Nenoriu, kad psichologas į mane žiūrėtų kaip į ligonį

Nenoriu, kad psichologas į mane žiūrėtų kaip į ligonį

views
27

Šiandien ėjau gatve ir sutikau pažįstamą. Visad su juo kai susitinkam pakalbam kaip sekasi. Jis manęs paklausė kur einu, aš atsakiau, kad pas psichologę. Paklausė kodėl. Atsakiau, kad geriau save pažinti. Jis paklausė ar gera. Atsakiau, kad kiekvienam individualiai reiktų rinktis. Paskui jis man pasakė, kad irgi visai norėtų nueiti, jei terapeutas į jį nežiūrėtų kaip į ligonį. Ir kilo toks pamąstymas.

Psichologo požiūris į klientą

Nežinau kiek dažnai taip pasitaiko, bet susidaro įspūdis iš pasakojimų, iš to kiek pats patirties turiu, kad terapeutai klientui sukuria atmosferą, kad su klientu ne viskas tvarkoje. Jau pats faktas visuomenėje, kad eini pas psichologą, reiškiasi esi susipykęs su galva. O jei dar nueini ir į tave pažiūri su užuojauta ar skvarbiu gelbėjančiu žvilgsniu, tai veikiausiai tikrai pasijauti kaip iškritęs iš normos. Niekad nebuvau pas Justiną Buroką, bet man susidaro įspūdis, kad jis pozityviai priima, arba sukuria tokią atmosferą. Maždaug “prisėsk, pasišnekučiuojam apie tai kas tau aktualu”. Tai ko norėtų mano pažįstamas, pasišnekėti. Kažkada Freud’as savo FB puslapyje “Just FrienD” užvedė apklausą “ar turi draugą pasišnekėti?”. Nes neretai, kad užlipti į Everestą, reikia pradėti Tatrų Slovakijoj. Manau tam pritartų mano draugas Andrius iš “Kalnais ir miškais“. Tad ir terapijoj viskas galėtų prasidėti nuo lengvesnės atmosferos. Nebent klientas kaip aš, kuris neria iškart giliai kaip į Marijanų įduba prie Filipinų. Bet čia jau pagal “susirgimo” laipsnį.

Kodėl psichologas galėtų į mus žvelgt kaip į paklydusį šunytį?

Nesu psichologas, bet pradėsiu nuo savęs. Kai pačiupinėjau psichologijos mokslą, jis man žaibišku greičiu atidengė nemažą kiekį informacijos. Pasimatė ko nesimatė. Tada tapau “žiniuoniu“. Galėjau įvardint ką matau savyje, o paskui išėjo pamatyti ir kituose. Norėjosi kuo skubiau save realizuoti, realizuoti savo žinias ir pradėti kitus keisti, gydyti. Tačiau branda ateina su laiku, net ir psichologijoje. Su laiku apsiramini ir nepradedi visimes piršti koks tau reikalingas krikščioniškas kelias. Visad galvodavau ar Olegui Lapinui pofig ant tų kuriems jis dėsto ir jis tik mėgaujasi savo žaidimu? Ar čia kažkokia terapijos forma? Nežinau ir dabar, bet sekant tokių ir kitų kai kurių terapeutų pavyzdžiu, galvoje pradėjo formuotis nuomonė: “aš nesirūpinu žmonėmis, jie tai puikiai daro patys. Aš žiūriu, kad nuo savęs neprikakočiau kur nereikia ir paprašytas jei noriu ir galiu išklausyt, padėt susivokt”.

Kitas aspektas

Yra klientų kalbų, kad psichologais tampa žmonės, kurie patys turėjo, turi problemų. Sakyčiau, kad tai protinga priežastis susipažinti su sielos mokslu. Tad labai žmogiška, kad psichologas gali savo problemas perkelti į klientą taip vengdamas susidurti su jomis akistata. Žmogiškas bruožas, bet neatsakingas. O profesionaliai ir nepateisinamas. Yra ne kartą tekę girdėti psichologijos studijas baigusių merginų pasisakymus, ką jos mato, kas blogai, ką reiktų BŪTINAI keisti. Arba ezoterikes kalbant ko tau trūksta, kada galėtum būti laimingas, kaip netinkamai gyveni. Pradedančiojo sindromas jei taip galima pavadinti. Kiti ir pasilieka pradžioje.

Arba

Arba yra terapeutų, kurie prarado motyvaciją arba perdegė ir diagnozes bei patarimus dalina kaip švedai socialines išmokas. Bet ši forma nėra pati blogiausia, nes žmonės ieško vedlio: valdžia, bažnyčia, influenceriai, spauda, žvaigždės……. Tad šis metodas yra įprastas. Gal tik užknisa kai daug diagnozių suranda, o iš esmės tereikia tik išklausymo ir atliepimo.

Na ir paskutinis

Vyras neturi problemų, vyras jas išsprendžia. Vyras nesikundžia, nesiguodžia. Nes jei vyras turi problemų ir negali jų išsispręsti, jis gali prarasti vyriškumą. Va moterims tai priimtina ir galima, nes jos silpnoji lytis. Ir šiais laikais vyrai moteriškėja, kas nepatinka nei patiems vyrams, nei moterims. Tad kai į kabinetą ateina vyras, terapeutui derėtų jo paklausti “Viskas gerai seniuk?” Pamąstymui 😉

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts