You are currently viewing Mentoriaus paskirtis

Mentoriaus paskirtis

views
6

Vienas atkaklus mano veiklos kritikas duoda man daug peno. Jis leidžia man suprasti ir pamatyti kaip dažnai situacijos sprendimas priklauso nuo mūsų vidinių įsitikinimų ir būsenų. Liedžia suprasti, kad neretai išspręsti situaciją galima išsprendžiant save. Kai manęs klausia kaip susitvarkyti su žmona, draugu, vaiku, darbu, aš turiu žinojimą, kad reikia spręsti tiek situaciją, tiek patį žmogų. Nes kartais paanalizavus ir pasvarsčius patį užklausėją galima jam parodyti jo vidinį užsiciklinimą, kuris atrodo išorine problema. Ir kartais žmogui išsisprendus pačiam save, išorinė problema tampa nebeaktuali.

Pvz:

“Tu man negaletum padeti susitvarkyti su savo psichologine busena kai yra kokia personalo krize arba as jauciuosi lyg mano pavaldiniai nevertintu manes ir mano, kad mano kompetencija per zema. Nes Tau tiesiog nera teke saves pateikineti pries dideles organizacijas, pries didelius kolektyvus ir Tu nezinai nei kokios emocijos, nei kokia busena uzplusta”.

“As jauciuosi lyg mano pavaldiniai nevertintu manes ir mano kad mano kompetencija per zema”

Tokią situaciją protinga būtų apžvelgti iš abiejų pusių, nes to rodiklis “man atrodo”. Čia ir yra verslo psichologo, mentoriaus, koučerio kompetencija padėti suprasti savo mąstymo schemas, įsitikinimus, kad išsigrynint kiek tai atrodo, kiek tai tikrovė.

Ir jei tai pasirodo jog panašu į tikrovę, galima pradėti ieškoti kodėl. O kartais toks galvojimas apie save – tiesiog prasti santykiai šeimoje, nepasisekęs projektas, gyvenimo dogmos, suprastėjusi sveikata, kažkieno pasakyta nuomonė, sureagavusi su jūsų asmenybiniais konstruktais…….

“Tu nezinai nei kokios emocijos, nei kokia busena uzplusta”

Psichologas gyvenime išbūna ne visose situacijose, tačiau jis supranta bendražmogiškas savybes, būdingas žmogaus rūšiai. Taip pat jis supranta emocinius mechanizmus. Suprantu jų apraiškas ir iš to kylančius veiksmus. Visą tai galima individualiai pritaikyti kiekvienai asmenybei. Tiksliau mentorius pateikia informaciją, ją sukalioja įvairiais kampais ir ji “įsipaišo”, pasisavina taip kaip klientui tai yra priimtina. Tiksliau kaip priimtina jo individualiai psichinei sistemai.

Verslo psichologui, mentoriui, koučeriui nebūtina (bet būtų privalumas) išmanyti fizikos, mechanikos, inžinerijos, finansų, jam svarbu išmanyti žmogaus psichikos inžineriją. Ir tandeme su klientu, jie gali tai pritaikyti fizikai, finansams, mechanikai, inžinerijai, teisei.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts