Santuokos įžadai. Per amžių amžius. Įsipareigojimas

Santuokos įžadai. Per amžių amžius. Įsipareigojimas

views
100

Vakar, po darbų, kai Žalgiris dar baiginėjo varžybas su nežinau kokia komanda, prisėdom su pacuku (šiaip jo vardas Titas) ofise, atsivėrus vaizdui į Žalgirio areną, pakalbėt. Kaip mentorius su mokiniu 😀 Šiaip jis, tas jaunuolis, turi gerą sarkazmo ir humoro taktą, nebūdingą devyniolikamečiui. Pastoviai juokauja, kad turiu būti jo mentoriumi. Dabar gi madoje savitobulėjimas, iššūkiai ir kita fignia 😀 Tai šiaip atsisėdom pakalbėti man patinkančia tema. Apie žmogų, tą tikrą, nefasadinį. Tada jaučiu kokybišką pokalbį. Man jis tikrai įdomus. Tada galiu pasakyti, kad žmonių būna visokių ir jie unikalūs. Man patinka orginalai, kaip Adidas original, bet ne Abibas arba Nike, bet ne Mike. Su žmogumi brandus galima palyginti panašiai. Kai jis teigia, kad jis visada pozityvus, linksmas, tikslų siekiantis, tai jis yra ADIBAS. Kai jis papasakoja ir linksmo ir nebūtinai, tada jis Adidas original.

Priešistorė

Žodžiu, mūsų atviram, be špakliaus, pokalbyje išlindo tema apie meilę. Kažkaip apie meilę per daug nesusimasčiau tą vakarą.

Išlėkiau su draugais į vakarinį miestą ir ta tema paskendo šurmulyje. Buvo keletą epizodų kai išlindo temos apie santuokas, santykius, bet labai negilinau to savo galvoje.

Nubudus ryte, nutariau pavartyti kelių blogerių tinklaraščius ir vėl netikėtai užkliuvo akis už straipsnių: “santykiai”, “įsipareigojimai”, “meilė”. Ryte galva šviežesnė ir iš kažkur minčių sraute atėjo žodžiai: santuokos įžadai, įsipareigojimas, meilė. Galvoje nusipiešė vaizdas kai kunigėlis klausia: “Ar tu Žvilbūdai, pasižadi per amžių amžius……? Ar tu Domicele, pasižadi per amžių amžius…..?” Ir iškart Simonology, sarkastiško, kandaus marozo galvoje, užgimė mintis panagrinėti santuokos įžadų tekstą ir jį painterpretuoti.

Santuokos įžadai, priesaika

Jaunasis sako:
Aš ……………….., imu tave, ………………, savo žmona ir prisiekiu visada tau būti ištikimas: kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims, – visą gyvenimą tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas.

Jaunoji sako:
Aš ……………….., imu tave, ………………, savo vyru ir prisiekiu visada tau būti ištikima: kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims, – visą gyvenimą tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas.

Simonology komentaras

Ir prisiekiu visada…..

Protingi žmonės sako: “Nežadėk to, ko nesi pajėgus išpildyti”. Žmogus per silpnas duoti tokią garantiją, įžadą, įsipareigojimą “VISADA”.

Kiemo taisyklės sako: “Turi atsakyti už savo bazarą”. Ir gera ta kiemo taisyklė.

Gauname du protingus pastebėjimus. Nežadėk ko nesugebėsi išpildyti ir atsakyk už savo žodžius.

Prisiekiu visada būti ištikimas….

Labai svarbus įsipareigojimas ir labai didelė kainą. Tai jei įsipareigojai būti per amžių amžius, tada neturi galimybės palikt antros pusės, nes reikia atsakyti už bazarą. Būti visada ištikimam, net kai ryšys nutrūks… papuolei 😀

Kai vargas spaus… visada gerbsiu.. visada mylėsiu…

Chebra, būkit protingi. Nors galit ir nebūti. Nežadėkit dalykų, kurie jums nepavaldūs. Bloga praktika. Programuoji save nuvilt. Keli per didelius lūkesčius antrai pusei. Visada gerbt…… Kad visda gerbt, jis/ji turi būti nepriekaištingi. Kas žino kas bus, kad pasižadėt tokį dalyką. Įsipareigojimas labai idiliškas, gražus ir vestuvių šventei tai labai tinka, bet šventė trunka dieną, na dvi, jei turi raugintų kopūstų sriubos kitai dienai.

Protingi žmonės pasakytų, kad baisiai neatsakingas tavo įsipareigojimas ir tu baisiai neatsakingas partneris ar partnerė, kad žadi tokius dalykus.

Tepadeda man Dievas

Turėti tokį užnugarį kaip Dievas – jėga. Jis juk visagalis. Bet jei jau ženyjiesi, tai tau bent minimum aštuoniolika, taip? Per aštuonioliką gyvenimo metų tikriausiai teko įsitikint, kad Dievas – visagalis ir jis elgiasi kaip jam atrodo teisinga, ne taip kaip tu norėtum. Tai vis tiek siūlyčiau kitam nepridalinti pažadų, kad net ir su tokiu rimtu užnugariu kaip Dievas, nes jo planų tu nežinai.

O ką tada žadėt? Ką įsipareigot?

Tas pats Dievas davė galvą ne tik maistui į burną įsidėt. Jis davė galvą ir galvojimui. Žadėk, ką gali įvykdyti. Na bent jau aš taip daryčiau, kad nepasigaidint prieš kitą ir prieš save. Na ir dar prieš Dievą ir svečius ir jaunojo/jaunosios tėvus gimines, draugus, bažnyčią, kunigą…..

Na pvz ką galima žadėt?

Kas liečia buvimą per amžių amžius.

Nu blemba, tikrai norisi to saugumo, įsipareigojimo. Ką šioje vietoje galėčiau pažadėti, tai kad esu nuoširdus šiuo momentu. Kad buvau atsakingas pasirinkime. Ir kad šiuo metu esu blaivaus proto ir negaliu pažadėti per amžių amžius. Kad mano antra pusė žinotu, jog aš patikimas ir atsakau už bazarą. Kad mano antra pusė galėtų žinoti, jog aš nedalinu tuščių pažadų. Kad mano antra pusė galėtų įsitikinti, jog aš suvokiu, kad negaliu duoti tai ko neturiu.

Va, su tokia antra puse velčiausi į kontaktą, laikyčiau ją patikimu, blaivaus proto žmogumi. Man būtu tikrai ramiau.

Prisiekiu visada būti ištikimas

Na kadangi neprisibazarinčiau būti per amžių amžius, tai galėčiau pamatęs kitą lengvai mesti saviškę per bortą ir varyt su kita 😀 Juokauju. Ką galėčiau prižadėti, tai būti drąsus pasakyti, jog: “Girdi, Genute, kažko pradėjo akys krypti į kitus papus ir kitas šiknas. Dabar man reikės vidinės revizijos kas pasikeitė. Atsiprašau už nepatogumus, nemalonius sukeltus jausmus. Prižadu, kad galėsiu pakentėti tą savaitę, mėnesį, kol darysiu vidinę reviziją, neįkrisdamas Esmeraldai tarp kojų. Po to pakalbėsime mes. O iki tol gali drąsiai pykti, jaustis nemaloniai mano atžvilgiu, klausti kas ant širdies neramu, visgi mes draugai, nepaisant to, kad mano akys pradėjo grybaut.

Visada gerbsiu ir visada mylėsiu

Ką šioj vietoj galiu pažadėt, kad kai pajusiu jog tavęs gerbti nebegaliu, duosiu žinot ir mes apie tai pakalbėsime. Su visada mylėsiu….sorry, šis jausmas ne mano kontrolėj, tai……Tepadeda tau Dievas 😀

Reziumė

Na skamba kur kas mažesnė idilė, bet man asmeniškai nuoširdžiau ir tikriau. Tokiu žmogum aš galėčiau pasitikėti ir jaustis saugiau, tikriau, nei su tuo kuris dalina pažadus, kurie ne jo valioje įgyvendinti.

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts