You are currently viewing Elementari gyvenimiška situacija. Konfliktas.

Elementari gyvenimiška situacija. Konfliktas.

views
9

Elementari gyvenimiška situacija. Konfliktas. Gali būti konfliktas su savimi, gali būti tarpasmeninis.

Puiki dienos pradžia, pabaiga, vidudienis, nesvarbu. Sulėta nuotaika, saulėti planai, saulėti pojūčiai. Ir kaip būna nutinka gyvenime, kažkas (mintis, pasakytas žodis, įvykis) ne vietoj ir ne laiku pirsteli ir pagadina visą orą, užtemdo saulę. Tokiu momentu suskamba mintis arba žodžiai, kartu ir jausmas “nieko aš nebenoriu, nieko aš nebedarysiu, man sugedo/sugadino/sugadinai nuotaiką”.

Ką tos mintys reiškia ir ką jos sako?

O jos sako, kad mane užknisa, kad turėjo atsitikti taip, jog VISKAS buvo gerai ir va bl**t turėjo susiknisti VISKAS. Na tiesiog pikta ir erzina. Ir taip yra sunku ir reta pasimėgauti gyvenime tokiomis saulėtomis nuotaikomis ir būtinai turi nutikti taip, negali tiesiog iiiiiilgai pabūti NORMALIAI, būtinai kas nooooooors turi nutikti!!!!! Ir tuo momentu tu esi užsiėmęs pasipiktinimu, nepasitenkinimu, nesinori nieko daryti, tęsti planų, nes tave tarsi apgavo, atėmė, nuvylė. Ir beveik garantuoju galvoje užsisuka vidinis konfliktas. Arba jei tą nuotaiką sukėlė žmogus – tarpasmeninis konfliktas. Bet paimkime vidinį, nes daugiausiai laiko leidžiame su savimi.

Kaip vyksta vidinis konfliktas?

Balsas (vidinė būsena) Nr. 1 yra supykęs, pasipiktines, kad sugriuvo jo saulėta diena ir jis pyksta, nenori nieko daryti, niekur važiuoti, įgyvendinti numatytų planų.

Įsijungia balsas Nr. 2 kritikas, sąžinė, racionalusis, protinguolis – visa paletė per gyvenimą instaliuotų atsakomybių. Ir jis sako (prisiminkite tėvus, senelius, mokytojus, suaugusius, kitus protinguolius):

– Tai kaip tu įsivaizduoji dabar viskas bus? Šoksi pagal kiekvieną savo emocijų dūdelę? Nebus tvarkos gyvenime! Gyvenimas tau ne žaidimų aikštelė (jiems kiti protinguoliai įdiegė tokią programą), gyvenime reikia daryti ką reikia, o ne tai ką užsigeidi! Gyvenime yra atsakomybių. (Ir jie kažkuria dalimi 100% teisūs).

Tada įvyksta vidinės būsenos Nr. 1 atsakas. Mintis arba jausena, kad gyvenimas yra ir taip neteisingas, kažkas atėmė saulėtą dieną ir dar labiau “grūzina” nuotaiką, kad net kai tave nuskriaudė, turi tai ignoruoti ir daryti KĄ REIKIA DARYTI. Ne, nedarysiu, nes turiu teisę būti pasipiktines. (Pastebėkite mažus vaikus, kurie dar neturi priverstinai įdiegtų protinguolių programų. Kaip jie elgiasi. Jie jaučiasi 100 proc. nusipelnę supratingumo ir VISKAS).

Ir vėl įsijungia balsas Nr. 2, kritikas su šantažu, grasinimais, kad įgyvendintų savo norą, priversti veikti.

– Pamatysi, pasigailėsi savo poelgių! Paklausyk manes, vyresnio, iš patirties sakau, kad visi pasigailėjo, kas nesielgė taip kaip gyvenime reikia! (kaip man primena vaikystę ir kaip pikta dėl to ir užknisdavo tas dolbanas “reikia”, koks jis kankinanatis ir sunkuuuuuuuuus).

Balso Nr. 1 savijauta po tokių žodžių tampa dar sunkesnė. Nes reikia nustumti nepasitenkinimą, nuryti kartėlį ir eiti daryti ką reikia daryti, nes argumentas yra labai svarus ir didelis “VISI pasigailėjo”, o VISI, tai yra labai labai daug.

Štai ir vidinio konflikto scenarijus su visais papuošimais.

Kaip galima pravesti šį konfliktą kitaip?

Grižkime į tą vietą, kur atėjo mintys nieko nenoriu, nieko nedarysių. Balsas nr. 2 galėtų įžengti į sceną taip:

– Tu nepatenkintas, kažkas įsiveržė į tavo saulėta nuotaiką ir viską sušiko. Kaip piktąąąąąąą!!!! Pykčiau ir aš už tai, būčiau labai nepatenkintas!!!!! (turi būti nuoširdu ir nesuvaidinta ir tai, manau, nėra sunku. Nes kiekvieno gyvenime yra apstu patirties “reikia”, kad galėtumėt grįžti į šią būseną ir pajausti ir rasti sau užuojautos).

Supratimas, atjauta nuvalo ašarytes, priverčia nusišypsoti, pasijausti kažkiek geriau, suprastam. Konfliktas (net ir su savimi) užgęso, buvo “pasistiprinta” suprtingumu ir galima tęsti dieną toliau, nors jau ir pasikeitusią, bet vis dėl to pakankamai gerą po dozės supratingumo.

P.S. Jei kada dar gyvenime susipyksi su savimi, o greičiausiai teks, prisimink šį Simonology straipsnį ir grižk paskaityti dar kartą. Galbūt atrasi taikesnį sprendimo būdą.

Panašūs Simonology straipsniai:

Rekomenduojami straipsniai:

Straipsnio daina Billie Eilish – bad guy

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

No votes so far! Be the first to rate this post.

Parašykite komentarą

Related Posts