėsime išpildyti reikalavimus. Kyla klausimas kokie tai bus reikalavimai? Ar tų reikalavimų kaina bus didelė ir nesaugi? Sukyla azartas. Galima vaizdžiai pavadinti tai priešpriklausomybine būsena. Greičiausiai išsiskiria adrenalinas ir dopaminas, nes jau planuojame atlygį.

Pasamprotavimai

Ar tai blogai? Ar rūpestis, meilė neturėtų būti nemokami? Na kaip daugelis ilgėliau gyvenusių pasakytų: “gyvenimas toks, nieko nėra už dyką”. Galbūt, negaliu pasakyti. Bet suprantant schemą jau yra pasirinkimo galimybė. Nebūtinai pasirinkimo atsitraukti, nes deficitą kažkaip reikės patenkinti. Ne pasirinkimas susirasti pakaitalą, nes mus domina grynas produktas, **ūdo mums nereikia. Na gal laikinai jei nėra geriau. Bet pasirinkimo keisti suvokimą, kad galbūt esi saugaus emocinio ryšio deficitorius ir vertėtų pamąstyti apie gyvenimo priderinimą prie tokios savo patirties. Atpažinti kai tai kyla. Pripažinti kai tai kyla. Pabūti su tuo jausmu kai kyla. Ir atoslūgio momentais kažką konstruoti. Sako, kad žmogaus psichika yra labai lankstus ir adaptyvus reikalas.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts