You are currently viewing Kodėl sunku susimažinti lūkesčius?

Kodėl sunku susimažinti lūkesčius?

views
5

Įstrigo man tas “susimažinti lūkesčius” 🙄

Kaip dažniausiai būna, pradėjau galvoti, ką man tai reiškia ir kaip tai priverčia jaustis. Kadangi tai sukėlė pyktį, tai pagal psichologijos katekizmą supratau jog kažkas yra po tuo saugoma.

Pradėjau galvoti ką čia galima saugoti. O saugoti galima lūkesčio pažadą. Lūkesčio pažadas sako, kad jei bus įgyvendinti tam tikri reikalavimai, būsiu saugus, patenkintas, apdovanotas.

Kai man sako “susimažink lūkesčius“, sakytojas tarsi mane nori atitraukti nuo mano saugumo, pasitenkinimo, apdovanojimo. Tuomet darosi pikta. Va dėl ko yra sunku susimažinti lūkesčius, nes kas savo noru atsisakys pažado į malonumą. O dar įdomiau, kad pažadu mes jau gyvename. Tai gaunasi, kad prašymas susimažinti lūkesčius ne tik atitraukimas, bet jau ir beveik atėmimas.

O už savo svajones, lūkesčius mes esame linkę pakovoti. Todėl “Dream big, but be realistic or expect hurtfull falls”.

Tame yra ir kita medalio pusė.

Galima pažiūrėti iš tos kitos pusės, kodėl atsisakyti sunku. Kodėl susimažinti – sunku. Lūkestis gali būti tiltas iš blogesnio į geresnį. Tad jei susimažinti arba atsisakyti, reiškia atsiduoti blogesniam. Tai yra baisu, nes nemalonu. Kas norėtų patirti nemalonu? Kaip save įtikinti grįžti prie nemalonu ar ne taip malonu kaip žada pažadas?

☝ Galima būti protingu ir sau pasakyti, kad tai neprotinga. Tai vadinama racionalizavimu. Vienas iš psichologinių gynybos mechanizmų.

☝ Galima tiesiog nuneigti. Tai irgi vienas iš psichologinių gynybos mechanizmų.

☝ Galima pasikliauti kito žmogaus protingu žodžiu ir galbūt lūkesčio pažadas taps nebeaktualiu.

☝ Galbūt suveiktų užtvindymo metodas, kai kartojame mantrą ir pažadas sudega pakartojimų liepsnoje.

☝ Galbūt galima išanalizuoti mąstymo mechanizmus ir keisti juos, tikintis, kad pasikeis mąstymas ir lūkestis taps neaktualus.

☝ Arba ieškoti mastymo mechanizmuose neadaptyvaus mąstymo kampo ir poreikis lūkesčiui pasikeis.

🎂 Na ir desertui. Santykis su jausmu, susitaikymas su juo, nuoširdus susitaikymas, kad bent jau šiuo metu taip su tavim būti negali 🤷‍♂️

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts