Kokie mūsų lūkesčiai psichologijai?

Kokie mūsų lūkesčiai psichologijai?

views
26

Kažkada mano bičiulis Freud’as mestelėjo tokią repliką: ” Simai, kodėl tu toks savanaudis ir neini būti psichologu su tokiom žiniom, įžvalgom? Padėtum daugeliui žmonių.” Tada pasakiau, kad niekam nenoriu padėti ar būti Jėzumi Kristumi gelbėtoju. Su kuo susikerta keliai ir jei kas pasiguodžia, paklausia, galiu pasakyti ką matau. O toliau jau jis pats. Berods net biblijoj kažkur pasakyta, kad Jėzus parodė kur žvejot, kad pagaut. Tai aš neišsišoksiu aukščiau nei bosas.

Simonology prasmė

Vis parašau straipsnių ir galvoju, o kas iš to. Paskaito ir pamiršta. Tada galvoju, kad galbūt temos neaktualios. Iš tikrųjų įdėja ir yra tokia, kad į eterį paleisti temą, kurią kažkas sau prisitaikys, įgys naują žinojimą. Bet grįžtam prie to, kad galbūt temos neaktualios. Pagalvojau, kad reikia pasidairyti po aplinką, kas žmonėms iš tikrųjų aktualu psichologijos klausimais. Negi reiks pasinaudoti Freud’o kažkada pasakyti replika? Na nusprendžiau apsilankyt FB grupėje “Psichologija” ir pažiūrėt, kas žmonėms aktualu.

Ką pamačiau ir ką pagalvojau?

Paskaičiau keletą postų ir man užkliuvo tam tikras šablonas. Postai prasideda maždaug taip: “nebežinau ką daryt…..”, “kaip elgtis?”, “padėkit išspręst” ir t.t. Dabar skaitau ką parašiau, tai viskas kaip ir normaliai. Taip ir turėtų būti, yra problema, jas sprendžia psichologai. Va čia ir norėčiau “prisikabint”, sustot. Kodėl?

Kodėl?

Kažkurią dieną toptelėjo vizija, kurią jau prieš kelis metus esu kažkam sakęs. Kažkada veikiausiai atsiras kažkokie skaitiniai, o gal video, kurie bus kaip dabar vaistai. Juos sukurs psichologai ir daktarai pagal receptą išrašinės ką paskaityti, ką pažiūrėti, ką paklausyti, kad pamažintu simptomus. Pvz skauda skrandį, reiškias nervai. Nervai įtempia skrandį, jis negali virškinti. “Štai jums mielas paciente video, kaip atpalaiduoti skrandžio raumenis stimuliuojant tam tikrą nervinės sitemos dalį. Viso geriausio ir sėkmės”. Ką visu tuo turiu omenyje?

Ką?

Kaip dabar fizinius negalavimus gydo piliulės, taip mes tikimės, kad emocinius negalavimus gydys emocinės piliulės. Taip ir psichologijos grupės “klientai” sukuria įspūdį: “duokit man tą stebuklingą tabletę, kuri nuims psichinį negalavimą. Ir mielas Jėzuli, duok tu man žuvį. Vietą ir meškerę pasilik sau kai neturėsi ką veikt”.

Tikrovė

Žinoma, kad vaistai negydo, vaistai malšina simptomus. Gydo įmuninė sistema, bendra sistema ar kaip ją pavadinti. Jei nuolat ryjam ir po to geriam mezymą, kad nuramintų skrandį, tai…. Jei po sunkiu darbo krūviu slepiame tai suo kuo bijome susitikti akistata, o savaitgaliais geriame, kad “nusiresetint” nuo darbo, tai…. Tai lygiai taip pat ir su psiterapija. Jei nueinam, kad nuimtų ir gyvenam toliau nieko neišmokę, tai…..

Man patinka

Man patinka kažkurioje knygoje skaityta japonų sveikatos apsaugos įdėja. Sveikatos higiena ar kažkas tokio. Žmonės nuolatos stebi savo būklę, konsultuojasi su daktarais, stebi savo gyvenseną, mitybą, vyksta nuolatinis savo sistemos aptarnavimas. Panašiai ir su psichologine higiena. Nereikia būti specialistu ir nardyti į gelmes, bet dantis kasdien prasivalyti tai verta. O kasdien bedarant atsiranda supratimas apie save, įgūdis kaip sau padėti. Nebūni kaip kiauras Maximos maišas į kurį įdedi ir vėl iškrenta.

Mėgstu

Mėgstu matyti pokytį, progresą. Kažkada bebaliavojant su draugais juokiamės, kad pragersim skrandžius ir kepenis. Bet koks skirtumas, juk medicina tobulėja, įdės naujus. Tai gal įdės ir naujas smegenis?

Todėl tai yra viena iš priežasčių, kodėl neinu “gydyti” žmonių, na nes tai kiauras Maximos maišas. Man smagiau parodyti ir sudominti, kad patys eitų žvejoti.

Ir dar vienas perliukas iš psichologijos

O perliukas yra toks. Kiek žinau, prieš norint tapti psichologu ar psichoterapeutu reikia atlikti 200 valandų supervizijų. Tai lyg išbandymas, kurio pabaigoje nušvinti ir tampi specialistu 🙂 Ir kas iš to? O to prasmė yra tokia, kad, grubiai tariant, išsivalyti save nuo ketinimų iš savęs projektuoti savo projekcijas į pacientą. Tai reiškia, kad net psichologai yra su nuodėme, kurią nesąmoningai gali įkišti ir jums. Ar tai įpiršti savo įdingą nuomonę. Ar apskritai įpiršti savo nuomonę, kuri netinka jūsų psi sistemai. Ar dalinti patarimus, kurie gali netikti jūsų gyvenimui. Žodžiu gydo ne psichologai, gydotės patys. Psichologas kažkas panašaus į supervizoriu, mamą, tėtę, kuris kantriai laukia, duoda bandytis, atsakinėja į klausimus. Patarimus dalina tik Vladimiras ir Aleksandras. Lyderiai. Bet….

Bet

Bet į Simonology puslapį įdėjau mygtukus (ryt pasirodys) “klausk Simonology“, “siūlyk temą straipsniui“. Na ir klauskit jei turit klausimų. Pažadu, žuvies neduosiu, bet jei žinosiu, pasakysiu kur ją galima rasti. Šiandien pačiam užrodė gerą rukyklą, pirkau žuvytės 😀

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(2)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu