You are currently viewing Konformizmas ir ne kongruencija

Konformizmas ir ne kongruencija

views
2

Ar teko kada girdėti tokius žodžius konformizmas arba ne kongruencija?

👉 Konformizmas – atsisakymas savęs kaip asmenybės, dogmatiškas sekimas elgesio standartų ir minties stereotipų, turinčių didžiausią poveikio jėgą.

👉 Ne kongruencija – nederėjimas tarpusavyje, neatitikimas.

Mes žmonės esame pilni konfliktų. Jei pritariame vienam, tai gali prieštarauti kitam. Stengdamiesi ir nepajėgdami suderinti konfliktų, pasiduodame konformizmui, tampame ne kongruentiški. Elgiamės ne taip kaip deklaruojame. Taikome dvigubus standartus, kai mums patogu arba esame nepajėgūs kitaip išspręsti.

Svarbu atminti jog galvojimas arba nesąmoningas galvojimas, kad konformizmas arbe ne kongruencija taikoma į išorę (kitiems, kitų atžvilgiu) mūsų nepaveiks – klaida. Klaida už kurią tenka sumokėti atitinkama būtimi arba padariniais.

Jeigu vienais atvejais mes darome priešingai nei deklaruojame, tai atminkit, mes pažeidžiame savo vidinius principus. Kodėl yra sakoma, kad mylėk pirma labiau save, kad galėtum labiau mylėti kitą? Todėl, kad transliacija sklinda iš vidaus ir svarbu vidų laikyti kongruentišku. Viduje gali būti šimtai konfliktų, tačiau jiems derėtų būti pripažintiems ir išreikštiems į išorę. Kitu atveju mes skleidžiame pagražintą, iškreiptą informaciją.

O konformizmas yra tas įrankis, kuris mus atleidžia nuo atsakomybės prieš savo vidų. Įrankis, kuris suteikia pretekstą mums tapti ne kongruentiškais. Įrankis, kuris yra nepatikimas tiek išorei, tiek mums patiems. Įrankis, kuris kartais tarnauja mums, kartais pats sau.

Ir iš savo asmeninės patirties sakau, kad jeigu norite per psichologijos mokslą pasiekti geresnių vidinių rezultatų, norite sklandesnio gyvenimo, daugiau vidinės ramybės, tuomet rekomenduoju labiau save išsigryninti. Daugelis mūsų sopulių yra uždengti psichologinėmis gynybomis, kurių su konformistiška mąstysena nepamatysite.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts