You are currently viewing Prisilietimų efektas. Kaip mus veikia prisilietimas?

Prisilietimų efektas. Kaip mus veikia prisilietimas?

views
49

Vakar buvau pas kineziterapeutą. Ėjau dėl sporto reikalų. Darė visokius testavimus. Kadangi esu stebėtojas, tai greitai užsikabinau už to, kad kinezas dirba su raumenų ir galvos reakcijomis. Duoda padaryti kažkokį pratimą ir žiūri kokius signalus smegenys siunčia į kūna. Pasakė, kad kai kurie raumenys negauna tinkamų signalų iš galvos ir prastai dirba. Jis liesdavo kai kurias kūno vietas ir tikrindavo jų jautrumą. Ir čia man kilo mintis parašyti temą kaip prisilietimas sąveikauja su fizine sveikata ir psichine sveikata.

Ką rašo kiti šaltiniai?

Kiti šaltiniai rašo, kad “mokslininkai ištyrė….”, “moksliniai tyrimai rodo……”, “toks ir toks mokslininkas ilgai tyrinėjęs atrado”…… Ir iš esmės jie pritaria apie prisilietimų svarbą. Tačiau tyrimai, faktai, analizės yra ne betarpiškam pajautimui. Kad geriau įsisavinti kviečiu skaityti, įsivaizduoti bei prisiminti.

Prisilietimas

Prisilietimai būna ir malonūs ir nemalonūs. Ir tie ir tie aktyvina kūno ir psichikos reakcijas. Šįkart kalbėsiu apie malonius. Pavyzdys – vyras bučiuoja moteriai kaklą iš nugaros. Arba moteris glosto abiem rankom vyro pečius iš nugaros ir liečia plaukus, ausis, kaklą. Per kūną nuvilnija tam tikri pojūčiai. Kartais apima silpnumas. Kartais nukrato maloni elektra. Dar kitais atvejais pašiurpsta oda, plaukeliai pasistoja piestu. O jei malonumas labai stiprus, tai net pakerta kojas.

Kodėl taip nutinka?

Prilietus kūną, jis siunčia signalus į smegenis, kad įvyko kontaktas. Smegenys savo ruožtu į tai kažkaip reaguoja. Iš prieš tai paminėtų prisilietimų smegenys nusprendžia išskirti endorfinų ir oksitocino. Į tas kūno vietas suplūsta daugiau kraujo, apima šiluma. Tose kūno vietose vyksta aktyvūs procesai. Vyksta cirkuliacija tiek fizinė tiek energetinė (impulsai). Vyksta tarsi mankšta, kanalų pravalymas. O kaip žinia mankšta gerai. Tačiau vyksta ne tik fizinė mankšta, ten viršuje smegenys irgi kaifuoja, vystosi gera psichinė praktika. Vyksta nusiraminimas, poilsis, kompensacija, kuriasi teigiami psichiniai mechanizmai.

Prisilietimu stygius

Kai kurie žmonės patyrę prisilietimų deficitą patiria audringas reakcijas, greitai “susileidžia”. Kiti patyrę prisilietimų deficitą tampa medžiais, nejautrūs. Kadangi prisilietimas yra kaip mankšta, apšilimas tiek kūnui tiek psichikai, tai be prisilietimo kai kurie procesai sunyksta. To pasekoje nyksta tiek fiziniai parametrai tiek psichiniai. Kai nyksta psichiniai parametrai (malonumo patyrimas) psichinė visuma būna mažiau atsparesnė stresui. Tuomet grūdinimas būna vienpusis, be atsistatymo, kompensacijos ir apkrauna visą sistemą. Todėl lengviau įpuolame į slopinančias emocijas kaip liūdesį, kaltę, gėdą. Lengviau pasigauname ir superaktyvinančias emocijas: pyktį, baimę, nerimą, pasibjaurėjimą.

Kaip tai atsiliepia kūnui?

Kaip stresas atsiliepia kūnui žinome visi: skrandis, įtemptas sprandas, migrena, infarktai….. Kaip baimė atsiliepia kūnui: virškinimo sutrikimai, inkstai, šlapimo puslė, galūnių šalimas…. Kaip pyktis atsiliepia: aukštas kraujospūdis, migrena, širdis….

Yra ir kiti poveikiai. Jei nėra prisilietimų, nevyksta “mankšta”. Sunyksta kai kurie raumenų signalai. Sunykus signalams, daugiau darbo gauna kiti raumenys. Kai kur nuo perkrovų ir hiperkompensacijų susiformuoja spazmai. Patys turbūt žinote, kad būna masažuoja tam tikrus taškus jog atlaisvinti raumenį ir suaktyvintį neveikiantįjį. Raumenų spazmai veikia skeletą, veikia organus, iškraipo balansą.

Reziume

Tad jei yra galimybė nespazmuokime, pasilieskime. Net sekso metu nebūtina iškart eiti prie reikalo, kad baigti. Galima pasikutinėti, leisti patirti malonumą tiek kūnui, tiek galvai. Tas prisilietimo rūpestis rimtai harmonizuoja. Mokslininkai labai dažnai pamini beždžiones, kad kol jos nevalgo ir nemiega, tai kutinėjasi. Turiu didelį draugą panašų į beždžionę. Jis man sakė, kad kai jam būna blogai, jis atsigula į lovą, užsikloja ir prašo, kad ateitų jo antra pusė jį apsikabint, paglostyt.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(2)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts