Pilkas gyvenimas. Nusivylimo ir pesimizmo laikotarpis.

Pilkas gyvenimas. Nusivylimo ir pesimizmo laikotarpis.

views
41

Šiandien pažįstama paklausė gal norėčiau susitikti ir pasivaikščioti. Per daug nedėliojant iš galvos atėjo sakinys, kad šiuo metu išgyvenu nusivylimo ir pesimizmo laikotarpį ir esu paskendęs keliose veiklose bei neturiu noro kitkam. Šis sakinys buvo ypatingas man pačiam. Kad kasdienybėje daugiau nusivylimo ir pesimizmo mačiau ir taip. Šiame sakinyje gydantis suvokimas buvo jog tai yra laikotarpis. Ne kartą esu minėjęs, kad kai uždominuoja kažkokia būsena, nuotaika, ji būna visa apimanti. Per tą burbulą nesimato platesnio vaizdo. Būni tarsi savo akvariume, kuris pastatytas ant palangės ir susidaro įspūdis jog tai visas tavo pasaulis, nors aplink Kauno Šilainių rajonas. O už jo Eiguliai, Slabotkė, kelias į Klaipėdą. O už jų Vilnius, Panevėžys, Klaipėda Marijampolė. O dar už jų Baltijos jūra, Latvija, Baltarusija, Lenkija ir t.t.

Kai dominuoja jausmas

Kai dominuoja jausmas, jis atrodo visas pasaulis, visas gyvenimas. O nusivylimo ir pesimizmo jausmas, tai nuolatinis akmuo bate, kuris jau nebeskaudina, o tiesiog yra ir pastoviai brūžina.

Atrodo tiesiog visada reikia žinoti, kad apėmus jausmui taip yra ir viskas susitvarkys. Tačiau ne kartą taip pat esu minėjęs, kad mes esame logika + jausmai. Tai kol neateina jausminis patvirtinimas, žinojimas būna nepilnas. Pasirodo jausmas gali būti toks pat greitas kaip tryda, nespėjai pagalvot ir kelnės jau pilnos. Bet gali būti lėtas kaip darbo diena, kai nemyli savo darbo. Pesimizmą ir nusivylimą sunku pamėgti. Tai kągi daryti kol laukiame subręstant jausminiam patvirtinimui? Kaip komfortabiliau išbūti, pergyventi nusivylimo laikotarpį? Esu jau rašęs kažkiek apie tai, paskaitykit. Šį kartą papildysiu žinojimą. Įveikos trafaretas tas pats ir pradėsime nuo žinojimo, kas tai yra nusivylimas, apie ką jis.

Nusivylimas

Wikipedija duoda puikų apibrėžimą, net pats juo pasinaudojau:

Nusivylimas– nepasitenkinimo jausmas, kuris pasireiškia neišsipildžius lūkesčiams. Artimas apgailestavimo jausmui. Skirtingai nei frustracija, nusivylimas sukelia ne pyktį, bet silpnumo, nesėkmės, beviltiškumo jausmą. Nusivylimas gali būti streso priežastis, taip pat žlugdo motyvaciją. Nusivylimo priežastys būna labai įvairios (nusiviliama kitais žmonėmis, idealais, savo gebėjimais, prastais rezultatais ir t. t.).

Dėl to, kad nusivylime nėra pykčio aš turiu savo nuomonę, bet šis apibrėžimas man patinka, aiškus.

Taigi neišsipildę lūkesčiai

Ir vėl tie lūkesčiai. Gal tikrai jų geriau neturėti? Nebus ir nusivylimo. Juokiuosi pašaipiai. Esu rašęs apie lūkesčių atsisakymą kažkuriame straipsnyje. Jei įrašysit į Simonology paiešką žodį lūkestis, manau, atras tuos straipsnius. Taigi ir mano atvejų lūkesčiai nepasiteisino versle, Simonology projekte, su merginom, su vaiko rupyba, sportas per karantiną apribotas. Žodžiu patyriau nesėkmes beveik visose pagrindinėse gyvenimo srityse. Nenuostabu, kad įsivyravo nusivylimas ir pesimizmas kasdienybėje. Tad nusivylimo laikotrapiu pravartu atrasti priežastį kodėl. Tai įgalina imtis veiksmų.

Kokių veiksmų?

Pagal situaciją. Gal tiesiog pakaks nurašyti jog netinkamai laikotarpiui sukrito kortos ir tiesiog toks laikotarpis. Gal pravers peržiūrėti lūkesčius ir kai kurių atsisakyti, kai kuriuos performuluoti, kai kuriuos sumažinti….Galbūt reikės inicijuoti kažkokius pokyčius gyvenime, kad keisti situciją. O galbūt užteks kaip man išgimdyti tinkamą suvokimą, kuris atsiųs palengvėjimą supratus jog tai laikina ir tiesiog užvaldė jausmas. Viskas pagal situaciją.

Fiziologiniai efektai

Į nusivylimą reaguoja ir kūnas. Kažkada esu rašęs apie hormonų įtaką mums. Nedariau tyrimų, bet spėju, kad nusivylimo laikotarpiu krenta dopamino, seratonino, endorfinų lygis. Laimės hormonų lygis, kuris tik dar labiau pagilina emocinę krizę. O emocinė krizė savo ruožtu blogina fizine būklę, kūnas darosi vangus. Papuolame tarsi į užburtą ratą. Dažniausiai iš rato pavyksta išeiti, nes gyvenimas yra dinamiškas, vyksta kaita. Pasikeičia aplinkybės, užauga kitas požiūris, nutinka kažkas netikėtai gero, pasiteisina ilgalaikiai įdirbiai, atsiranda žmogus, kuris pasufleruoja kryptį. Na o jei užstringama rate, tai gali padėti specialistų pagalba. Kai kurie autoriai moko technikų kaip pasikelti laimės hormonų lygius. Berods O. Lapino straipsnių esu matęs. Kiti rekomenduoja keist aplinką, aplinkybes, požiūrį, atkabinti save nuo lūkesčių kurie sodina. Aš asmeniškai mėgstu prisikasti prie šaltinio ir pažiūrėti kas ir kodėl. O šaltinis yra lūkesčiai. Dirbtinė stimuliacija ir atsitraukimas, bent jau man, laimės alkoholikui, daug pagundų turintys veiksmai. Galima lengvai pradėti bėgti nuo savęs ir pradėti svaigintis perdozuojant hormonais. Ir galiausiai tai vis tiek nepatenkina lūkesčių.

Reziume

Tad turint žinojimo ir informacijos kas vyksta, kodėl prasidėjo, kas būna, galimi išbūvimo variantai padeda nesugriūti į lovą, užsikloti kaldra ir laukti geresnių laikų. Čia kaip daugelis panų laukia vasaros, o pusę metų gyvenimo nurašo. Prabanga. Tinkamas pasiruošimas leidžia pakankamai komfortabiliai gyvent ir drėgnuoju, vėjuotu šaltu gyvenimo laikotarpiu. O gyvenimą turim tai vieną.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(3)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu