Pyktis. Kaip Simonology paleidinėja užėjusį pyktį.

Pyktis. Kaip Simonology paleidinėja užėjusį pyktį.

views
34

Pyktis yra viena iš kelių bazinių emocijų. Jis turi daugelį kitų išvestinių emocijų. Paminėsiu kurias prisimenu: neapykanta (ilgai generuojamas pyktis), abejingumas ( izoliuojantis pyktis), susierzinimas (trumpalaikis pyktis), panieka (pykčio nuostata), nusivylimas (nepateisintų lūkesčių pyktis), dirglumas (chroniškas įtampos pyktis), prievarta (skausmo projekcija), nepasitenkinimas (nepateisinti lūkesčiai), sarkazmas (rafinuotas pyktis), arogancija (gynybinis pyktis), frustracija (bejėgiškumo proveržis) ir t.t.

Drenavimas

Emocijos pasišalina iš vidaus į išorę per fizinį kūną. Kūnas tam turi įvairių išveikos būdų, galima sakyti kanalų. Kiekviena emocija turi tam tikrą kanalą arba naudojasi bendrais kanalais. Tad jei norime sklandžiau per kūną išdrenuoti emociją, pravartu žinoti tuos kanalus ir sąmoningai emociją kreipti į juos. Pykčio kanalai:

Veidas

Veidas turi savo mimikas atskiroms emocijoms. Atkreipkite dėmesį kaip iš mimikų atpažįstame, jaučiame kokią emociją transliuoja kitas žmogus. Šiuo gebėjimu galime pagelbėti ir sau drenuojant pyktį. Pykdami mes susiraukiame, iššiepiame dantis, sukandame dantis, išplečiame šnerves, suraukiame antakius, įtempiame lūpas, sufokusuojame aštrų žvilgsnį. Tad jei žinome šiuos įtampos išraiškos ir pasišalinimo kanalus, galime sąmoningai į juos atkreipti dėmesį ir padėti jiems pasireikšti. Tai tarsi atidarote čakras, paruošiate kanalus, atsiveria poros. Galite vadinti kaip norite.

Garsas ir veiksmas

Pykčio proveržis neatsiejamai vyksta arba su garsu arba su veiksmu. Abu kartu ir veido mimikos būtų trigubas rezultatas. Gaunasi kažkas panašaus į pykčio pagimdymą. Kai pykstame, pakeliame balsą, įtempiame gerklėje esančias balso stygas. Pyktis – įtampos išveika, kuri iš mūsų išeina per riksmą, murmėjimą, burbėjimą, urzgimą, suspaustą oro stumimą iš gerklės.

Veiksmais pyktis išeina per gestikuliaciją, mosavimą rankomis, kumščių sugniaužimą, muštynes, įrankių naudojimą. Priklauso nuo jūsų pasirinkimo ir emocijos intensyvumo. Nepasitenkinimo atveju mes burbame, frustracijos atveju darome viską, susierzinimo atveju urzgiame. Ir t.t.

Reziume

Taigi visi šie būdai ir kanalai yra pykčio drenavimui. Jie tokie pirminiai, pamatiniai, pasislėpę po mūsų sofistikuotais išveikos būdais. Būdais pripažintais sociumo. Galbūt yra tekę girdėti apie patyrimines terapijas. Jose praktikuojami šie pirminiai išveikos būdai. Tokius būdus galite taikyti ir pas save buityje. Aš asmeniškai kol vedžioju šunį vakarais arba miške, leidžiu sau šį malonumą. Arba kol vairuoju mašiną. Arba leidžiu sau stumti suspaustą orą sėdėdamas net darbe tarp kolegų. Šių trijų komponentų (veidas, garsas, veiksmas) kombinacija, manyčiau, yra labai efektyvus emocijos drenavimo būdas. Taigi naudokite savo kūną atsisveikinimui su pykčiu.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts