Nepasitenkinimas. Iš kur jo tiek pas mus?

Nepasitenkinimas. Iš kur jo tiek pas mus?

views
16

Kodėl esame taip nepatenkinti? Kodėl reiškiame tiek daug nepasitenkinimo? Iš kur jo tiek pas mus? Kartais tenka akimis prabėgti spaudą. Komentarai tai dieve, dieve. Prisimenu iš vaikystės kaip suaugę sedėdavo prie TV ir komentuodavo valdžią, kitų žmonių sprendimus. Tenka pascrolinti ir Facebooke. Net draugų tarpe komentatorių atsiranda. Taigi pažvelgsiu iš kur galimai atsiranda nepasitenkinimas.

Minios sindromas

Pastebiu, kad tai stiprus nepasitenkinimo skatintojas. Neretai būna net ne asmeniškas, kylantis iš asmeninio nepatogumo. Tiesiog noras būti kaip dauguma. Noras būti su dauguma. Noras būti “pilietišku”. Iš psichologijos mokslo pusės žvelgiant, tai būtų pasąmoninė baimė nepritapti. Noras jaustis bendruomenės dalimi ir jaustis saugiai.

Perimtas įprotis

Tam tikroje aplinkoje gyvenantys individai adaptuojasi ir asimiliuojasi prie aplinkos. Perima aplinkos fragmentus į save. Tad jei gyvename tarp žmonių, kurie propaguoja nepasitenkinimo reiškimo būdą, dalyvauja spaudoje, televizijoje, nejučia perimame aplinkos įpročius. O jei dar aplinkoje gyvenantys žmonės – autoritetai….

Komunistinės liekanos

Kažkada gyvenome, mūsų tėvai, protėviai gyveno tokioje santvarkoje, kur tereikėjo vykdyti ir už tave buvo nuspręstas atlygis. Jei tu vykdei kas pasakyta, o “dievai’ maitintojai neįvykdydavo savo pažadų, kildavo vidinis nepasitenkinimas, kurį kaupėme. Nes išreikšti buvo baisu. O kaupti amžinai negalime, tai turi kažkur išsitransliuoti. O išsitransliuoja gerai į nepavojingus atpirkimo ožius. Kaimynai, šiaip žmonės, valdžios iškelti atpirkimo ožiai, artimųjų ratas. Klausyt ir vykdyt sistema taip įsišaknijo galvose, kad tai tapo buitimi, požiūriu, gyvenimo būdu, laisvalaikiu. Įpratome gauti. O jei negauname – nepasitenkinimas.

Ugdymas

Tas pats ugdymas. Sėsk, nedaryk, ne taip darai, žiūrėk kaip reikia, yra tvarka, būk kaip visi, privalai…. Visa tai atima mūsų atsakomybę užsavo veiksmus. O jeigu mes nesame atsakingi už savo poreikius, o atsakingas kažkas kitas…. Tai tas atsakingas “Dievas” taip pat klysta, nes jis žmogus. Sakyčiau nepasitenkinimas didžiąja dalimi kyla iš atsakomybės stokos ir tikėjimos, kad bus duota.

Civilizuotumas

Nepasitenkinimas yra pykčio išvestinė forma. Nepasitenkinime yra pykčio. Kas iš mūsų ekologiškai mokame reikšti nepasitenkinimą darbu, situacija, aplinkybėmis, šeima, likimu…? Šioje vietoje praverstų emocinio intelekto pradžiamokslis. Bet jei jo nėra, susikaupusį nepasitenkinimą kažkur dėti tai reikia. Muštis nevalia, rėkti neandertalietiška, niokoti – finansiškai žalinga. Gerti – padeda tik pusdieniui. Bet komentuoti, kritikuoti, išsakyti savo “nuomonę”, kaltinti, liepti, teisti, smerkti, pašiepti – civilizuotai toleruojama nepasitenkinimo išraiška. Tai nepasitenkinimo iš kūno ir psichikos pasišalinimo būdai.

Aš galėčiau geriau

Neretai viduje gyvena ir įsitikinimas, kad aš galėčiau geriau. “Juk viskas taip paprasta, kaip jie nesupranta ir nemoka?” Sakyčiau tai egocentriškumas. Jis veikiausiai irgi atėjęs iš vaikystės. Galbūt lepino, o galbūt kaip tik labai žemino. Galbūt nepagrįstai vertino. Galbūt kūrė iliuzijas ir už jas skatino. Nesusiformavo geba pažvelgti išeinant iš už savo ribų, nes gyvenome tik savo parapijoje. Sako vaikas iki 4 metų išgyvena visagalystės sindromą ir jam derėtų leisti taip manyti, nes jo psichika per silpna galvoti kitaip. Tačiau su amžiumi ekologiškoje raidoje šis įsitikinimas turėtų pereiti į kitokį įsitikinimą. Tačiau jei raida buvo praeita labiau netinkamai nei tinkamai, tai užsitęsia ir į suaugystę, o gal net visą gyvenimą.

Siūlymas

Jis sarkastiškas, bet linksmas. Jei nepasitenkinimas yra pykčio forma, o pyktis energija, tai tą energija galime panaudoti. Su sąlyga, kad uždarėme Ignalinos atominę elektrinę, mums trūksta elektros. Tad galime nusipirkti namuose dviračių treniruoklius ir vos tik iškilus nepasitenkinimui minti ir gaminti sau elektros energiją. Lesto berods moka 17 centų už kilovatvalandę 😀 O jei rimtai, tai įsitikinimų ir požiūrio keitimas, bei prisiėmimas atsakomybės sau, mažina nepasitenkinimo lygį. Dviračių treniruoklių nepirkit 😉 Nes mes gi ne tokie, ane? 😀

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(1)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu