vienatvė

views
41

ar įmanoma prisijaukinti vienatvę?

img-answer-questionSimonology atsakymas

Skaitytojo klausimas: Ar įmanoma prisijaukinti vienatvę?

Atsako Simonology?

Skaitau šį sakinį, klausimą ir bandau įsivaizduoti jo kontekstą.

Vienatvė, kaip apibrėžimas, žodis, būsena žmonių tarpe yra traktuojama, įsisąmoninta, suprantama kaip skausminga būsena. Į vienatvę įeina apleistumas, atstumimas, paliktumas, izoliacija. Kaip kada žmonės patys save nustumia į vienatvę.

Ar galima ją prisijaukinti? Siūlyčiau prieš tai pasvarstyti, o kam to reikia. Suprasti savo vienatvės priežastį. Galbūt suvokus priežastį vienatvė taps nebeaktuali.

Kodėl žmonės renkasi arba atsiduria vienatvėje?

Paminėsiu keletą priežasčių.

Žmogus gali galvoti apie save neigiamai ir savaime izoliuoti save nuo kitų. Nors galbūt ne visi, o gal net vos keli, galvoja apie jį blogai. Mes žmonės esame linkę į apibendrinimus, kad neeikvoti savo galvojimo resurso.

Galbūt kažkas nuvylė, įskaudino, pažemino ar kaip kitaip neigiamai paveikė žmogaus, pavadinkime tai sielą. Ir atsiranda noras užsisklęsti.

Galbūt sau taikome per aukštus standartus, nepateisiname savo lūkesčių, nuviliame ir nuvertiname save. Ir taip izloliuojame save kaip defektuotą.

Galbūt patiriame neigiamą aplinką savo atžvilgiu ir vertiname tai kaip vienintelę įmanomą aplinką. Tai vėl galėtų būti apibendrinimo arba žmogiško ribotumo pasekmė.

Galbūt esame tarp žmonių, bet nesijaučiame suprasti. Tai galbūt reiktų ieškoti vietos kur suprastų?

Galbūt įsitikinimai susikomplikavo taip labai labai ir sunku atskirti kas geriau ar blogiau. Vertėtų prisipažinti sau, kad esi bėdoje ir kad reikia pagalbos.

Kada pasireiškia vienatvė?

Aš, manyčiau, kad vienatvė pasireiškia kai būna slogi, sunki vidinė būsena. Gali būti net taip, kad jau žmogus save izoliavęs ir jam ateina geras momentas, bet nėra su kuo pasidžiaugti. Tuomet iš tikrųjų pagalvojama, kad vienatvė yra jūsų lemtis. Pabandykite atrasti priežastį kodėl jums būti vienatvėje. Galbūt tai neteisingai suprasta ir sau priskirta priežastis?


Komentarai

adminVadinasi tavo vienatvė turėjo prasmę, kurią tu supranti. Sveikinu :) Man asmeniškai tyrinėti save yra smagu, tai aš taip pat vertinu laiką sau. O ar pasiėmei viską? Galbūt šiame gyvenimo laikotarpyje taip. Suprantu, kad savistaba tau nėra svetima, tai manau pastebėsi ar laikas vilkui pasileisti laukais ir galbūt grįžti kitu metu.
Ačiū už atsakymą. Labai džiaugiuosi, jog tai nebuvo labai šiais laikais populiarus motyvacinis tekstas apie tai, kaip reikia mylėti save, mokėti būti su savimi ir tuomet vienatvė nebus tokia baisi, kaip vilkas :) Suprask, aš myliu ir vertinu save ir laiką skirtą tik sau ir vienatvė išties man ilgą laiką nebuvo baisi. Greičiau tai buvo mano nesibaigiantis tyrinėjimų objektas. Aš specialiai save laikiau vienatvėje, nes jaučiau, kad taip augu, mokausi ir patiriu nuostabius dalykus. Bet, visgi, - ji yra vilkas. Laukinis žvėris, kurio neįmanoma prisijaukinti, kad ir kiek meilės įdedi. Ji kanda. Ir jaučiuosi išduota to laukinio žvėries, kuris vis dar mano namuose, bet jau visiškai nebemielas. Tai sėdžiu dabar ir nesuprantu kaip taip nutiko. Gal jau pasiėmiau viską ir laikas tą vilką paleisti?

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close Menu