Racionalusis vadovas

Racionalusis vadovas

views
4

Kasdienybėje tenka kartas nuo karto pabendrauti su verslo atstovais, karjeristais, vadovais, “ofisiniais”. Pastebiu vieną reikšmingą tendenciją, kurią galima apibūdinti keliais žodžiais: racionalumas, tikslumas, konkretumas, pagrįstumas, faaaaktai. Susidaro įspūdis, kad stengiamasi taip nupoliruoti, atšlifuoti, išgryninti ribą, jog ji pasidarytų super aiški, ryški. O kam to reikia? Kad būtų mažiau klaidų. Aiškesnės formuluotės. Tikslesni skaičiai ir faktai? Aiškiau perduodamos žinutės? Sklandesnė procesų grandinė. Aiškiau, tiksliau, racionaliau……

Žmogus

Žmogus gimsta neracionalus. Racionalesnis jis tampa bręsdamas. Gimsta jis emocionalus ir valdo jį emocijos. Žmogaus suvokimo pamatai paremti emocijomis. Sluoksnis po sluoksnio susiformuoja kažkokia mąstymo forma. Tačiau toje mąstymo formoje daug emocinių sluoksnių. O kai didelė dalis turinio ignoruojama, neprižiūrima, nesuprantama, procesai taip pat nesuvokiami, neįtakojami, menkai kontroliuojami. Tad bandant vadovautis tik racionaliąja puse gaunasi šiokių tokių nesklandumų. Kokių?

Racionalusis vadovas

Business is business nothing personal. Vienas iš didesnių melų, kurį gali pasakyti emocinė būtybė. Emocinė, nes bazė vis dar po kol kas yra emocinė. Tad darbe, karjeroje, versle emocijas padėti į šalį – taip pat vienas iš didžiausių melų sau.

Racionalusis vadovas, kuris taip stengiasi išspausti maksimum tikslumą, formuluoti aiškiausius tikslus, super standartizuoti procesus pasiekia krantus, kur sunku nubrėžti ribą. Kur nėra tik juoda arba balta. Kur sunku įžiūrėti kaip paletė pereina iš vieno atspalvio į kitą. Pasiekia emocijų valdas ir susiduria su problema, kad neįmanoma/nesugeba/neįgalus jas valdyti. O ką mes išmokę, kai negali valdyti ar palaužti? Užgniaužti. Todėl emocijas stengiamasi eliminuoti. Eliminuoti emocijas iš savęs bet kokioje aplinkoje, tai reiškia eliminuoti savo suvokimo karkasą. Ir kas tuomet nutinka?

Pasekmės

Komunikacija tampa iškreipta, nes skaudina. O skaudina todėl, kad nekreipiama dėmesio į reakcijas. Reakcijos ir yra tam, kad praneštų kas ir kaip vyksta. Tad racionalus vadovas (atsiejantis jausmus) negali suprasti kitos nuomonės, nes jis disponuoja ne pilna informacija. Prasčiau gali numatyti pasekmes, nes nepaisant to ar matai ar ne, emociniai procesai vis tiek vyksta. Vykstantiems procesams atsiranda atsakas. Nuvertinimo išdava ir išraiška. Nepilnavertiškumo pasekmės. Nerimo, įtampos pasekmės. Kerštas, pasyvi agresija, tyli agresija, vengimas, vilkinimas, protestas, sutrikimas, pasimetimas, maskavimas…

Sako mumyse gyvena du vilkai, o mes esame jų šeimininkai. Šeimininkui derėtų dėmesį skirti abiems. Pamaitinti ir paglostyti abu, kad nešlubuotų procesas.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(1)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts