You are currently viewing Pasivaikščiojimai su Freud’u. Gyvenimo kryžkelė.

Pasivaikščiojimai su Freud’u. Gyvenimo kryžkelė.

views
20

Freudas šią nuotrauką pavadino gyvenimo kryžkele. Šiandien nėjom sportuot, nes Freud’ui nuo įtupstų sakė sėdimąją skaudą. Tikiuosi nuo įtupstų. Man nuo vidinės įtampos skrandis nebedirba pora savaičių, tai nuolat nedavalgęs ir neišsimiegojęs. Žodžiu vienas problemų turi su burna, kitas su ši**na. Nutarėm šiandien nesiboksuoti salėje, bet išeiti pasivaikščioti. Eidami per mišką išvystėme temą apie paliktumą, apleistumą ir kas su tuo kyla. Paliktumą ne tokį, kur palieka, bet paliktumą apie tai, kai neatsižvelgiama. Kai nesi geras toks koks esi. Kai nesi priimtinas toks koks esi. Kai tavęs neišgirsta, nesupranta ir sukuria lūkesčius kokį nori tave matyti.

Kaip tai nutinka

Mes, žmonės kuriame net dievą pagal savo paveikslą. Įdedam į dievą visas savo tauriausias savybes, nepriekaištingumą, tobulumą ir dievui privalu tai palaikyti. Kai dievas mus nuvilia, mes kaltiname, jaučiamės nuskriausti, apleisti. Bet į dievą mes sukrovėme visas savo top vertybes, tai kai jaučiamės dievo nuvilti, sakome, kad dievo planai nežinomi. Taip mes jam sugr1žiname nepriekaištingumą, kurį sugalvojome, kad jis turi palaikyti.

Taip ir su žmonėmis. Mes turime vizijas kokie jie turėtų būti. Keisti mąstymą ir požiūrį ne koks turėtų būti, bet koks yra….. Na šito aš nesugebėjau iki šiol. Ką sugebėjau, tai pakeisti mąstymą, kokie žmonės turi būti, kad aš juos įsileisčiau į save, o kiti tegul būna kokie jie būna. Man tai atrodo didelis žingsnis.

Bet pats jaučiuosi nepriimtas

Eidamas mintyse galvojau, kad jaučiuosi nepriimtas ir nuolat kovoju su savimi, įrodinėju, siekiu. Prakalbom, kad prieš penkis metus sutikau žmogų socialiai už save intelektualesnį. Tai kad jausčiausi pilnavertis išsimokinau socialinio intelekto. Bet išsimokinau ne taip, kad susilygint, išsimokinau dvigubai, keturgubai daugiau. Perteklinė reakcija. Pamenu būdamas jaunuolis, kad pasijaust vertingų norėjau milijoninių verslų. Dabar pamatęs kaip daug išorinių faktorių lemia tai, mintyse palenktyniauju su aplinkiniais, kuriančiais verslą. Freud’as sakė, kad man kažkokiu būdų derėtų sustoti ir išsinagrinėti šį apleistumo konstruktą. Konstruktą, kuris manyje palaiko vienišumo, nerimo, nesaugumo, nepriimtumo jausmus. Sakė, kad mato jog jie pas mane korealiuoja, vienas kitą palaiko, vienas iš kito kyla. Ir tai gaunasi kaip spąstai, kaip ciklas iš kurio neišeinama.

Kaip išeiti iš šio konstrukto ciklo?

Su psichologo, specialisto pagalba. Taip pasvarstėm. Šią savaitę išsiskyrė mūsų keliai su mano terapeute, su kuria praleidom tris metus. Susiradau keturis naujus terapeutus. Susiėmę už galvos su Freud’u diskutavom, kad prireiks dar aštuonerių metų, kad išsirinkti kuris bus tinkamas. O galbūt pasirodys, kad nei vienas. Pasakiau Freud’ui, kad su psichologijos mokslu intensyviai dirbu jau 10 metų. Ir kiek man DAR to reikės? Ir pasakiau, kad dirbu intensyviai. Tai Freud’as paminėjo, kad aš esu skrupulingas detalėse ir galbūt dėl to tiek ilgai užtrunku. Tai man net neramu pasidarė koks aš žmogus, kad net specialistai man nepadeda. Psichologinis konstruktas nėra pas mane kažkoks ypatingai sudėtingas kaip kad prievarta, seksualinė prievarta, sukrečiančios traumos. Tada prakalbom apie santykio gydomąją galią.

Santykio gydomoji galia

Apleistumą, vienišumą, perfekcionizmą, nerimą, nepriimtumą galima gydyti per pavyzdinį santykį. Reikėtų žmogaus, kuriam aš patikčiau ir kad jis kurį laiką savo santykių man demonstruotų, kad priima mane toks koks esu. Tai galėtų būti Freud’as, tačiau jis turi savo gyvenimą, rūpesčius. Plius aš suaugęs žmogus ir laiko reiktų žymiai daugiau. Ir kantrybės žymiai daugiau, nes mano galvoje jau prisiformavo įvairių įsitikinimų. Žodžiu Freud’as gerai, bet fiziškai nėra tam laiko. Nusprendėm, kad toks santykis turėtų padėti suprasti ir keistis. Tad ir pasivaikščiojimo tema “gyvenimo kryžkelė”, pas kurį terapeutą pasukti, kad neužgaišti dar 10 metų!

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts