You are currently viewing Mintis > emocija > kūno pojūčiai > iš to kylanti elgsena

Mintis > emocija > kūno pojūčiai > iš to kylanti elgsena

views
7

Šiandien dukra manęs klausia ryte:

– Tėti, kokia tavo nuotaika?

– Linksmas žinok aš, – atsakiau.

– O kodėl, – klausia ji? Susimąsčiau trumpam ir sakau:

– Nes mintys geros galvojasi. Vėliau išėjau šunį pavedžioti ir giliau susimąsčiau apie tai ką pasakiau dukrai.

Dabar aktyviai gilinuosi į minties, emocijos, pojūčio ir elgesnos sąsają. Mano nauja formulė, mokantis emocinio intelekto ir emocijų panaudojimo yra mintis > emocija > kūno pojūčiai > iš to kylanti elgsena.

Rytinę gerą nuotaiką sukėlė mintys. O kas įdomiausia, mintys apie galimai būsimą sėkmę. Kitaip tariant gyvenau avansu į priekį, mėgavausi ateities numanomais malonumais. Mintys iššaukė malonias emocijas. Malonios emocijos išsireiškė hormonų pavidalu ir suteikė malonius kūno pojūčius. Malonūs kūno pojūčiai suteikė žvitrumo, energingumo. Tuomet ir kiti gyvenimo įvykiai nusispalvino geltonensne spalva. Esamas gyvenimo momentas tarsi gavo geltonesnę peizažo injekciją. Ir pagalvojau, kad tokį efektą, tokią grandininę reakciją sukėlė paprasta mintis iš kurios mano psichika suformavo ateities perspektyvą.

Paskui paraleliai pagalvojau, kad palyginimui, vakar, užvakar, mintys buvo kitokios ir tų dienų peizažas buvo juodas. Tada pagalvojau, kaip anksčiau stengdavausi kurti gyvenimo situacijas, kreipti gyvenimo įvykius, kreipti mintis, kad dažniau formuotųsi teigiamos mintys. Buvo daugiau fantazijų, prognozių, numanymo, ženkliai mažiau gyvenau realiose aplinkybėse. Viso to palaikymui dėdavau daug pastangų. Stengiausi suvaldyti aplinkybes ir pats kurti savo kryptį. Rinkausi į ką ir kaip reaguoti. Su kuo ir kada būti. Ką ir kaip daryti. Ką pataisyti, ko vengti. Kaip save sustiprinti, kad galėčiau palaikyti norimą situaciją.

Paskui pagalvojau, kad jau beveik metai, kai leidžiu mintims be recenzijos būti, kai nesistengiu perkalbėti, sustabdyti savo emocijų. Kai necenzūruoju emocijų, tik stebiu minčių kaitą ir iš to kylančių emocijų, kūno pojūčių ir elgsenos kaitą. Toks stebėjimas man suteikė galimybę susiformuoti kitokį požiūrį į emocijas, kurios mane veikia. Kitoks požiūris performavo kitokį santykį su emocijomis. Iš to sekė kitoks elgesys. Gyvenimas ir požiūris į gyvenimą pasikeitė.

Apie tai ir daugiau pasakoju savo naujoje knygoje apie tai, kaip emocinio intelekto lavinimas keičia mąstyseną ir gyvenimą. Knygos nuoroda čia https://www.emocijudirbtuves.lt/emociju-valdymas-knyga

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts