You are currently viewing Pasivaikščiojimai su Freud’u. Kaip pasirinkti mentorių?

Pasivaikščiojimai su Freud’u. Kaip pasirinkti mentorių?

views
10

Šiandien važiuodami sportuot su Freud’u kalbėjom, kad reikia pasibaigti psichologo bakalaurą Klaipėdos universitete. Taip bent išvengsime komentarų, kad esam nieko nebaigę šioje srityje ir tapsime diplomuotais. Ta proga užsidėjau akinius pasimatuot, kad derėtų prie būsiančio protingumo.O jei kalbant atsakingai, tai kaip išsirinkti kompetentingą specialistą: mentorių, konsultantą, psichologą, sielovados specialistą?

Diplomas

Diplomas jau šis tas, koks 10-20%, kad žmogus bus bent jau girdėjęs per amžius sukauptos struktūruotos ir atrinktos medžiagos. Bet tai negarantuoja, kad darbų jam nerašė, kad per kolius nenusirašė… Kaip ir negarantuoja ar jis neiškalė tam kartui. Taip pat klausimas ar žmogus norėjo diplomo ar save realizavo šioje srityje.

Rekomendacijos

Rekomendacijos būtų sekantis žingsnis. Aš asmeniškai dėčiau postą į FB ir laukčiau atsiliepimų. Gavęs atsiliepimą vertinčiau rekomenduotojo kompetenciją. Rinkčiausi pirmiausia rekomendacijų klausti artimų žmonių rate, kuriuos pažįstu ir galiu vertinti. Nes kai pažįsti žmogaus braižą, žinai kokius dalykus atsijoti, kokius priimti.

Kandidatų sąrašas

Kai jau turėčiau kandidatų sąrašą, tuomet į darbą paleisčiau intuiciją. Nesenai rašiau apie tai. Todėl naudojantis derėtų nuspręsti ar draugaujam su savo intuicija ar ne.

Pokalbis

Na ir galiausiai pokalbis. Intuicija turėtų dirbti pilnu pajėgumu, nes reiks pamatyti ne tik kompetencijas, bet ir suderinamumą. Kaip mentorius veikia jūsų pojūčius. Kaip greitai jis “pasigauna” jūsų sistemą. Kaip greitai jūsų pojūčiai priima jo intervenciją. Ar ateina pas jus pojūtis, kad jis supranta jus. Viso pokalbio metu ieškočiau disonansų ir kongruentiškumo. Tai būtų kaip kasko draudimas dėl viso pikto. Nes jausmus galima paliesti atsitiktinai. Sudaryti ar susidaryti įspūdį taip pat yra technikų, o kartais tiesiog tai gaunasi savaime. Disonansas, tai neatitikimas, nesutapimas: ką kalba ir kaip elgiasi; ką pozicionuoja ir kaip įgyvendina…. Kongruentiškumas – kaip kalba, taip daro. Ką pozicionuoja, tą įgyvendina.

Disonanso pavyzdys

Aš esu ryškus disonanso pavyzdys. Rūbai, manieros, pozicionavimas visiškai neatspindi kompetencijų. Tačiau tai mano pamėgtas arkliukas įeiti į betarpišką, gilų kontaktą. Plius, tai mano manifestas, atsakas, hiperkompensacija į praeities dalykiukus.

Neapsisprendžiu, eliminuot man hiperkompensaciją ir baikt dar vieną bakalaurą? Ar tapti dar kūrybiškesniu, eiti vingiuotesniu keliu ir patirt emocionalesnį gyvenimą 🤔

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts