Motyvacija. Motyvacijos psichologija.

Motyvacija. Motyvacijos psichologija.

views
19

Bėgu šiandien krosą ir lenda mintys: per sunku, kojos silpnos, gal jau aš pasenau, pučia vėjas, ir kam man to reikia?

Gavau iš buhalterės sutikrint 200 sąskaitų, keikiu savo verslo sistemą, rangausi kaip sliekas ant kabliuko, burnoju, kad tai ne mano darbas.

Programuotojai suprogramavo keletą atnaujinimų ir dabar reikės kelias valandas spaudalioti mygtukus, testuoti ir garantuotai rasiu klaidų. Reikės perdaryti ir vėl nuobodžiai spaudalioti.

Susirgo vaikas prie to pačio, nusimato savaitėlė kardomosios priemonės. Sakyčiau demotyvacija.

Motyvacija

Prieš tris metus bėgu krosą. Prisisvaigau savo galvoje, kad aš labai geras bėgikas. Trylika kilometrų iš Nidos į Preilą truko kaip akimirka. Geriausias visų laikų rezultatas. Madingi sportiški rūbai, kažkas panašu į profesionalų sportininką, žmonės žiūri. Po kroso įdėsiu savo rezultatą į Facebook’ą, visi sakys “wow čia pavarei”.

Prieš metus firmoje padariau naują kampaniją ir “užvirinau” geriausią visų laikų pelną. Keli šimtai sąskaitų. Vartau jas po kelis kartus, su šypsena dedu pliusus ant jų. Pinigėliai, planas veikia!!!!

Su programuotojais dirbam prie vieno projekto, kuris galimai pramuš kelius į Lenkijos rinką, 40 mln. klientų, o šventas Dieve!!! Doleriai jau sukasi akyse. Jau važinėju su savo Audi S5 Sportback. Gerbiu save kaip sumanų verslininką. Su motyvacija taisau klaidas diena nakti.

Vis dėl to mama pasiims šiandien vaiką, kardomasis areštas atšaukiamas. Su vėjeliu lėksiu į darbą peržiūrinėti taip užknisančių sąskaitų.

Geležinis žodis reikia

Kalbėjau praeitą savaitgali su Don Pedro, taip vadinu savo tėvuką. Klausė kodėl Don Pedro. Manyčiau dėl to, kad Don Pedro man simbolizuoja tą paprastą, mielą Italijos mafijozi patarėją, kuris yra nepastebimas, bet visi pas jį eina pakalbėti. Arba Don Pedro iš Meksikos, kuris gyvena kokiam nors kaimelyje. Ir važiuoji pas jį myliu mylias, kad pasikalbėti, nes pokalbiai su juo ramina.

Taigi Don Pedro pasakė tokią frazę: “aš buvau ugdytas, kad gyvenime dažniausiai yra REIKIA ir tiesiog darau”. Simonology pamąstė, kad tam reikalinga žvėriška valia ir didelis savęs ignoravimas. Juk būna dienų, būna nuotaikų, būna darbų, būna žmoniūūūūū……

Pasakiau Don Pedro, kad tai žmogui atsiliepia kaip hemorojus, infarktas, kraujagyslių užsikimšimas, insultas, tiesiosios žarnos vėžys ir visos kitos prievartinės ligos. Juk kūnui apkrova labiau pakeliama, kai ji sutepta laimės hormonais. Tiesiog slysta geriau. Jis neprieštaravo.

Motyvacija

Motyvacija tarsi pranašas, kad nusimato malonus apdovanojimas. Būsime liaupsinami ir smegenys lieps skydliaukei išskirti endorfinų ir dopaminų. Padarysime gerą sandorį, mumis didžiuosis ir užsitikrinsime geresnį pragyvenimą, smegenys ruošia seratonino ir endorfinų dozę. Šįvakar nusimato karšta naktelė lovoj? Smegenys ir antinksčiai jau stimuliuoja seratonino, oksitocino, testosterono ir progesterono receptorius. Ir kai visa ši šilta biochemija patenka į kraują, apglušina galvelę, plaukiojame malonioje šokolado jūroje.

Mes norim motyvacijos

Mes norim motyvacijos! Norime daryti darbus su vėjeliu, tik malonius darbus. Kažkada mano psiterapeutė išsireiškė kažkaip taip, kad sveika, kai žmogus supranta jog jis gyvena pasaulyje, kuris turi ribojimų. Dar nuo savo patirties ir kitų psiterapeutų išminties pridėčiau, kad tuos ribojimus pažinti ir įveikti derėtų sveikai. Tai reiškia, kad jei ribojimai labai mūsų nenuvils, jie bus lengvi, mažiau sunkūs, sunkūs ar pakenčiami, mes jų imsimės noriai, pakankamai noriai, užsidegę. Tačiau jei ribojimai bus žlugdantys, neįveikiami, per dažni, per sunkūs, ate pasitenkinime. Ate pasitenkinime, tai ate ir hormonai. Ate hormonai, ate ir motyvacija. Tai ką daryti?

Mano asmeninė patirtis

Nerekomenduoju

Pasiūlymai nusmukdyti save į dugną, kad suprasti vertę. Gasdinti save, kad gali būti ir blogiau. Pasidžiaugti, kad žmonėms būna ir blogiau. Kurti sau neįveikiamus scenarijus, kad pasitenkint tuo ką turi. Ugdyti valią. Apsiriboti įsitikinimais ir bendra nuomone, kad taip yra ir taip turi būti. Nepalikti sau kitos išeities. REIKIA. Privalau.

Rekomenduoju

Motyvacija man kaip poezija, kūryba, menas, improvizacija. Kūryba teikia pasigerėjimą, pasitenkinimą. Todėl kiekviena socialinė visuomenė turi renginius, teatrus, muziejus, galerijas, kelionių organizatorius. Atrodytų, kad valia ir REIKIA yra labai sunkūs ir pagarbos verti dalykai. Tačiau kūryba ir išradingumas taip pat yra labai sunkūs dalykai. Gal net sunkesni. Nes rasti išeitį, reiškia galvoti. O galvoti baaaaaaasiai sunku. Dažnai mes vietoj galvoti ar laukimo kol sugalvosim renkamės kentėti per valią ir REIKIA. Pataikyti ant motyvacijos bangos yra sudėtingas menas ir improvizacija. Tai nuolatinis savęs stebėjimas, aplinkos stebėjimas ir įvertinimas, procesų tarpusavio derinimas, pasirinkimai, ne retai pasirinkimas eiti prieš srovę, rizikinga improvizacija, nestandartinis elgesys. Visam tam REIKIA milžiniškų resursų, bet tai darome SAVO pasirinkimu. Lendam pro rakto skylutę, bet lendam su žinojimu, pasiruošimu, patirtimi.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu