Kodėl vieni žmonės mums patinka, kiti ne?

Kodėl vieni žmonės mums patinka, kiti ne?

views
44

Prieš tai rašiau kas yra teisinga nuomonė ir paraleliai dienomis galvoje sukosi kita tema apie tai kodėl vieni žmonės patinka, kiti ne. Terapijos metu užkliuvo vienas sakinys. Tiksliai nepamenu koks, bet iš to susiformavo naujas įsitikimas, kad arba kituose žmonėse mes matome savo atspindį arba ne. Metaforiškai kalbant, kiti žmonės yra mūsų veidrodis, kuriame atsispindi arba mūsų puoselėjamos savybės, arba menkinamos, arba atspindžio nėra, arba atspindi tai ko nesuprantame. Taigi, kodėl vieni patinka, kiti ne?

Kodėl patinka?

Atkreipkite dėmesį, kad stabilioje emocinėje būsenoje mes save laikome, normaliais, įprastais. Ir būna kai paklausia apie kitą žmogų, koks jis, atsakome paprastai: normalus. Iš kur mes žinome, kad jis normalus? O žinome tai pagal save. Tas kitas žmogus turi panašumų į jus, jis turi dalykų savyje, kuriuos jūs irgi turite savyje ir laikote normaliais.

Kodėl žavimės?

Pasakysiu primityviai. Kai manes mažo vaiko paklausdavo koks norėčiau būti užaugęs, galvodavau, kad noriu būti kaip Seagal’as arba Jet Li. Kodėl norėjau toks būti? Nes žavėjausi jais. Ką reiškia žavėtis? Žavėtis reiškia matyti save ateityje su tokiomis savybėmis, su savybėmis kurias norime auginti ir puoselėti. Tas Jet Li ir Seagal’as turi dalelę manęs. Turi dalelę manęs, koks aš būsiu ateityje. Aš puoselėju šaltakraujiškumą, gebą atspardyti šikną betkam ir tuo pačiu metu būti prie bajerio ir žiauriai galvotu. Na kažkas panašaus į spec. dalinių vyruką, kuris su peiliu ir dantų krapštuku sugeba nusivaryti mašiną, pasirūpinti ginklais ir iššspardyti šikną blogiukams. Žavingos savybės ir jos būsimos mano.

Kodėl esame abejingi?

Kai kurie mūsų atspindžiai mums neturi didelės reikšmės. Tai tokie žmonės mūsų nedomina, jie nepastebimi. Kai kurie dalykai mums mumyse neturi prasmės, tai kai kurie žmonės mums neturi prasmės. Kai kurie dalykai mūsų nepuoselėti, kiti keisti, kiti nesuprantami, tai ir kiti žmonės mums tokie.

Kodėl nemėgstame ar net nekenčiame?

Ar esate pastebėję paradoksą, kad nemėgstate melagių, bet kartais patys renkatės melą? Melas vienokia ar kitokia forma yra bendražmogiška savybė. Tad savyje melą, mes stipriai valdome, gniaužiame, neigiame ir to atspindžio išorėje taip pat nekenčiame.

Kalbant asmeniškai apie save, nemėgstu silpnų žmonių, bendrąja prasme: fiziškai, mentaliai, psichologiškai, kurie nesilaiko savo žodžio. Taigi šias savybes savyje medžioju, gesinu, apdirbu. Man buvo sunki psichoterapeutės užduotis leisti sau pasijausti bejėgiu. Ne kažkokia misija neįmanoma, bet painu save priimti bejėgį ir tuo pačiu metu gerbti. Rajonas mokino visus būti stipriais. Šia tema apie dviprasmiškus jausmus pereisiu prie paskutinio šio straipsnio punkto.

Dviprasmiški jausmai kito atžvilgiu

Iš esmės augant patirčiai, bręstant, mes kartais būna savęs paklausiam “o kodėl iš viso aš su juo bendrauju?”. Tikiu, kad ne vienas esate sakęs, kad pradėjote atsirinkti žmones. Tai klausimas, o kodėl iš viso pradėjote su tokiais bendrauti? Veikiausiai atsakymas būtų, nes juose pamatėtę kažką savęs, sau priimtino. Ir galbūt tas žmogus tuo pačiu turi tai ko jūs savyje netoleruojate. Bet sakote: “aš atradau save” arba “aš pamačiau visai kitą žmogų, praregėjau”. Mus į kontaktą sujungia panašumai. Tačiau bręstant, jei bręstate, atsiranda bendravimas su įvairiais žmonėmis. Jūsų vidinis atspindys plečiasi. Ir jei stabtelsite, pastebėsite, kad su vienais žmonėmis kontaktuojate vienomis aplinkybėmis, su kitais kitomis. Kai kuriomis aplinkybėmis kontaktuoti vengiate. Kartais net prisieina išsisukinėti. Kartais sukandus dantis prabūti. Kartais pasikeičia jūsų puoselėjamos vidinės savybės, pasikeičia ir veidrodžiai aplinkoje. Kai žiūrime į kitą žmogų, matome kokio dydžio aš esu jame, nes patys esame sau pačiausi.

Tai va, rinkdamiesi antrą pusę pagalvokite ar skirtumai traukia ar geidžiamos savybės, kurių dar nėra jumyse 😉

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts