Lytiškumas santykiuose. Ar tikrai mes taip skiriamės?

Lytiškumas santykiuose. Ar tikrai mes taip skiriamės?

views
29

Trečias epizodas “Lytiškumas santykiuose”.

Kai išgirstu arba paskaitau, kad tikras vyras turi tą arba jei esi tikras vyras, tai suprasi ko reikia moteriai, mintimis einu pavemti. Arba dėliojimai kas dera vyrams, kas moterims. Arba kad gamta vieniems dave periferinį matymą, o kitiems fizinę galią ir dėl to jei peržengi lytiškumo ribą tu ne tikras vyras arba suvyriškėjusi moteris su kiaušais ir evoliucija išsigimsta, baisu!

Man patiko kelių sumanių žmonių įžvalgos:

  • M. Litvakas: “Vyras ir moteris – tik kai kalbama apie seksą ir vaikų gimdymą. O kai kalbama apie reikalus, tai čia jau kuris geriau išmano.”
  • O. Koršunovas: “Moteriai niekada nebuvo suteikta teisė būti visapusišku žmogumi. Šią teisę uzurpavo vyrai. Bet dabar mes išgyvename kitus laikus. Moterų gyvenime vyksta revoliucija – jos tampa lygios su vyrais: politikoje, mene, socialiniame gyvenime. Statistiniai rodikliai vis dar vyrų pusėje, bet atotrūkis mažėja”.

Galimybės

Tai va, manau, visos galimybės pavaduoti viens kitą, nepaisant lyties (jo, jo, jo, apart gimdymo) yra. O kaip gi fizinė galia? Negi moteris pakels sunkų daiktą pati? “Use your brain” pasikviesk, kas gali pakelti. O kaip parduotuvė? Negi moteris turi tampyti sunkius krepšius? “Use your brain again”, pasiplanuok kai perki kiek gali panešti arba susitark su antra puse, kad kai reiks daug nupirkti, nulėks jis arba iš viso išsikviesk Barborą. Ir jo, vyrai patys nemoka pasidaryti valgyti. Senais laikais jie nusišovę šerną mirdavo iš bado, nes nežinodavo kaip jį suvalgyti. O kaip mašinos, negi moteris turi pati pasikeisti ratą? Manau, kad gali ir pati, o jei yra šaibu, tai gali išsikviesti kelių pagalbą. Na žodžiu, mechaniniai ir išgyvenimo reikalai šiais technologiju laikais išsprendžiami aptarnavimo sferos pagalba. Atsidarai Google per savo išmanųjį ir viskas bus padaryta. Nuo to neužaugs nei kiaušai tarp kojų, nei dings kiaušai.

Sudėtingesni reikalai – edukacija, stereotipai ir psichologiniai faktoriai.

Edukacija.

Berniukų ir mergaičių edukacija skiriasi. Mergaitėms nuo pat vaikystės “lesama” į galva BŪK: tvarkinga, santūri, švelni, estetiška, graži ir likimas tau atves tavo princą. Afigienai!!!! Kol lauki, tos drąsesnės ir naglesnės susirankioja uogas nuo torto ir gyvena. Ir ne kartą teko matyti, girdėti, kad berniukai mėgsta labiau berniukiškas mergaites, nes su jomis yra labiau ką veikti 😉 Ir būti tik gražiai – ne kažką, nes pabendrauti irgi pasirodo fainai ir bendrauti tomis pačiomis temomis irgi fainai.

Berniukų edukacija: neverk, buk vyras, vyras turi galėti viską, vyras turi visą žolę apš***ti. Jausmai? Kokie dar jausmai, nesvaik, išgerk 50 gramų ir eik vėl dirbt, nes tikras vyras turi…. Ir kai reikalas pakrypsta apie saves suvokimą, kito suvokimą, emocijas, tai gaunasi: “kas jai bl*** negerai?” Tai va, edukacijos prasme ir kalbam, vieni kinietiškai, kiti hebrajų. Nu, nes hormonai skirtingi gi 🙂

Stereotipai.

Na jau rašiau apie tai. Ir kam keistis? Mano tėvai, seneliai, proseneliai, priešistoriniai žmonės taip gyveno. Ir nesvarbu, kad benzininius variklius jau keičia elektriniai, stumiam ir toliau tą patį reikalą. Ir viskas čia normalu, nes kaip mokslas sako, kad žmogus yra energiją taupanti būtybė, kol seni dalykai veža tol važiuoja.

Psichologija.

Va čia jau kosTmosas ir svaigalų teorijos, bet….. Psichologijoje sakoma, kad berniukas savo antoje pusėje ieško mamos (ne visada), mergaitė – tėčio (irgi ne visada). Kartais ieškoma kompensacijos dėl negautų dalykų iš tėvų. Tai va, tėtukas turi būti tas gynėjas, atliepėjas, aprūpintojas ir supratėjęs. Todėl sukūrus santykį, visas tas krūvis suprojektuojamas ant nekalto pasimetusio vaikino. Ir atvirkčiai, mergina, turi paglostyti galvytę, pamaitinti, duoti papuką, abskalbti ir išleisti bėgioti į lauką. Labas rytas, reiktų pabusti ir suvokti, net jei to pakeisti negalima, kad čia ne tėtis ir ne mama, čia kitas žmogus, partneris, ne su besąlygine meile ir su ne besąlyginiu įsipareigojimų, tai KITAS žmogus su savo reikalais. Ir kad užmesti savo poreikių tenkinimą kitam – mažvaikiška.

Tai tiek to lytiškumo 🙂 Nu jo, dar yra tie nelemti hormonai ir PMS, bet emocijų atpažinimas, išreiškimas ir įvaldymas – jau kitas straipsnis.

Susiję Simonology straipsniai:

Rekomenduojami straipsniai:

Straipsnio muzika: “American Woman” – Lenny Kravitz

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

No votes so far! Be the first to rate this post.

Parašykite komentarą

Related Posts