You are currently viewing Pokalbio agresorius. Kaip atpažinti tokį bendravime?

Pokalbio agresorius. Kaip atpažinti tokį bendravime?

views
37

Būna kartais bendraujant žmogus atrodo malonus, bet jaučiatės nekomfortabiliai, įsitempęs. Atsiranda kažkoks nepaiškinamas noras bent laikinai atsitraukti. Galimai bendraujate su agresoriumi, žmogumi, kuris savo bendravimo maniera yra pokalbio agresorius. Nors nėra tam akivaizdaus įrodymo ir tai dar labiau glumina, bet padėsiu įžvelgti vos įžiūrimus agresijos požymius. Taip pavadinkime padėsiu pamatyti vilką eriuko kailyje. Turiu tam kompetencijos ir įžvalgų, kadangi neretai pats esu pokalbio agresorius.

Pradžia

Šį straipsnį mane paskatino parašyti nesena mano asmeninė patirtis. Kadangi pradedu vystyti verslo psichologo veiklą, nemažai laiko praleidžiu Linked in platformoje stebėdamas ką kalba kiti konsultantai. Tenka kai kuriuos pakalbinti, pasiklausinėti. Ir beklausinėjant pastebėjau, kad mano bendravimo maniera gan ryškiai skiriasi nuo tų, kuriuos kalbinu. Versle teikiant paslaugą, ieškant klientų būdinga pokalbį užmegzti švelniai, maloniai. Šis aspektas man padėjo pamatyti save veidrodyje. Pamatęs save veidrodyje prisiminiau kitus gyvenimo įvykius, kuriuose atsispindėjau kaip pokalbio agresorius. Taigi kaip atpažinti pokalbio agresorių?

Pokalbio apšildymas

Dažnai pokalbio agresoriai negaišta laiko pokalbio apšildymui. Jie eina tiesiai prie esmės. Galima tai supainioti su žmogumi neturinčiu laiko, bet juk būna tokių žmonių jūsų aplinkoje, kurie rodos niekada neturi laiko. O neapšildo jie pokalbio, nes agresoriams tai neatrodo aktualu. Į pokalbį jų manymu galima įvažiuoti tiesiai be žvalgybos, kaip su traktoriumi į rūtų darželį.

Labai tiesioginiai klausimai

Bendraudami su tokiu žmogumi rodosi traukiatės nuo jo tiesioginių klausimų. Jie nėra pakeltu tonu, neatrodo pikti, bet lyg strėlės duria ten kur jautru. Atrodo, kad toks pašnekovas labai taikliai pataiko ten kur reikia, bet anaiptol tai neteikia malonumo. Jis tarsi skubina jus ir savo klausimais stumia atgal.

Komplimentai

Pokalbio agresorius yra labai šykštus komplimentais ir pritarimais. Jeigu ir pasako komplimentą, tai su potekste, kuri priverčia susimąstyti ar tikrai esate vertas komplimento. Tas pats ir su pritarimu, kuris priverčia suabejoti savo nuomone. Pokalbio agresorius neturi motyvo sukurti jaukią pokalbio atmosferą, kas būdinga pradedant dialogą su nepažįstamuoju.

Testavimas

Pokalbio metu galite jaustis kaip nuolatos testuojamas. Į dialogą įsipina neįprastai daug nepastebimo reikalavimo pagrįsti savo teiginius, nuomonę, įsitikinimus. Pokalbio agresorius jus nuolat verčia galvoti ką pasakėte ir patikrina kiekvieną kalbliuką. Tai jis gali daryti sukeldamas įtampą arba naudodamas pasyvią agresiją. Jis gali klausti švelniu tonu, besišypsodamas, panašiai kaip R. Kiplingo “Mauglyje” kalba Bagyra. Pažiūrėkit šį seną, berods rusų statybos filmuko epizodą. Bus ryškus pavyzdys malonaus, bet agresyvaus bendravimo.

Abejingumas ir sumenkinimas

Agresija gali pasireikšti ir per abejingumą. Jūs tarsi bandote prisibelsti į pašnekovo duris, bet jis jums neprieinamas, nepasiekiamas. Susidaro įspūdis, kad bandote sukurti vaisingą pokalbį, bet esate nepriimtas. Pokalbis vyksta, tačiau agresorius neįsitraukia, neįdeda savo indėlio. Jausdami pašnekovo abejingumą galite įžvelgti iš jo sklindantį nuvertinimą. Jis neskiria jums savęs, nes jūsų nevertina. Arba vertinimą parodo labai teatrališkai, nenaturaliai, po kurio jūs jaučiatės dar blogiau.

Reziume

Taigi pokalbio metu galite jausti nuolatinį spaudimą dėl aukščiau paminėtų aspektų. Bet kad nesuklysti pravartu pasitikrinti savo emocinę būseną. Galbūt kažkokie šiandienos aspektai jus verčia jaustis silpnu. Tačiau net ir tokiu atveju, kai jaučiate silpnumą galite įžvelgti ar bendraujate su pokalbio agresoriumi. Geranoriškas pašnekovas būna labiau atviresnis, konkretesnis, aiškesnis, turi pažeidžiamumo bruožų, kurių nevengia parodyti. Trumpai tariant jis labiau suprantamesnis ir nesijaučia arogancijos jo bendravime.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(1)
  • 🤮(0)
  • 💣(1)
  • 🌶️(1)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts