Kodėl nevyksta pokyčiai?

Kodėl nevyksta pokyčiai?

views
26

Paskutiniu laikotarpiu viduje bręsta naujas suvokimas, bet pačio jo epicentro ar bent vientisumo nepasiekiu. Niekaip nesigauna apie tai parašyti. Parašiau apie tai kelis straipsnius, bet neleidau į eterį, nes po kol kas tai tebūtų šizofrenija. Ir iš viso nesigauna apie kažką parašyti, nes tas dalykas formuojasi ir užima galvoje visą turinį. Tačiau šiandien bevedžiojant šunį prisiminiau vieną personą, paskui kitą, jų nuolatinius bandymus pasikeist, savęs ieškojimus. Suėmė pyktis. O kai ateina emocija, man lengva rašyti, nes į išorę ji lenda su turiniu. Tai šiandienos tema būtų kodėl nevyksta pokyčiai?

Kodėl nevyksta pokyčiai?

Pokyčiai dažnai nevyksta, nes per mažai stengiamės. Pokyčiai nevyksta, nes neturime tam žinių. Neretas variantas, kad inicijuojame pokytį, tačiau atėjus pagerėjimui nebetesiam darbo. Manyčiau tai kone dažniausiai pasitaikantis variantas. Kita priežastimi tampa kantrybės ir atkaklumo nebuvimas. Priežastimi gali būti ir trumparegiškumas. Pavyzdys būtų savęs gydymas vaistais. Vaistai mažina simptomus, bet ligos sukelėjo negydo. Pokyčiai nevyksta ir dėl priežasties nepakankamumo. Žmogus yra taupus padaras, jis bereikalingai neeikvoja energijos. Tačiau šiandien noriu pakalbėti apie priežastį apgaulę, kuri neleidžia pasiekti tikslo. Turiu net tam posakį: “bando pataisyti televizorių su plaktuku”. Berašydamas prisimenu jau penktą žmogų, kuris vis bando, bet…

Kvailumas ar saviapgaulė?

Galvoju apie tuos žmones ir suima pyktis. Kodėl tiems žmonėms neišeina pasikeisti? Pokytis juose nevyksta, nes jie tarsi įlenda į kažkokį scenarijų, kažkokį amplua ir galvoja, kad tai pakeis jų vidų. Kaimas ir Gucci aprangoje – kaimas. Jei keisi rūbus, kūnas nepasikeis. Į galvą ateina frazės: “aš pakeičiau savo gyvenima”, “nuo šiol gyvensiu kitaip”, “aš nebekreipsiu dėmesio į tai”. Gaila, bet nuo šiandien nebus viskas kitaip, nuo šiandien galbūt tu mokinsies gyventi kitaip priimdamas naują dalyką. Tad bandymas save įstatyti į naujus rėmus pokyčio neatneša, tiesiog spraudi save į naujus rėmus. Seni įpročiai, įsitikinimai, mąstymo modelis keliasi kartu į naują rėmą. Sakoma, kad sau esi vienintelis žmogus pasaulyje nuo kurio nepabėgsi net į mėnulį. Tad naujas viršelis turinio nepakeičia.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts