Nepasitenkinimas. Ką reiktų žinoti?

Nepasitenkinimas. Ką reiktų žinoti?

views
16

Šioje būsenoje nelengva netgi rašyti. Vis kažkas negerai. Kaip vaikystėje sakydavo “viduje apsigyveno ožiukai”. Reikia išvaryti. Taigi, nepasitenkinimas. Iš ko jis susideda? Kokie jo ingredientai?

Ingredientai

Kaip šviesuoliai teigia, būsenų savireguliacija prasideda nuo jų atpažinimo ir įsivardinimo. Jei jaučiate kažkokią būseną ir įsivardinant jums mintyse ateina tokie įvardinimai: pyktis, suirzimas, nusivylimas, pagieža, konfliktas, piktavališkumas, panieka, sudirgimas, vertėtų pagalvoti apie nepasitenkinimą.

Kodėl būtent tokie ingredientai?

Nepasitenkinimo metu jūs pykstate, nes kažkas pažeidžia jūsų taisykles. Ir tai nebūtinai gali būti žmogus. Tai gali būti aplinkybės, aplinka, jūs pats.

Suirzimas yra lengva pykčio forma. Jus tik dirgina, bet neužveikia, bando kantrybę iki kol sprogsite.

Nusivylimas. Nusivylimas atsiranda todėl, kad vyksta ne pagal planą, ne pagal jūsų taisykles.

Pagieža, ji atsiranda todėl, kad jei kažkas pažeidžia jūsų taisykles, jūs norite jas atstatyti ir nebūtinai kažką dėl to darote, bet pykstate viduje.

Konfliktas priklauso nuo nepasitenkinimo intensyvumo. Įmanomas išsprogimas į įšorę, nes situacija jautri, kažkas kėsinasi į jūsų suverenitetą.

Piktavališkumas čia normali būsena. Nes geras nori būti, kai jautiesi saugus, patenkintas. Kai atsiranda nepasitenkinimas, egoizmas sako, jog reikia pirmiau rūpintis savo ribų atstatymu.

Nepasitenkinimo metu lengvai atsiranda panieka ne savo taisyklėms, nes jūsų taisyklės jums yra svarbiausios.

Iš kur atsiranda nepasitenkinimas?

Dažniausiai nepasitenkinimas yra kažkokių nesėkmių grandinė. Jeigu jūsų viduje nesėkmių tūno daug, nepasitenkinimas susiaktyvuos greičiau. Tai lyg tiksinti bomba, chroniška liga. Ir kai jau ego “sako gana”, kai jam jau užteks tos tolerancijos, laikas pasirūpinti savo interesais, “kiek galima pralaiminėti?” Jis pasikviečia pykti ir kitus ir pradeda streiką.

Kas vyksta nepasitenkinimo metu?

Reikia turėti omenyje, kad šiuo metu jūs esate nepasitenkinimo būsenoje. Kai žinote ingredientus, žinote kaip jie jus veikia. Tai būtų galima vadinti jūsų šaltu protu. O šaltu protu galima operuoti net nepasitenkinimo “minų lauke”, kur bet koks vėjo pūstelėjimas gali išprovokuoti iškrovą į išorę. Ir iškrova šioje situacijoje būtina, bet apie ją truputi vėliau.

Taigi, nepasitenkinimo metu jūs viską matote per nepasitenkinimo filtrą, šydą, foną. Jus veikia tam tikros emocijos, emocijų mišiniai. Ir visi šie dalykai ieško patvirtinimo. Patvirtinimo tiek išorėje, tiek jūsų viduje. Prisiminkite, kad nepasitenkinimo metu jūs prisimenate kas blogai buvo praeityje. Prisimenate šiaip daugiau jus erzinusių momentų nei normalioje būsenoje. Vaizdžiai kalbant, nepasitenkinimas vaikšto kaip blogas vaikas, žnaibydamas jūsų psichikos lobyne glūdinčias praeities nepasitenkinimo situacijas.

Tas pats ir išorėje. Ką normalioje būsenoje toleruojate, tai nepasitenkinimo būsenoje išorėje viskas sutirštėja. Jus gali nervuoti net kvapas, kažkieno kvėpavimo garsumas.

Patvirtinimas ir iškrova

Taigi nepasitenkinimas, taip galima sakyti, ieško bendraminčių. Kas viduje anksčiau bijojo išsireikšti, buvo nustelbtas, dabar buriasi į chebrą ir ieško atpirkimo ožio, kad išsikrauti. Atmosfera sutirštinta iki tokio lygio, kad galėtų išsprogti. Ir jūsų akutės ir pojūčiai ieško kur tą energiją padėti. Nepasitenkinimą visuomenėje išreikšti nepriimtina, nes tai jūsų asmeninis kaltinimas iš vidaus išorei. Niekas nemėgsta kai juos puola. Todėl dažniausiai nepasitenkinimas slepiamas, slopinamas. Populiarios frazės “man viskas gerai”, “nieko tokio”, “ne pasaulio pabaiga”. Ir vis dėl to galiausiai jis per kažkur išlenda. Pageidautina, kad ne ant silpnųjų, užsižiopsojusių ar per pačio sveikatą. Nepasitenkinimą galima išleisti mažom neskaudžiom dozėm. Išveikti veikloje. Pasiknaisioti savyje ir pamodifikuoti savo požiūrį, išreikšti mene.

Jei išreiškiate ant kito žmogaus visa amplitude arba jums netyčia pavyko išsprogti, tikėkitės atgalinės reakcijos. Nes projektuodami savo nepasitenkinimą į kitą, žaidžiate su jo ego, kuris pasiruošęs gintis.

Pasekmės

Jeigu jau taip nutiko, kad per didelę nepasitenkinimo dozę iškrovėte ant kito žmogaus, tikėkitės atgalinės reakcijos. O reakcijos gali būti įvairios. Jei žmogus stipresnis, pažadinsit jo vilką ir jis jus gindamasis stipriai apkandžios. Jei žmogus kiškutis, jo ego jums sukels gailesčio reakciją, kuri yra taip pat skaudi, nes jūsų ego tada pradės jus ėsti koks jūs beširdis. Jei savo nepasitenkinimą pavyko ištransliuoti pasimetėliui, jis tą emociją nuneš kitam silpnesniam ir ant jo išsikraus. Todėl vertėtų su šiomis išraiškomis būti atsakingai skrupulingu.

O jei

Jei nepasitenkinimą išveikėte, išreiškėte mene, priėmete sprendimus, modifikavote savo įsitikinimus, mažomis dozėmis padalinote kitiems? Turėkite omenyje, kad jūsų veiksmai buvo įtakoti, paveikti šios būsenos. Ir jei nepasitenkinimą nuspalvintume šuduko spalva, tai visi jūsų padariniai turės truputi to atspalvio. Kai tai žinosite, padariniai, atgarsiai nebus tokie netikėti ir stebinantys. Jūs turėsite koregavimo privilegiją savo rankose. Arba jei tai nepasirodys per daug įkyru, galėsite tiesiog tai toleruoti. Ir ši būsena ilgainiui praeis. Fokusas tame, kaip jūs tokioje būsenoje elgsitės ir ją sureguliuosite. Galima kaip per 24 valandas “duoti in snukį, nes ant stalo nebuvo nieko padėta”.

P.S.

P.S Nepasitenkinimą dėl gramatinių klaidų, prašyčiau transliuoti tiesiai Kauno J. Jablonskio gimnazijai. Nes Simonology biuras šių skundų nepriima 😉

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu