Nusiraminimo slenkstis

Nusiraminimo slenkstis

views
11

Kas tai yra nusiraminimo slenkstis? Tai riba, kai mes gauname arba mums yra pasiekiamas nusiraminimas.

Kaip tai pasireiškia?

Religingam žmogui

Religingam žmogui, tai Dievas, kuris jį išgirsta, atsisuka į jį, priima į save, išklauso jo ir suteikia jam malonę.

Vaikui

Vaikui nusiraminimo slenkstis, tai kai mama arba tėtis skiria jam dėmesį, išklauso, patenkina poreikius. Poreikis vaiko atveju skambėtų maždaug taip: “nepalik manęs vieno, aš bijau“. Ir tuomet saugioje aplinkoje vyksta nusiraminimas. Nusiraminimo sąlyga galėtų būti visiškas baimės pašalinimas ir/arba tokia sąlyga: “gal ir nepavyko pašalinti baimės, bet aš jaučiuosi saugus DABAR. Ir galbūt “tikrasis” grūdinimasis (psichologinis atsparumas) yra tame kaip išmokstama pajausti tokią būseną ir labai sunkiose aplinkybėse. Svarbu atkreipti dėmesį, kad IŠMOKSTAMA.

Mokslo žmogui

Mokslo žmogui, tai reikštų, kad jam žinomi nerimo įveikos mechanizmai priėjo savo galimybių ribą ir organizmas paleidžia biochemines medžiagas.

Psichologui

Psichologui tai reikštų, kad vidinis vaikas pagaliau prisišaukė vidinį saugotoją.

Nuo ko priklauso kaip greitai nusiraminame?

Tai priklauso nuo aplinkybių, fiziologinių kūno struktūrų. Manoma, kad kai kurie žmonės yra imlesni, jautresni aplinkos poveikiui. Todėl dažniau įžvelgia pavojaus galimybes. Tai suprasdami jie patiria didesnį stresą vien dėl to, kad būtent jiems teko tokia dalia. Tačiau gyvenimo galimybės duoda tarsi papildomą paketą subalansuoti šiai būsenai. Jei žmogus yra imlesnis, jis gali išmokti išsikviesti nusiraminimą, greičiau pasiekti nusiraminimo slenkstį. Vaikystėje tai yra mokomasi su globėju, vyresniame amžiuje su terapeutų jei nepavyko išmokti vaikystėje.

Nusiraminimo slenkstis

Nusiraminimo slenkstis priklauso nuo to kaip greitai pagalba yra pasiekiama ir kaip lengvai prieinama. Tiems kam nusiraminimo mokymosi etape susiklostė aplinkybės, kad pagalba pasiekiama ne taip lengvai ir greitai, jie turėjo tuos laikotarpius išgyventi patys. Be tinkamų gairių išgyvenimo laikotarpių nerimo procesai buvo tiesiog slopinami, ignoruojami, kūrėsi neefektyvūs nerimo įveikos būdai. Todėl vidinis nusiraminimas tampa sunkiau pasiekiamas.

Aukštesnysis globėjas

Todėl neretai su amžiumi žmogus priima arba susikuria savo globėjus. Religingi žmonės atranda Dievą, kuris jiems sako: “kai tau sunku ateik pas mane ir rask ramybę”. Racionalūs žmonės atranda supratimą, kuris juos saugo ir viską jiems paaiškina. Kai kurie žmonės pasikliauja kitomis aukštesnėmis galiomis kaip likimas, angelas sargas. Žmonės besilankantys pas psichologus terapijose atranda arba susikuria kompensacinį mąstymą. Kai kurie neturėję tėvų paramos savo suvokime užsiaugina, susikuria vidinį tėtį, mamą. Kitaip tariant patys juo tampa ir ramina save.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts